WhatsApp artık bağlantılı cihazlarda kendinize mesaj göndermenize izin veriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Artık WhatsApp’ta kendinizle sohbet başlatabilirsiniz. Bu özellik, bağlı cihazlarınız arasında bilgileri kaydetmek veya kendinizle dosya paylaşmak için yararlı olabilir. WhatsApp, kendi kendinize mesaj göndermenizi sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Göre WaBeta Bilgisi, kendinize WhatsApp mesajları gönderme özelliği artık iOS’ta uygulamanın 22.23.74 sürümüyle kullanılabilir. Android’de bu özellik, WhatsApp’ın […]

WhatsApp artık bağlantılı cihazlarda kendinize mesaj göndermenize izin veriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Artık WhatsApp’ta kendinizle sohbet başlatabilirsiniz.
  • Bu özellik, bağlı cihazlarınız arasında bilgileri kaydetmek veya kendinizle dosya paylaşmak için yararlı olabilir.

WhatsApp, kendi kendinize mesaj göndermenizi sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Göre WaBeta Bilgisi, kendinize WhatsApp mesajları gönderme özelliği artık iOS’ta uygulamanın 22.23.74 sürümüyle kullanılabilir. Android’de bu özellik, WhatsApp’ın 2.22.23.77 sürümüyle bazıları tarafından kullanılabilir.

Neden WhatsApp’ta kendinize mesaj atmanız gerekiyor? Pek çok insan, bir fikri, bir hatırlatıcıyı hızlıca not etmeyi veya kendilerine bir mesaja web’den bir bağlantı yapıştırmayı faydalı buluyor. Bu özellik, dosyaları kendinizle bir platformdan diğerine paylaşmak için de kullanışlı olabilir. Örneğin, telefonunuzdan bir görüntüyü WhatsApp’a yükleyebilir ve mesajlaşma uygulamasının PC sürümüyle masaüstünüze indirebilirsiniz.

Slack gibi mesajlaşma platformları, kullanıcıların kendilerine mesaj göndermesine zaten izin veriyor. Telegram ayrıca mesajları daha sonrası için kaydetmenize veya kendi kendinize mesajlaşmaya devam edebileceğiniz özel bir kanal oluşturmanıza olanak tanır. WhatsApp, yeni özelliği nihayet ekleyerek rakiplerinin yaptıklarını not almışa benziyor.

Peki WhatsApp’ta kendinize bir mesaj göndermeye nasıl başlayabilirsiniz? Yeni bir sohbet açın ve mesaj göndermek için bir kişi seçtiğinizde, kendi kişinizi listenin en üstünde göreceksiniz. Ek olarak, bu sohbeti açarken farklı bir sohbet altyazısı görünür – “Kendinize mesaj atın.”

Kendinize gönderilen mesajlar tüm bağlı cihazlarınızda görünür olacaktır. WhatsApp ayrıca bu sohbetlerde uçtan uca şifreleme sağlayacaktır.

Özelliği şu anda göremiyorsanız, WhatsApp’ın kullanıma sunumu tamamlaması için birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir.

Teknory