Contra: Galuga Operasyonu Fragmanı Oynanabilir Altı Kahramanı Çağırıyor

Eylül ayında Konami, Contra: Operation Galuga adlı NES orijinalinin bir tür yeniden tasavvuruyla Contra’nın 2D köklerine geri döneceğini duyurdu. Wayforward tarafından geliştirilen oyunda altı oynanabilir kahraman yer alıyor ve her biri ve onların masaya getirdiği yeni bir fragman yayınlanıyor. Fragman aynı zamanda, dört oyuncuya kadar düşmanları parçalamak için birlikte çalışan klasikleri hatırlatan, Galuga Operasyonu’nun modernize […]

Contra: Galuga Operasyonu Fragmanı Oynanabilir Altı Kahramanı Çağırıyor

Eylül ayında Konami, Contra: Operation Galuga adlı NES orijinalinin bir tür yeniden tasavvuruyla Contra’nın 2D köklerine geri döneceğini duyurdu. Wayforward tarafından geliştirilen oyunda altı oynanabilir kahraman yer alıyor ve her biri ve onların masaya getirdiği yeni bir fragman yayınlanıyor.

Fragman aynı zamanda, dört oyuncuya kadar düşmanları parçalamak için birlikte çalışan klasikleri hatırlatan, Galuga Operasyonu’nun modernize edilmiş koş ve silahla aksiyonuna da başka bir bakış sunuyor. Galuga Operasyonu, Konami’nin aşağıda ayrıntılı olarak açıkladığı gibi Red Falcon terörist grubuna savaşı getiren kahramanlardan oluşan bir listeyle ilk Contra oyununun yeniden tasavvuru olarak hizmet ediyor:

Bill Rizer: Contra biriminin saha lideri, olağanüstü fiziksel güce, çevikliğe ve zihinsel metanete sahip. Her türlü silahlanma konusunda uzman ve askeri bilimlerde çok bilgili.

Mızrak Fasulyesi: Makine konusunda uzman, uzman bir nişancı. Bill Rizer tarafından Dünya Deniz Piyadeleri’ne alınmadan önce bir gerilla savaşçısı olarak aktifti.

Ariana: Galuga Takımadalarından olağanüstü yetenekli bir savaşçı. Kızıl Şahin’in saldırısıyla köyü neredeyse yok olduktan sonra, düşman güçlerine karşı tek kişilik bir savaş başlatır.

– Lucia: Dünya Deniz Piyadeleri’nde komutan yardımcısı ve aynı zamanda yetenekli bir saha ajanı. Savaş görevlerinde ve gizli istihbaratta eşit derecede uzmandır.

Teğmen Stanley Ironside: GX Ordusunda zırhlı bir müfrezeye liderlik eden bir gazi. Zaten zorlu dövüş becerilerini desteklemek için güçlü bir Herkül exosuit’i giyiyor.

Koruyucu: Contra Birimi tarafından kullanılan otonom eğitim robotları. En son teknolojiyi kullanarak, sahada insan meslektaşları kadar yeteneklidirler.

Her karakter, sanal krediler kullanılarak oyun içi bir mağazadan satın alınan en fazla iki avantajla desteklenebilir (Konami bunların mikro işlemler olmadığını belirtir). Avantajlar arasında yeniden doğmanın zarar görmemesi veya belirli bir silahla aşamalara başlama yer alır.

Tersine: Galuga Operasyonu bir hikaye kampanyası, atari modu ve 30 görevlik bir meydan okuma modu içerecek. Gelecek yılın başlarında PlayStation ve Xbox konsolları, Switch ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor

Teknory