Wear OS akıllı saatinizi nasıl fareye dönüştürebileceğinizi burada bulabilirsiniz

TL;DR Wear OS için WowMouse uygulaması, Wear OS akıllı saatlerini diğer cihazların kullanıcı arayüzünde gezinmek için kullanılabilecek bir Bluetooth fareye dönüştürüyor. Ücretsiz uygulama Galaxy Watch 4, 5 ve 6’da iyi çalışıyor ancak Pixel Watch 1 ve 2’de çalışmıyor. Saatinizi hedef cihazınızla eşleştirmeniz ve uygulamayı saatinizde çalıştırmanız gerekir. Fare hareketini kontrol etmek için kolunuzu hareket ettirin […]

Wear OS akıllı saatinizi nasıl fareye dönüştürebileceğinizi burada bulabilirsiniz

TL;DR

  • Wear OS için WowMouse uygulaması, Wear OS akıllı saatlerini diğer cihazların kullanıcı arayüzünde gezinmek için kullanılabilecek bir Bluetooth fareye dönüştürüyor.
  • Ücretsiz uygulama Galaxy Watch 4, 5 ve 6’da iyi çalışıyor ancak Pixel Watch 1 ve 2’de çalışmıyor.
  • Saatinizi hedef cihazınızla eşleştirmeniz ve uygulamayı saatinizde çalıştırmanız gerekir. Fare hareketini kontrol etmek için kolunuzu hareket ettirin ve sol tıklatmak için kıstırın.

Android ekosisteminin derinliklerindeyseniz, şu anda bileğinizde iyi bir Wear OS akıllı saatinin olması ihtimali yüksektir. Wear OS saatleri, Android akıllı telefonlara harika eşlik eden cihazlardır ve sağlığınızı takip etmekten bildirimleri ve çağrıları doğrudan bileğinize iletmeye kadar her şeyi yapabilirler. Wear OS akıllı saatiniz varsa artık bilgisayarınız için yüzen fare olarak kullanabilirsiniz.

YouTuber Şık Laboratuvarlar CES 2024’te havalı özelliklerini sergileyen Doublepoint standını gördü WowMouse uygulaması Wear OS akıllı saatleri için. Bu uygulama, Wear OS akıllı saatinizi bir Bluetooth fareye dönüştürür ve kullanımı ücretsizdir.

Bu kabini buldum, @doublepointlab en #CES WearOS saatinizi bir Bluetooth fareye dönüştürür. Tüm hazır donanımlar. Şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor ve uygulamanın son kullanıcılar için ücretsiz olması için OEM’lere lisans vermeyi hedefliyorlar. Oynamaya değer! pic.twitter.com/KPv9Xn9g4o

Demoda iPad ile kullanıldığını görebiliyoruz. iPad’deki fare simgesinin kol hareketi ve tıklamak için kullanılan kıstırma hareketi ile birlikte hareket ettiğini görebiliriz. İyi zamanlanmış bir tıklama ve basılı tutmayla, kaydırıp kaydırma bile yapabilirsiniz.

Mişaal Rahman uygulamanın Wear OS 2 (ve üzeri) akıllı saatler için çalıştığını ancak Pixel Watch veya Pixel Watch 2 ile çalışmıyor gibi göründüğünü belirtiyor.

Wear OS akıllı saatinizi fare olarak kullanmak için WowMouse uygulamasını kullanma

WowMouse’u Bluetooth aracılığıyla Windows masaüstümle eşleştirilen Galaxy Watch 4 cihazımda denedim ve şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. Kurulumun en zor kısmı, saati Windows ile eşleştirmek için Wear OS’de gezinmektir (bu o kadar da zor değildir, ancak küçük ekranda gezinmek can sıkıcıdır). İşte adımlar:

  • Wear OS 2 veya üzeri akıllı saatinizde, WowMouse uygulaması.
  • Git Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth akıllı saatinizde ve hedef cihazınıza bağlanın. Hedef cihazınızın eşleştirilebilir bir cihaz olarak görünmesi için Bluetooth ayarlarını açmanız gerekebilir.
  • Eşleştirilip bağlandıktan sonra WowMouse uygulamasını başlatın.
  • Akıllı saati kullanacağınız elinizi ayarlayın.
  • Arayüz, saat bağlı olmadığında turkuaz mavisi olacak ve bir cihaz bağlandığında limon yeşili rengine dönecektir.
  • Fare modunu etkinleştirmek için akıllı saatteki fare simgesine tıklayın. Bu hızlı geçiş, örneğin yazarken kol hareketlerinizin yansıtılmasını istemediğinizde yardımcı olur.
  • Fareyi hedef cihazınız üzerinde hareket ettirmek için kolunuzu hareket ettirin ve tıklamak için kıstırın.

Ve bu kadar. Wear OS akıllı saatiniz sayesinde artık farenizi kontrol etmek için kol hareketlerinizi kullanabilirsiniz.

Uygulamanın üzerinde oynayabileceğiniz birkaç ayarı var. HID çıkışını sol tıklama, boşluk çubuğu veya enter olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ping vuruşlarından yüzey dokunuşlarına da geçiş yapabilirsiniz; bu benim deneyimime göre yararlı olabilir çünkü kıstırma dokunuşları, fareyi tıklamak istediğim yerden uzaklaştırmak için çok fazla el ve kol hareketi yapılmasına neden olur.

Windows varsayılanım saatle hassas hareketler yapamayacak kadar yüksek olduğundan, hedef cihazınızda fare imleci hızını da ayarlamanız gerekebilir. Ayrıca saati baskın elinize takmanızı da tavsiye ederim, çünkü bu size en iyi deneyimi sağlayacaktır.

Bu uygulamaları kullanarak Wear OS akıllı saatinizi günlük bir fare olarak kullanır mıydınız?

15 oy

Gibi Mişaal notlar, bunun gibi diğer uygulamalar Bluetooth Klavye ve Fare uygulaması Android akıllı telefonunuzu izleme dörtgeni ve klavye olarak kullanmanıza izin verin. Ancak dizüstü bilgisayarınızı kontrol etmek için kolunuzu sallamak çok daha büyülü görünüyor. Bunları kendiniz deneyin!


Wear OS akıllı saatinizi nasıl fareye dönüştürebileceğinizi burada bulabilirsiniz

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow