WeChat Hesabı Nasıl Silinir?

WeChat mesajlaşma uygulamasından sıkıldıysanız, hesabınızı silmeye hazır olabilirsiniz. Belki farklı bir hizmet denemek istiyorsunuz ya da WeChat’in Çin kontrolünün ardındaki güvenlik konusunda endişeleniyorsunuz. Neyse ki, biraz çalışma ile hesabınızı silebilirsiniz. Bu makale, WeChat hesabınızı silmek için bilmeniz gereken her şeyi anlatacaktır. WeChat Hesabınızı Silme WeChat hesabınızdan kurtulmak istediğinizde, hesabın düzgün bir şekilde kapatıldığından ve saldırıya […]

WeChat Hesabı Nasıl Silinir?

WeChat mesajlaşma uygulamasından sıkıldıysanız, hesabınızı silmeye hazır olabilirsiniz. Belki farklı bir hizmet denemek istiyorsunuz ya da WeChat’in Çin kontrolünün ardındaki güvenlik konusunda endişeleniyorsunuz.

Neyse ki, biraz çalışma ile hesabınızı silebilirsiniz. Bu makale, WeChat hesabınızı silmek için bilmeniz gereken her şeyi anlatacaktır.

WeChat Hesabınızı Silme

WeChat hesabınızdan kurtulmak istediğinizde, hesabın düzgün bir şekilde kapatıldığından ve saldırıya uğrayabileceği yerlerde etkin olmadığından emin olmanız önemlidir. WeChat Yardım Merkezine göre, hesabınızı silmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. WeChat’te oturum açın.
 2. “Ben”i seçerek hesabın silinmesini talep edin.
 3. Ardından “Ayarlar”ı tıklayın.
 4. “Hesap Güvenliği”ni seçin.
 5. “WeChat Güvenlik Merkezi”ni tıklayın.
 6. “Hesap İptali”ni seçin.
 7. En altta “İptal İste” seçeneği var.
 8. “İleri”yi seçin.
 9. “Kabul Et ve İptali Onayla”yı tıklayın.

WeChat yardımı, bu adımların ardından hesap silme işleminin başlayacağını belirtir. Hesap iptali talebinde bulunulduktan sonra hesabın silinmesi 60 gün sürecektir. Bunun kalıcı bir silme işlemi olduğunu ve iptal edilen hesapların kurtarılamayacağını unutmayın.

Hesap İptali Hataları

WeChat, hataların olabileceğini kabul eder. WeChat hesabınızı silmeye çalışıyorsanız ve “İptal Edilemiyor” mesajını alıyorsanız WeChat, yanıtlar için yardım merkezini ziyaret ederek sorunu gidermenizi önerir.

Göz önünde bulundurmanız gereken birkaç sorun giderme fikri daha:

 • Hesabı e-posta ile silin. WeChat müşteri destek ekibine e-posta gönderin ve hesabınızın silinmesini isteyin. Bu biraz zaman alabilir ama etkilidir.
 • Aboneliğinizi iptal edin. Bir Apple cihazı kullanıyorsanız, App Store ayarlarınıza gidin ve abonelik yöneticisi aracılığıyla aboneliğinizi iptal edin.
 • İptal işlemini daha sonra tekrar deneyin. Bazen hata temizlenir ve gayet iyi çalışır.

Silinen WeChat Hesapları

Bir WeChat hesabını başarıyla sildiğinizde, ilişkili tüm hesap verileri de 60 gün içinde kalıcı olarak silinir. Belirli WeChat Kimliğiniz gelecekte tekrar kullanılamaz. İstek başarıyla gönderildikten sonra, hesabınız otomatik olarak çıkış yapacaktır.

WeChat Hesap Silme Talebini İptal Etme

Hesabınızı iptal etmek için bir talep gönderir ancak fikrinizi değiştirirseniz, çevrimiçi olmak ve hesap silme talebinizi iptal etmek için 60 gününüz vardır. 60 gün içinde WeChat’e giriş yapın ve isteği iptal edin.

Bir WeChat Hesabını Silme Sonuçları

WeChat hesabınızı silmeden önce, sonuçları düşünmek isteyeceksiniz:

 • Mesajlaşma geçmişinizin tamamı silinecek ve erişilemeyecek.
 • WeChat’te iletişim kurduğunuz herhangi bir arkadaşınıza, başka bir sosyal medya platformunda mesaj gönderemediğiniz sürece ulaşılamayacaktır.
 • WeChat’e bağladığınız hiçbir hizmete de erişilemez.
 • Profil resimleri, kişisel bilgiler vb. dahil olmak üzere profiliniz silinecektir.
 • Daha önce takip ettiğiniz diğer WeChat hesaplarını artık takip etmeyeceksiniz.

WeChat hesabınızı silmek istediğinizden hâlâ eminseniz, sonuçlarını düşündüğünüzden emin olarak bunu yapabilirsiniz.

WePay’i iptal etme

WeChat hesabınızı silerseniz, ilişkili WePay hesabını da iptal etmelisiniz. İşte nasıl yapıldığı:

 1. Giriş yap hesap.
 2. Sayfanın sol tarafındaki “Ayarlar” öğesini seçin.
 3. Ekranın altındaki “Hesabı Kapat”ı seçin.
 4. Hesap şifrenizi girerek kimliğinizi onaylayın.
 5. Tekrar “Hesabı Kapat”a tıklayın.

WeChat hesabınızı kapatacaksanız, özellikle finansal bilgiler içeriyorsa, ona bağlı uygulamalarla yarım kalmış işleri halletmeniz iyi olur.

WeChat Hesabını Dondurmak

WeChat hesabınızı silmek çok kalıcı görünüyorsa, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz, aksi takdirde “dondurma” olarak da bilinir. WeChat Hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. WeChat’i açın.
 2. “Ben”i seçin.
 3. Ardından “Ayarlar”ı tıklayın.
 4. “Hesap Güvenliği”ni seçin.
 5. “WeChat Güvenlik Merkezi”ni seçin.
 6. “Hesabı Dondur”u seçin.
 7. “Dondurmayı Başlat”a dokunarak onaylayın.

Dondurulduktan sonra hiç kimse hesabınıza giriş yapamaz. WeChat hesabınızın dondurulması, profilinizden veya mesajlarınızdan herhangi bir bilgiyi silmez ve uygulamada arkadaşlarınız tarafından görünmeye devam edersiniz.

Bir WeChat Hesabını Çözme

Hesabınızı tekrar kullanmaya hazır olduğunuzda şu adımları izleyin:

 1. WeChat’i açın.
 2. “Diğer Seçenekler”e dokunun.
 3. “WeChat Güvenlik Merkezi”ni seçin.
 4. “Hesabı Çöz”ü seçin.
 5. “Dondurmayı Çöz”e dokunun ve verilen talimatları izleyin.

Hesabınızı çok fazla dondurup çözmeyin, aksi takdirde WeChat sizin bir güvenlik tehdidi olduğunuzu düşünecek ve hesabınızı sizin için donduracaktır. Bu durumda, hesabınızın dondurulması konusunda yardım almak için WeChat müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz gerekir.

İnsanlar Neden WeChat Hesaplarını Siler?

Birçok kişi, arkadaşlarıyla iletişim kurmak için WeChat’i kurar. Ancak WeChat’in onu çevreleyen birçok tartışması var. Çoğu zaman insanlar biraz araştırma yaptıklarında, riske değmeyeceğine karar verirler. İnsanların WeChat hesaplarını silmeyi seçmesinin bu nedenlerinden bazıları nelerdir?

Çin’e güvensizlik

WeChat, Çin merkezli bir uygulamadır ve son zamanlarda ABD’de Çin uygulamaları hakkında birçok söylenti dolanmaktadır. Çin, gözetim ve veri madenciliği araçlarını, özellikle ABD’ye sundukları uygulamalarda gizlemesiyle ünlüdür. WeChat’in muhtemelen kullanıcıları hakkında veri topladığı ve bunu paylaşmaktan veya başkalarına satmaktan korkmadığı konusunda fazla tartışma yok. Bazı insanlar için bu çok müdahaleci ve uygulamayı cihazlarından siliyor.

Hükümet korkusu

Tencent yasa gereği verilerini Çin hükümeti ile paylaşmak zorundadır, bu nedenle Çin istihbaratının WeChat’te paylaşılan tüm bilgilere erişimi olduğunu biliyoruz. Bazı kullanıcılar bunun ABD hükümetinin WeChat’te paylaşılan her şeye erişimi olduğu anlamına geldiğine inanıyor. Bu, Çinli veya ABD ajanslarının, profillerinden veya iletişimlerinden öğrendikleri her şeye dayanarak kullanıcıları yargılamasının mümkün olduğu anlamına gelir. Bu, bazı kullanıcıları WeChat hesaplarını silmeye korkutur.

Bir Hesap Hackleniyor

WeChat hesabınız saldırıya uğrarsa bu, hesabı tamamen silmenize neden olabilir. Başka bir seçenek de, müşteri hizmetleriyle çalışırken hesabınızı tekrar güvenli hale getirmek için dondurmaktır. Bir cihazı kaybederseniz, başka birinin cihazından oturum açabilir ve güvenliği ihlal edilmiş veya kaybolmuş cihazları kaldırarak onların hesabınıza erişmesini engelleyebilirsiniz.

WeChat Hesabı Oluşturma

Herhangi bir zamanda yeni bir WeChat hesabı açmaya karar verirseniz, bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin. Adımları tamamlamak için WeChat kullanıcısı olan bir arkadaşınıza ihtiyacınız olacağını unutmayın.

 1. WeChat’i indirin.
 2. Uygulamayı yükle.
 3. WeChat’i açın.
 4. Yeni hesabınızı oluşturmak için bir şifre dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi girin.
 5. Devam etmek için “Hizmet Şartları”nı kabul edin.
 6. WeChat gizlilik politikasını kabul edin.
 7. Captcha görevleriyle insan olduğunuzu doğrulayın.
 8. Bu adım, WeChat’e kaydolmanın kolay olmamasının nedenidir. Cihazınızda QR kodunu taramak için halihazırda WeChat kullanan bir arkadaşınıza ihtiyacınız olacak.
 9. Kodla doğrulama için adımları takip etmeye devam edin.
 10. “Bitir”i tıklayın ve bitirdiniz.

WeChat’e kaydolmak, başka bir WeChat kullanıcısı ile işbirliği yapmayı gerektirir, ancak bunun ötesinde karmaşık değildir.

WeChat Hesaplarını Silme

Eski bir mesajlaşma uygulamaları uzmanıysanız, bir hesabı silip başka bir hizmeti denemek istemeniz doğaldır. Sonuçta, bugünlerde çok fazla seçenek var. WeChat hesabınızı silerseniz bunun kalıcı olduğunu ve hesabınıza veya eski sohbetlerinize bir daha erişemeyeceğinizi unutmayın.

WeChat hesabınızı hiç sildiniz mi? Bu makalede belirtilen işaretçilerden herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory