‘Wonka’ Fragmanı Saf Hayal Dünyasına Dönüşü Açıklıyor

İkonik çikolata mühendisi Willy Wonka rolünde Timothée Chalamet’in sırası, sihir dolu bir iyi vakit gibi görünüyor. Wonka herhangi bir göstergedir. Mor bir kombinezon ve silindir şapka giyen Wonka’nın prequel stili, açıkça 1971’de Gene Wilder’ın oynadığı Gene Wilder’ınkinden ilham alıyor. Willy Wonka ve Çikolata FabrikasıJohnny Depp’in oynadığı 2005 yeniden başlatmasına kıyasla muhtemelen iyi bir seçim olduğunu […]

‘Wonka’ Fragmanı Saf Hayal Dünyasına Dönüşü Açıklıyor

İkonik çikolata mühendisi Willy Wonka rolünde Timothée Chalamet’in sırası, sihir dolu bir iyi vakit gibi görünüyor. Wonka herhangi bir göstergedir.

Mor bir kombinezon ve silindir şapka giyen Wonka’nın prequel stili, açıkça 1971’de Gene Wilder’ın oynadığı Gene Wilder’ınkinden ilham alıyor. Willy Wonka ve Çikolata FabrikasıJohnny Depp’in oynadığı 2005 yeniden başlatmasına kıyasla muhtemelen iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz, Charlie’nin Çikolata Fabrikasıkarşılaştırıldığında kesinlikle lanetli görünüyor.

Tim Burton emeğinin koyu tonlarından kaçınan yeni fragman, Mel Stuart’ın yönettiği orijinali karakterize eden türden renkli kapris ve yüreğin yeni sezonda geri döneceğini vaat ediyor gibi görünüyor. Wonkaöyle ki Hugh Grant’in Oompa Loompa’sı bile orijinaldeki yaratıkların görünümüne çok benziyor.

Ne ile alıyoruz Wonka görünüşe göre, çikolata üreticisinin dünyanın en iyi şekerleme üreticisi olma yolundaki yükselişinin izini süren bir köken hikayesi. Wonka’nın insanların bir noktada havaya uçmasına neden olan tatlılar yaratması gibi pek çok fantastik unsur da var gibi görünüyor.

Wonka’nın hayal kurduğu bir sahnede, yalnızca bu tür davranışların yasa dışı olduğunun söylenmesi herhangi bir göstergeyse, filmin aynı zamanda, toplumun bunlara karşı başlangıçtaki direnişine rağmen, alışılmadık fikirlere sahip olmanın nasıl bir gelenek dışı olduğuna dair biraz konformist olmayan bir hikaye olacağından şüpheleniyorum. akran baskısı nedeniyle atılacak bir şey değil. Kısacası filmden kesinlikle arkasında durabileceğim bir “hayallerinin peşinden git” mesajı bekliyorum. Böyle bir tema, Charlie Bucket’ın yoksulluktan gelmesine rağmen bir çikolata fabrikasını gezmek için beklenmedik bir ödülün orijinal hikayesiyle oldukça uyumludur.

Wonka 15 Aralık’ta sinemalarda.

Teknory