Web’de harika bir yer edinmenize yardımcı olacak en ucuz web barındırma hizmetleri

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. Biraz felsefi hissediyoruz, bu yüzden bize şunu sorun: Ormanda bir ağaç devrilse, bunu duyan var mı? Ve dünya çapında ağın her zaman kalabalık olan vahşi doğasında kendi web siteniz yoksa, gerçekten var mısınız? İyi evet. Cevap açıkça her ikisine […]

Web’de harika bir yer edinmenize yardımcı olacak en ucuz web barındırma hizmetleri

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

Biraz felsefi hissediyoruz, bu yüzden bize şunu sorun: Ormanda bir ağaç devrilse, bunu duyan var mı? Ve dünya çapında ağın her zaman kalabalık olan vahşi doğasında kendi web siteniz yoksa, gerçekten var mısınız?

İyi evet. Cevap açıkça her ikisine de evet. Ancak, tıpkı o güçlü yuvarlanan meşe gibi, kendinizi tanıtacak küçük bir web köşeniz yoksa, orada büyüklüğünüze hayran kalacak ve sizi övecek kimse olmayacak. Milyarlarca insan her gün tüm dünyada internette geziniyor. Bu, yeteneklerinizi ve düşüncelerinizi keşfedecek milyarlarca potansiyel göz ve onlara sunacak bir hizmet veya ürününüz varsa açmaya istekli olabilecek birçok potansiyel cep olduğu anlamına gelir. Peki, bugün internette bu alanı kendinize nasıl ayırırsınız?

Bir web barındırıcısı bulmak, kişisel veya ticari web sitenizi çalışır duruma getirmek için atacağınız ilk adımlardan biridir. Ancak, gerçekten ne aradığınızdan emin değilseniz, iyi bir web barındırma hizmeti almak biraz pahalı olabilir. Sonuçta, gerçekten sınırsız depolama alanına ve e-postalara ihtiyacınız var mı? Değilse, kesinlikle onlar için yüksek fiyat ödememelisiniz.

İster küçük bir işletme yönetiyor, ister yeteneklerinizin reklamını yapıyor veya sadece eğlence için blog yazıyor olun, gerçekten ihtiyacınız olandan çok daha fazlasını sağlayan bir web barındırıcısına bir ton para harcamak istemezsiniz. Ancak aynı zamanda, bazı ücretsiz seçenekler siteniz için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunmayabilir.

Neyse ki, pek çok ucuz barındırma seçeneği var ve bunların çoğu, güvenilir, saygın sağlayıcılardan (daha büyük işletmelerin daha kapsamlı ihtiyaçları için kullandıklarıyla aynı) ucuz barındırma planları şeklinde geliyor. Bu bütçe barındırma planları, bazı premium muadillerinden daha az özellik veya daha az depolama alanı sunabilir, ancak yine de daha küçük ölçekli ihtiyaçlar için tamamen yeterlidir. Ayrıca, çok çeşitli planlara sahip bir web barındırma sağlayıcısı seçerseniz, gelecekte ölçeklendirmeniz gerekirse her zaman yükseltme yapabilirsiniz ve bunu tamamen yeni bir barındırma hizmetine geçiş yapmaktan çok daha az baş ağrısıyla yapabilirsiniz. .

Bunu göz önünde bulundurarak, tüm ucuz barındırma hizmetlerinin eşit yaratılmadığını ve web’de hak talebinde bulunma konusunda birini emanet etmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken çok şey olduğunu unutmayın. Ancak endişelenmeyin, ucuz web barındırma ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi kararı verebilmeniz için sahip olabileceğiniz en yaygın soruların bazılarını yanıtlamak üzereyiz.

Web barındırıcısı nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir web barındırma şirketi, müşterilerine dosyalarını depolamak ve bunları bir web sitesi biçiminde web’e teslim etmek için sunucularının kullanımını sunar. Bu durumda, özellikle ucuz barındırma seçeneklerinden bahsedeceğiz, böylece ideal olarak web sitenizi boşa harcamadan yayına sokabilirsiniz. Ne yazık ki, bu, en iyi web barındırıcılarından bazılarının bu eşiği tam olarak geçmediği anlamına geliyor.

Ucuz web barındırma seçenekleri söz konusu olduğunda, fiyat gerçekten oldukça görecelidir. Örneğin, paylaşılan bir barındırma planı, cüzdanınız için bir VPS veya özel sunucu seçmekten çok daha nazik olacaktır.

Ucuz paylaşımlı barındırma ile özel barındırma arasındaki fark nedir?

Paylaşılan web barındırma, sitenizin diğer kişilerin siteleriyle birlikte tek bir sunucuda barındırılacağı anlamına gelir. Başka hiç kimse dosyalarınızı veya buna benzer bir şeyi göremez veya dokunamaz, ancak hepiniz aynı kaynaklardan (örn. depolama ve bant genişliği) yararlanırsınız ve bu da orada barındırılmanın bireysel fiyatını etkili bir şekilde düşürür. Öte yandan, hepiniz aynı alanı ve kaynakları paylaştığınız için, sunucunuzdaki başka bir sitenin çok fazla trafik alması sitenizin performansını etkileyebilir. Sanal özel sunucu (VPS) söz konusu olduğunda, alan hala çok daha az site tarafından paylaşılır, bu nedenle sunucu arkadaşlarınız nedeniyle performans sorunları yaşama olasılığınız çok daha düşüktür.

Öte yandan, özel barındırma, size tamamen kendinize ait bir sunucu verir, böylece başka birinin sitenizin kaynaklarını kullanması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ancak bu, yüksek bir maliyetle gelir ve ucuz bir barındırma planı için uygun bir seçenek değildir. Bununla birlikte, ucuz web barındırma arıyorsanız, muhtemelen siteniz için bu kadar büyük kaynaklara ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine paylaşılan bir barındırma planı veya WordPress barındırma ile en iyi pazarlıkları bulmanız muhtemeldir.

WordPress barındırma nedir?

Sitenizin ana işlevi temelde bir blog olarak çalışmaksa, bulabileceğiniz en ucuz web barındırma seçeneklerinden bazılarını sunan WordPress barındırma seçeneğini seçmeniz en iyisidir. WordPress’in kendisi, özellikle siteler ve bloglar oluşturmak için ideal olan ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Tüm web sitesi oluşturma ve tasarım işlemlerinizi CMS aracılığıyla yapabilir, ardından bir WordPress ana bilgisayarıyla dünya çapında web’de kamp kurabilirsiniz. Bu özel paylaşımlı barındırma planı türü, WordPress CMS’den sunucunuzun sunucusuna aktarımı çok kolay hale getirmek için optimize edilmiştir ve genellikle tüm arka uç güncellemelerini ve teknik şeyleri hallederler, böylece içeriğiniz dışında hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz.

Ucuz bir barındırma planıyla makul olarak ne elde etmeyi bekleyebilirsiniz?

Yeteneklerinizi sergilemek için bir portföy, bir e-ticaret işi yürütmek için bir site veya iş saatlerinizin, iletişim bilgilerinin ve hizmetlerinizin reklamını yapmak için basit bir açılış sayfası olsun, ihtiyaçlarınız eninde sonunda hangi parametreleri aramanız gerektiğini belirleyecektir. bir web barındırıcısı. Açıkçası, çok miktarda resim veya video yükleyecekseniz, web barındırıcınızda daha basit, çoğunlukla metin tabanlı bir siteye göre çok daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olacaktır.

Ucuz bir barındırma planıyla, muhtemelen 10 ila belki 25 GB depolama dahil herhangi bir yere sahip olursunuz. Bu, çoğu site için gerçekten yeterli olmalıdır, ancak çok sayıda yüksek çözünürlüklü medya dosyası yüklemeyi düşünüyorsanız, sınırsız bir depolama seçeneği aramak isteyeceksiniz. Bazı ucuz barındırma planları sınırsız depolama alanı sunar ve yenileme zamanında fiyat yükselmeden önce ilk birkaç yıl boyunca çok şey elde edebilirsiniz. Daha sonraki bir tarihte fazladan ödeme yapacak olsanız da, gelecekte büyümeyi bekliyorsanız, bu dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

Site trafiğindeki sınırlamalara gelince, çoğu barındırma sağlayıcısının en düşük fiyatlı planlarında bile sınırsız bant genişliği sunduğunu göreceksiniz. Basitçe söylemek gerekirse, bu, sitenize gelen trafik miktarı nedeniyle ekstra ücretlendirilmeyeceğiniz veya kısıtlanmayacağınız anlamına gelir. Ayrıca, ihtiyacınız olduğu kadar çok veri aktarmak için kullanabileceğiniz belirli bir bant genişliği miktarı olan ölçülmemiş bant genişliğine ilişkin referanslar da görebilirsiniz. Maksimum sunucu hızı sınırlı olabilir, ancak yoğun trafik için ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Çoğu bütçe barındırma planı, bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı ve siteniz için ücretsiz bir SSL sertifikası da sağlar. (Bu, verileri şifreleyen ve web sitelerini gezinmek ve e-ticaret yapmak için güvenli hale getiren Güvenli Yuva Katmanıdır.)

Ucuz barındırma söz konusu olduğunda pazarlık konusu olmayanlar nelerdir?

Ne kadar alana ihtiyacınız olursa olsun veya sitenizi barındırmak için ne kadar öderseniz ödeyin, kendine saygısı olan (ucuz olsun veya olmasın) herhangi bir web barındırıcısı, müşterilere haftanın yedi günü, günde 24 saat sağlam destek seçenekleri sunmalıdır. . Siteniz kapalıyken yakalanmak istemezsiniz, nokta.

Tesadüfen, bu bizi ucuz bir barındırma hizmeti seçerken kesinlikle taviz vermemeniz gereken başka bir alana getiriyor. Muhtemelen dikkate alınması gereken en önemli nokta, web barındırıcınızın çalışma süresidir. Siteniz çökerse hedef kitleniz veya müşterileriniz size ulaşamaz, bu da satış ve fırsatların kaybedilmesine neden olur. Açıkçası, bu durumdan ne pahasına olursa olsun kaçınmak istiyorsunuz, ancak aynı zamanda bu genel ahlak için kol ve bacak ödemek zorunda kalmamalısınız. (Cidden, web barındırıcınızın tek bir görevi vardır – sitenizi barındırmak – bu nedenle güvenilir çalışma süresi istemek için çok fazla bir şey değildir.) Neyse ki, çoğu web barındırıcısı, %99 veya daha yüksek çalışma süresi garantilerine bağlı kalma konusunda harika bir iş çıkarıyor ve biz önerilerimizde sizi yanlış yönlendirmeyecek.

Ucuz bir web barındırma planı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Uzun vadede maliyetleri düşük tutmak için, bir bütçe barındırma planı taahhüt etmeden önce ince yazıları okuduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Çoğu web barındırıcısı, birden fazla hizmet katmanı sunar ve giriş teklifleri ve daha iyi bir anlaşma gibi görünmesini sağlayan geçici olarak düşürülen bir fiyatla daha maliyetli bir plan üzerinde anlaşmayı tatlandırabilirler. Ve ilk başta … normal aylık fiyatına dönene ve aslında ihtiyacınız olmayan bir dizi özellik için ödeme yapmak zorunda kalana kadar. İşinizi yapmak için tüm özelliklere sahip olduğu sürece (ilk birkaç ay için o parlak gelişmiş paketten biraz daha pahalıya mal olacak olsa bile) en düşük seviye seçeneğe bağlı kalmak genellikle daha iyidir.

Ayrıca, en düşük aylık fiyatı elde etmek için uzun vadeli bir anlaşma yapmanızı gerektiren planlara dikkat edin. Zaman içinde tam olarak neye ihtiyaç duyacağınızdan veya sitenizin ne kadar büyüyeceğinden emin değilseniz, muhtemelen çok yıllı bir plana kaydolmaktan kaçınmak isteyeceksiniz.

En ucuz web barındırma hizmeti nedir?

Artık ne arayacağınızı bildiğinize göre, en iyi değeri elde edebilmeniz için çeşitli ihtiyaçlar için en iyi ucuz web barındırma planlarından bazılarını bir araya getirdik.

Bunlar, 2023’teki en ucuz web barındırma hizmetleridir.

Teknory