VPN Nasıl Seçilir?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Bir Sanal Özel Ağ (VPN), anonim ve güvenli bir şekilde gezinmenize yardımcı olmalıdır. Ancak, tüm VPN’ler eşit yapılmaz. Bazıları en iyi güvenlik ve gizlilik özelliklerini sunar. Diğerleri güvenilir bir hızlı sunucu ağına sahiptir. Ne yazık ki, birkaç VPN düşük kaliteli […]

VPN Nasıl Seçilir?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Bir Sanal Özel Ağ (VPN), anonim ve güvenli bir şekilde gezinmenize yardımcı olmalıdır. Ancak, tüm VPN’ler eşit yapılmaz. Bazıları en iyi güvenlik ve gizlilik özelliklerini sunar. Diğerleri güvenilir bir hızlı sunucu ağına sahiptir. Ne yazık ki, birkaç VPN düşük kaliteli hizmetler sunar.

Bu makale, en iyi VPN hizmetini seçerken göz önünde bulundurulması gereken temel faktörlerin bir kontrol listesini sağlar.

Neden En İyi VPN’i Seçmelisiniz?

Doğru VPN’i elde etmek için neden ona ihtiyacınız olduğunu anlamalısınız. Genel olarak, insanların VPN satın alma nedenleri şunlardır:

 • Gezinirken anonim kalın
 • Huzur içinde torrent veya canlı yayın
 • Hükümet sansürünü atlayın
 • Çevrimiçi güvenliği ve güvenliği artırın
 • İSS’lerden göz atma etkinliklerini gizleyin
 • Coğrafi kısıtlamaları atlayın
 • Halka açık interneti kullanırken göz atma etkinliklerini maskeleyin

VPN’nizin amacını anladığınızda, seçim sürecini başlatmak daha kolay olacaktır.

İhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Nasıl Seçilir – Dikkate Alınması Gereken Faktörler

Bugünlerde yüzlerce Sanal Özel Ağ bulunduğundan, yanlış hizmeti seçmek çok kolay. Aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak bunu önleyebilirsiniz.

Sağlam Güvenlik ve Gizlilik Özellikleri

Bir VPN’nin ilk rolü, tünelinizi şifrelemek ve çevrimiçi etkinliklerinizi gizlemektir. Çoğu temel araç bunu iyi yapabilir. Ancak, siber saldırılar ve bilgisayar korsanlığı faaliyetleri her geçen gün artıyor. Şeffaf bir gizlilik politikasına ve güçlü güvenlik özelliklerine sahip bir VPN edinin. Bu konuda VPN’inizin aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

AES 256-Bit Şifreleme

AES 256-bit, günümüzde en iyi şifreleme özelliğidir. Bankalar ve ordu gibi kurumlar için çalışıyorsa, size de yardımcı olmalıdır. Bu özellik, gizli bilgileri meraklı gözlerden gizlemeye odaklanır. Önceki 128 bit şifrelemeden daha iyi çalışır.

Sızıntı Koruması

Sızıntı Koruması güvenlik ve gizlilik özellikleri, web tarama verilerinizin ve bilgisayar IP’nizin sızmasını önleyebilir. Favori sitelerinizi ziyaret ederken görünmez kalabilirsiniz.

En Son Güvenlik Protokolleri

İyi bir VPN aracı, en son güvenlik protokollerini desteklemelidir. Pek çok protokol mevcuttur ancak en iyi seçenekler şunlardır: Tel Koruma, OpenVPN, ışık yoluVe IKEV2. En hızlı ve en güvenli seçenekler oldukları için bunlara odaklanın.

Günlük Tutma Politikası Olan Bir VPN Arayın

İdeal bir VPN, göz atma etkinliklerinizi ve IP’nizi bilgisayar korsanlarından, İSS’lerden, hükümetten ve diğer üçüncü taraflardan gizlemelidir. Ancak, tarama geçmişinizi ve kişisel bilgilerinizi kaydetmemelidir. Bazı VPN’ler, müşterilerinin verilerini kaydetme ve paylaşma konusunda korkunç bir üne sahiptir. Birçok VPN hizmet sağlayıcısı, kayıt tutmama politikası izlediğini iddia etse de bazıları size yalan söylüyor.

Güvenilir bir VPN sağlayıcısı yalnızca temel bilgileri tutmalıdır:

 • E-posta adresi ve kullanıcı adı
 • Süresi dolduğunda aboneliğinizi yenilemenizi sağlamak için ödeme verileri
 • İsteğe bağlı olan yazılım çökmeleriyle ilgili tanılama verileri.

İyi bir VPN servis sağlayıcısı, sizinle ilgili aşağıdaki verileri toplamamalı ve saklamamalıdır:

 • Tam İsimler
 • bilgisayar IP adresi
 • Geçerli konum ve ikamet
 • Cihazınızın işletim sistemi

Yukarıdaki verileri toplayan hiçbir şirket, kayıt tutmama politikasına uymaz. En iyi VPN, yeniden başlattıktan sonra tarama geçmişinizi sunucularından silmenin bir yoluna sahiptir.

Yüksek VPN Hızlarını Seçin

Bir VPN internet bağlantınızı yavaşlatmalıdır – tüm VPN’lerin yaptığı budur. Verileriniz için oluşturdukları ek şifreleme tüneli bu sorunun nedenidir. Bunu çözmek için en yüksek sunucu hızlarına sahip bir VPN seçin. Çoğu servis sağlayıcı en yüksek sunucu hızlarını sunduğunu iddia ettiğinden, gerçeği doğrulamak zor olabilir.

Ayrıca, bağlantınızın hızı mevcut konumunuza ve VPN sunucusuna ne kadar yakın olduğunuza bağlı olacaktır. Çoğu VPN sağlayıcısının ücretsiz deneme süresi veya para iade garantisi vardır. Bu nedenle, belirtilen deneme süresi bitene kadar farklı programları test edebilirsiniz. Bu şekilde, oyun veya torrent için en iyi VPN aracını seçebilirsiniz. Kısaca, en hızlı VPN’i aldığınızdan emin olmak için şu faktörlere odaklanın:

 • Dahil olmak üzere hızlı bir VPN protokolü seçin. Tel Koruma Ve ışık yolu.
 • oyun ve torrent gibi etkinlikler için optimize edilmiş sunuculara odaklanın.
 • Netflix, Hulu ve benzeri sitelerde akış etkinlikleri yapmak için şifreleme düzeyini özelleştirebildiğinizden emin olun.
 • Bölünmüş tünelleme özelliği, belirli uygulamaların trafiğini VPN sunucusu aracılığıyla iletmenize yardımcı olabilir.
 • Bir VPN’e bağlandıktan sonra internet tabanlı hız testi araçlarını kullanın. Bunu deneme süresi boyunca yapın.

Güvenilir Sunucu Ağına Sahip Bir VPN Hizmet Sağlayıcı Seçin

Bir VPN şirketi, bakımını yapmadığı birkaç sunucuya sahip olabilir. Böyle bir sağlayıcıyı seçmek, sürekli sunucu kesintileri nedeniyle uygunsuz ve maliyetli olabilir. Güvenilir bir sunucu ağı, birçok işlevsel sunucuya sahip olmalıdır. Yalnızca birkaç çalışan sunucusu varsa, insanlar hepsini alacaktır. Bu, sizi herhangi bir uyarı olmadan bağlantısı kesilebilen veya yavaşlayan sunucularla baş başa bırakacaktır.

Güvenilir bir sunucu ağı, kullanıcıların coğrafi kısıtlamalı içeriği görüntülemesine olanak tanır. Örneğin, bazı ülkelerden insanlar YouTube ve Twitter gibi sosyal medya sitelerine erişemiyor. Ancak, bu kısıtlamayı aşağıdakiler gibi güvenilir bir VPN aracıyla atlayabilirler: ExpressVPN. Bu şirketin doksan dört ülkede üç bin sunucusu var. Son olarak, güvenilir bir VPN sunucu ağı, oyun oynamak için gerekli olan yüksek güvenlik ve hızları sağlamalıdır.

İsteğe Bağlı VPN Özelliklerini Düşünün

VPN’lerin zorunlu ve isteğe bağlı özellikleri vardır. İkincisi, ekstra bir güvenlik ve gizlilik katmanı sağlayabilir. Yine de hepsine ihtiyacınız yok.

Tehdit Koruması

Bir virüsten koruma yazılımı çalıştırıyor olsanız bile, internet dosyalarını indirirken daha fazla güvenliğe ihtiyacınız vardır. Tehdit Koruması, dosyaları indirirken tarayan isteğe bağlı bir araçtır. Tehditleri tespit eder ve bilgisayarınıza veya telefonunuza zarar vermelerini engeller. Ayrıca, bazen ağınıza izinsiz giren can sıkıcı pop-up reklamları ve izleyicileri de engeller.

Double VPN veya Multi-hop

Bu güvenlik özelliği, trafiğinizi iki sunucu üzerinden yönlendirir. Bu nedenle, ağınızı iki kez şifreler. Multi-hop, anonimliğinizi artırır ve sizi bilgisayar korsanlarından korur.

Sunucu Gizlemesi

Bu güvenlik ve gizlilik özelliği, VPN kullanımınızı maskelediği için çok önemlidir. Hükümet sansürünü ve coğrafi kısıtlamaları aşmanıza izin veren VPN’inizi kullandığınızı kimse söyleyemez.

Bu yazılım, kullanıcılar arasında güvenli dosya paylaşımına izin verir. Harici ve dahili cihazlar için bir ağ oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu, ofis dosyalarına bir ev bilgisayarından veya tam tersi şekilde erişmenize yardımcı olabilir.

VPN Üzerinden Soğan

Tor, web’de anonim olarak ve ücretsiz olarak gezinmenizi sağlayan tarayıcıdır. Buna Soğan Yönlendirici denir. Tor ve VPN’i aynı anda kullanmak için Onion Over VPN adlı özel bir özelliğe sahip bir VPN aracına ihtiyacınız var. üzerinde bulabilirsin NordVPN.

Otomatik Anahtar

Otomatik Kapatma Anahtarı, VPN bağlantısı aniden kesildiğinde bağlantınızı kilitleyen bir acil durum aracıdır. VPN bağlantısının normal, korumasız internet bağlantısına kaymasını durdurur.

Bir VPN’in Kullanıcı Dostu Olduğundan ve Birçok Cihazı Desteklediğinden Emin Olun

Herkes programcı veya BT uzmanı değildir. Çoğu VPN sağlayıcı, anonimlik programlarını geliştirirken bu gerçeği göz önünde bulundurur. Bu nedenle, çevrimiçi olarak en kullanıcı dostu VPN’lerden birini arayın. Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olmalı ve karmaşık konfigürasyonlar gerektirmemelidir. Bir VPN birçok eşzamanlı bağlantıyı destekleyebiliyorsa, size daha çok yardımcı olacaktır.

Bir cihazın diğerini yuvasına bağlamak için bağlantısını kesmeniz gerekmez. Birden fazla cihaz için harika bir VPN, PİA. Aileniz büyükse ve herkes internete ayrı bir cihaz üzerinden bağlanmak istiyorsa, bu VPN yardımcı olabilir.

SSS

Bir VPN bant genişliği kısıtlamaları getirebilir mi?

Bazı VPN şirketlerinin, hizmetlerini kötüye kullananları kontrol etmek için bant genişliği kısıtlamaları vardır. Göz atmak yerine medya içeriği akışı yapıyorsanız, bu kısıtlamaların olmadığı bir VPN seçin. Bir VPN hizmeti için ödeme yapacağınız için sınırsız bant genişliği sunan bir şirket seçin.

VPN’im için nasıl ödeme yapabilirim?

Şirketler farklı ödeme yöntemleri sunduğundan VPN’iniz için ödeme yapmak sorun olmamalıdır. Ancak, devlet sansürü nedeniyle anonim olarak ödeme yapmak istiyorsanız, Bitcoin ödemelerini kabul eden bir VPN şirketi seçin.

Güvenle Bir VPN Seçin

Hangi faktörleri dikkate alacağınızı bilmiyorsanız, uygun bir VPN hizmeti seçmek zor olabilir. En iyi aracı sunduğunu iddia eden yüzlerce VPN sağlayıcısı kafanızı karıştırabilir. Neyse ki, bir VPN seçerken dikkate alınması gereken şeylerin bir kontrol listesiyle çok sayıda seçeneği gözden geçirebilirsiniz.

Yeni bir VPN mi arıyorsunuz? Eğer öyleyse, bu makaledeki bilgilerden herhangi biri kararınızı etkilemeye yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory