Visions Of Mana, Yeni Oynanışla Birlikte 2024 Yaz Yayın Penceresine Geliyor

Bugünkü Xbox Developer Direct sırasında Square Enix, serinin 15 yıldır ilk yeni ana oyunu olan Visions of Mana’nın perdelerini geri çekmek için sürpriz bir görünüm sergiledi. Square Enix ayrıca Visions of Mana’nın bu yaz PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye çıkacağını da açıkladı. Sorumlu yapımcı Masaru Oyamada serinin geçmişini tartıştı […]

Visions Of Mana, Yeni Oynanışla Birlikte 2024 Yaz Yayın Penceresine Geliyor

Bugünkü Xbox Developer Direct sırasında Square Enix, serinin 15 yıldır ilk yeni ana oyunu olan Visions of Mana’nın perdelerini geri çekmek için sürpriz bir görünüm sergiledi. Square Enix ayrıca Visions of Mana’nın bu yaz PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye çıkacağını da açıkladı.

Sorumlu yapımcı Masaru Oyamada serinin geçmişini tartıştı ve 30 yıllık varlığı boyunca 17 katılım olduğunu belirtti. Ayrıca bugün Mana serisinin aslında 1991’de Final Fantasy Adventure olarak başladığına da dikkat çekiyor.

Mana serisinin yaratıcısı Koichi Ishii de gösterinin bu bölümüne, ekibin çalışmaları ve başlangıçta pikselli canavarları alıp onları oyunda savaşacakları 3D canavarlara dönüştürme uygulaması konusunda nasıl denetlediğini tartışmak için katıldı.

Özellikle Visions of Mana, Xbox’a gelen ilk Mana oyunudur. Oyamada, Square Enix’in serideki bu ilkten duyduğu heyecanı dile getirirken, gerçek zamanlı aksiyon mücadelesine daha da derinlemesine daldı. Bu gerçek zamanlı aksiyon savaşı, Final Fantasy Adventure’ı o zamanlar kesinlikle sıra tabanlı olan Final Fantasy serisinden ayıran şeydi.

Mana’nın savaşının vizyonları, güzel ve canlı dünyası gibi harika görünmeye devam ediyor. Ne yazık ki PlayStation, Xbox ve PC oyuncularının oyunu oynayabilmesine hâlâ birkaç ay var çünkü oyunun bu yaz çıkması bekleniyor.

Yayınlanmasını beklerken geçen ay The Game Awards 2023’ün Visions of Mana duyuru fragmanına göz atın.


Visions of Mana için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory