VW’nin Yeni EV Amiral Gemisine İlişkin Tüm Detaylar

Kesinlikle iyi görünümlü bir EV, ama aynı zamanda kaygan. VW, menzili en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan 0.23 civarında bir sürtünme katsayısına sahip olduğunu söylüyor. Başlangıçta iki pil olacak: ID.7 Pro’da 77 kWh’lik standart paket ve ID.7 Pro S’de 86 kWh’lik daha büyük bir sürüm. Birincisi, 170 kW’a kadar DC hızlı şarjı destekleyecek; ikincisi 200 […]

VW’nin Yeni EV Amiral Gemisine İlişkin Tüm Detaylar

Kesinlikle iyi görünümlü bir EV, ama aynı zamanda kaygan. VW, menzili en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan 0.23 civarında bir sürtünme katsayısına sahip olduğunu söylüyor. Başlangıçta iki pil olacak: ID.7 Pro’da 77 kWh’lik standart paket ve ID.7 Pro S’de 86 kWh’lik daha büyük bir sürüm. Birincisi, 170 kW’a kadar DC hızlı şarjı destekleyecek; ikincisi 200 kW ile biraz daha hızlı çıkıyor.

Nihai menzil rakamları, EV’nin lansmanına kadar beklemek zorunda kalacak, ancak Volkswagen şimdi bazı tahminler yapıyor. Otomobil üreticisinin tahminine göre 77 kWh pil yaklaşık 382 mil, 86 kWh pil ise yaklaşık 435 mil kadar gidebiliyor. VW’nin tahminlerinin, ABD EPA’nın test versiyonundan daha cömert olma eğiliminde olan WLTP döngüsüne dayandığını belirtmekte fayda var.

Yine de, ABD’de ID.4’ün genel menzilinin uzun süredir devam eden bir eleştirisi olduğu düşünüldüğünde, daha uzun bacaklı bir elektrikli sedan fikri memnuniyetle karşılanıyor. VW, pilin prize takılı olduğu süreyi en aza indirmeye yardımcı olmak için – hedef olarak bir şarj istasyonu ayarlandığında – otomatik pil ön koşullandırma gibi özellikler kullanacak.

Teknory