Violent Night 2’den ne beklenir: Yönetmen Tommy Wirkola, devam filminde Rudolph ve Bayan Claus ile dalga geçiyor

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-12-02T06:00:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-30T11:53:37 Violent Night, Noel Baba’yı bir aksiyon kahramanına dönüştüren şenlikli bir filmdir. film, yönetmen Tommy Wirkola’nın Şiddetli Gece 2’de daha fazla keşfetmek istediği karakter için yeni bir mitoloji yaratıyor. David Harbour, Violent Night’ta çok farklı bir Noel Baba oynuyor. Hediye dağıtan iri yarı, neşeli bir adam olmaktansa, onun […]

Violent Night 2’den ne beklenir: Yönetmen Tommy Wirkola, devam filminde Rudolph ve Bayan Claus ile dalga geçiyor

Yayınlanan: 2022-12-02T06:00:00

Güncellenmiş: 2022-11-30T11:53:37

Violent Night, Noel Baba’yı bir aksiyon kahramanına dönüştüren şenlikli bir filmdir. film, yönetmen Tommy Wirkola’nın Şiddetli Gece 2’de daha fazla keşfetmek istediği karakter için yeni bir mitoloji yaratıyor.

David Harbour, Violent Night’ta çok farklı bir Noel Baba oynuyor. Hediye dağıtan iri yarı, neşeli bir adam olmaktansa, onun Claus’u ölüm dağıtan iri, sert bir adamdır.

film, Claus’un soğukkanlı bir katil olduğu Viking tarihini bir geri dönüşle anlatıyor ve filmin devamı gelirse kesinlikle keşfedilecek daha çok şey var.

Ancak hayatının aslında hiç görmediğimiz ima edilen ve bahsedilen yönleri de var ve yönetmen Tommy Wirkola’nın açıkladığı gibi, bunlar da muhtemelen bir Şiddetli Gece 2’nin bel kemiğini oluşturacak. Yani İlerideki Şiddetli Gece spoilerlarına dikkat edin.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Şiddetli Gece 2’de Bayan Claus’u ve elfleri görmeyi bekleyin

İlk olarak, Wirkola’ya bir devam filmi yapmak isteyip istemediğini sorduk. “Ah evet kesinlikle” diye cevap geldi. “Tahtaya vuran insanlar onu kucaklıyor ve gidip görüyor. Sanırım hepimiz, eğer şanslıysak, bu dünyada bir veya iki hikaye daha anlatmayı seveceğimizi hissediyoruz. Bazı fikirlerimiz var.”

  • Die Hard ve Bad Santa, Violent Night’ı nasıl etkiledi?

Filmin sonunda Bayan Claus, Noel Baba’ya bir silah ve notla birlikte kızağını gönderir, böylece Noel Baba devreye girer, Wirkola’nın açıkladığı gibi: “Noel Baba’nın atölyesini, cinleri ya da Bayan Claus’u görmedik elbette – orada bir birçok olasılık.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Bunlar Noel Baba ve Noel Baba mitolojisi için çok önemli ve bence bu şeyler üzerinde kendi yorumumuzu bulmaya çalışmak çok eğlenceli olur.”

Kırmızı Burunlu Ren Geyiği Rudolph nerede?

Filmde Rudolph’tan da bahsediliyor, ancak fark edilir bir şekilde Noel Baba’nın kızağını çekmiyor. Hangisi soruyu akla getiriyor – kırmızı burunlu ren geyiği nerede?

“Bilmiyoruz,” diyor Wirkola. “Bu biraz muamma ve eğer bir tane daha yapacak kadar şanslıysak, belki onu olası bir devam filminde ziyaret edebiliriz.”

Konu üzerine basıldığında Wirkola şunları ekliyor: “Belki de bu noktada yahniye dönüşmüştür. Belki emekli olmuştur ve kızağı doğru şekilde çekmek için yeni ren geyiği yetiştirmektedir. Pek çok olasılık var.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Şiddetli Gece şimdi sinemalarda ve incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Teknory