Way of Water Spider’ı Dijital Pandora Ortamına Entegre Etti

Ev film Haberleri Avatar: Way of Water Spider’ı Dijital Pandora Ortamına Nasıl Entegre Etti? Görüntü yönetmeni Russell Carpenter, Avatar: The Way of Water setinde Spider gibi bir canlı aksiyon karakterini çekmenin zorluklarını tartışıyor. Avatar: Suyun Yolu görüntü yönetmeni Russell Carpenter, canlı aksiyon Spider’ı Pandora’nın dijital ortamına entegre etmenin zorluklarından bahsediyor. Yönetmen James Cameron’ın büyük başarı […]

Way of Water Spider’ı Dijital Pandora Ortamına Entegre Etti

Görüntü yönetmeni Russell Carpenter, Avatar: The Way of Water setinde Spider gibi bir canlı aksiyon karakterini çekmenin zorluklarını tartışıyor.


Avatar: Suyun Yolu görüntü yönetmeni Russell Carpenter, canlı aksiyon Spider’ı Pandora’nın dijital ortamına entegre etmenin zorluklarından bahsediyor. Yönetmen James Cameron’ın büyük başarı yakalayan orijinal filminden 13 yıl sonra, Avatar: Suyun Yolu izleyicileri Pandora dünyasıyla yeniden tanıştırıyor ve Jake (Sam Worthington), Neytiri (Zoe Saldaña) ve yeni ailelerinin hikayesine devam ediyor. Cameron’ın devam filmi, bazı tanıdık yüzleri geri getirmenin yanı sıra, Neteyam (Jamie Flatters), Lo’ak (Britain Dalton), Tsireya (Bailey Bass) ve Spider (Jack Champion) dahil olmak üzere bir avuç yeni karakter sunuyor. Bir insan olan örümcek aslının oğludur avatarı devam filminde Na’vi olarak geri dönen kötü adam Miles Quaritch (Stephen Lang).

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Her ne kadar ana karakterlerin çoğu Avatar: Suyun Yolu 3 fit boyunda Na’vi, Spider normal büyüklükte, genç bir insan ve Carpenter’ın sette bir dizi zorluk çıkardığını söyledi. ile yakın zamanda yapılan bir röportajda bağımsız tel, görüntü yönetmeni, canlı aksiyon karakterinin ışıklandırması, daha sonra Pandora’nın sanal ortamına dönüştürülecek olan ışıklandırmayla tam olarak eşleşmeseydi, izleyicilerin oyunun içine dalmasının nasıl mahvolacağından bahsediyor. Carpenter’ın tam yorumuna aşağıdan göz atın:

“Mantram şuydu: ‘Russell, senin bir işin var: Spider’ı bu sanal dünyada yaşatmak ve bunu kamera deli gibi hareket ederken yapmak.’ Aydınlatmanız bütçenize uygun olmalı, çünkü hepimiz güneş ışığının neye benzediğini veya bir ormandaki gölgenin nasıl göründüğünü biliyoruz ve eğer bundan saparsanız ve bir şeyleri yanlış anlarsanız, örneğin kontrastınız veya ışığın tam olarak gelmemesi gibi. olması gereken yerde, oldukça hızlı bir şekilde başınız belaya girer. Örümcek’in orada, bir Na’vi kişinin yanında olduğu yanılsaması dağılmaya başlar.”

İlgili: Örümcek Avatar 3’te Na’vi Olacak mı?


Örümcek Geleceğin Avatar Filmleri İçin Neden Önemli Olabilir?

Avatar 2 örümcek Albay Quaritch oğlu

Rağmen Avatar: Suyun Yolu daha yeni çıktı, 3 ek devam filmi için çalışmalar çoktan başladı. İkinci filmle arka arkaya çekildiği için üçüncü bir film her zaman garantiydi ama Avatar: Suyun Yolu‘ın etkileyici gişe performansı, artık dördüncü ve beşinci filmlerin de ilerleyeceğini esasen sağlamlaştırdı. Yaklaşan bu devam filmleri için hikaye ayrıntıları az olmaya devam ediyor, ancak Cameron’ın seriye en son girişi, Champion’s Spider’ın ileriye dönük çok önemli bir karakter olabileceğini ima ediyor. Quaritch, şiddetli ve acımasız bir kötü adam olmaya devam ediyor. Avatar: Suyun Yoluancak Örümcek karakterin daha insani bir yanını ortaya çıkarıyor.

Quaritch’in Na’vi versiyonu teknik olarak Spider’ın babası olmasa da, ölen insan Quaritch’in tüm anılarına sahip. Quaritch’in Spider’a gerçekten değer verdiğine dair ilk öneri, General Ardmore’un (Edie Falco) çocuğa yaptığı işkenceye son vermesidir. İlişkileri en iyi ihtimalle film boyunca çekişmeli kalsa da, aksiyon dolu doruk noktası Avatar: Suyun Yolu Örümcek Quaritch’i boğulmaktan kurtarıyor ve ardından Jake, Neytiri ve diğerleriyle birlikte olmak için yüzüyor. Bu sadece Quaritch’in gelecekte geri döneceğini doğrulamakla kalmıyor. avatarı devam filmleri, ancak bu Örümcek, sonunda onu insan işgalcilere karşı döndürmenin anahtarı olabilir.

Önümüzdeki günlerde Spider ve Quaritch’in dinamiğinin nasıl devam edeceğini henüz göreceğiz. avatarı devam filmleri, ancak açıkça anlatılacak daha çok hikaye var. Orijinal filmde yer alan Qauritch’in esasen kurtarılamaz versiyonunun aksine, Spider’ın devam filmine dahil edilmesi, Lang’ın karakterini Jake için çok daha karmaşık ve ilginç bir düşman haline getiriyor. İle birlikte Avatar: Suyun Yolu hala sinemalarda, ne yazık ki hayranların Spider’ın üçüncü filmde nasıl geliştiğini görmesi birkaç yıl alacak.

Devamı: Avatar 2 Zaten Size Bir Devam Filminde 1 Karakterin Mahkûm Olduğunu Söyledi

Kaynak: bağımsız tel

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory