Volkswagen’in ID.7’si, QR kod boyasına sahip, ışıklı bir elektrikli sedan

Volkswagen’in yeni elektrikli sedanı, onu şehirde sürerken kesinlikle bazı bakışları üzerine çekecek. Herkes için aynı şeyi yapacak içeri araba da. VW ID.7 (akılda kalıcı isim), Alman otomobil üreticisinden bazı gerçekten büyüleyici çan ve ıslıklara sahip yeni bir EV. Birincisi ve en önemlisi nasıl göründüğüdür: çok renkli bir dijital kamuflaj deseni arabayı sararken kaputta ve her […]

Volkswagen’in ID.7’si, QR kod boyasına sahip, ışıklı bir elektrikli sedan

Volkswagen’in yeni elektrikli sedanı, onu şehirde sürerken kesinlikle bazı bakışları üzerine çekecek. Herkes için aynı şeyi yapacak içeri araba da.

VW ID.7 (akılda kalıcı isim), Alman otomobil üreticisinden bazı gerçekten büyüleyici çan ve ıslıklara sahip yeni bir EV. Birincisi ve en önemlisi nasıl göründüğüdür: çok renkli bir dijital kamuflaj deseni arabayı sararken kaputta ve her iki arka yolcu camında bir QR kodu bulunur.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023: Neutrogena sayesinde artık cilt takviyesi alışkanlığınızı 3 boyutlu olarak yazdırabilirsiniz

QR kodları tam olarak ne yapar? VW’nin basın açıklamasına göre, “fiziksel ve dijital dünyalar arasında bir arayüz sağlıyorlar.” Tamam ozaman! Daha da önemlisi, otomobilin dışı, otomobilin karanlıkta etkili bir şekilde parlayabilmesi için ayrı ayrı aydınlatılabilen 22 farklı segmente sahiptir. Görünüşe göre onu bir ses sistemine bile bağlayabilir ve dinlediğiniz şarkı ne olursa olsun arabanın ritmik olarak yanmasını sağlayabilirsiniz.

Süslü!
Kredi bilgileri: Volkswagen

Yine de eğlence dış görünüşle bitmiyor. ID.7’nin içine girin ve ön camda bir artırılmış gerçeklik HUD’si ve Tesla tarzı iç mekanın çeşitli yönlerini kontrol etmek için 15 inçlik büyük bir dokunmatik ekran bulacaksınız. Hava menfezleri dijital olarak kontrol edilir ve havayı doğrudan bir yolcuya veya dolaylı olarak aracın parçalarına yönlendirebilir. Bireysel kullanıcılar için havalandırma profillerini bile kaydedebilirsiniz.

Diğer klima kontrolü olasılıklarına ve sonlarına gelince, ID.7, tuşlarla yaklaştığınızı otomatik olarak algılayabilir ve siz binmeden önce otomatik olarak kendini soğutmaya veya ısıtmaya başlayabilir. Oh, direksiyon simidi de ısıtılır.

Işıklandırma işlevleri ve dijital kamuflaj estetiği biraz aptalca olsa da her şey çok fütüristik. Ancak, gerçekten sıra dışı konsept arabalar olmadan CES olmazdı.

Teknory