Worms, Dredge Yayıncı Ekibi17 İşten Çıkarılan Son Kişiler

Geçen hafta, Sega, Ubisoft, Blizzard ve Epic oyunları da dahil olmak üzere oyun endüstrisinde ciddi bir işten çıkarma seli ile sona erdi. Ne yazık ki bu hafta da trendi takip ediyor gibi görünüyor – Worms serisinin geliştiricisi ve Blasphemous, Dredge ve daha fazlası gibi oyunların yayıncısı Team17 de işten çıkarmaları duyurdu. buna göre Eurogamer. “Şirketin […]

Worms, Dredge Yayıncı Ekibi17 İşten Çıkarılan Son Kişiler

Geçen hafta, Sega, Ubisoft, Blizzard ve Epic oyunları da dahil olmak üzere oyun endüstrisinde ciddi bir işten çıkarma seli ile sona erdi. Ne yazık ki bu hafta da trendi takip ediyor gibi görünüyor – Worms serisinin geliştiricisi ve Blasphemous, Dredge ve daha fazlası gibi oyunların yayıncısı Team17 de işten çıkarmaları duyurdu. buna göre Eurogamer.

“Şirketin yeniden yapılandırılması”ndan kaynaklanan iş kayıpları, şirketteki yaklaşık 50 pozisyonun ortadan kalkmasına neden olacak ve bu pozisyonların çoğunluğu yayıncının QA departmanında olacak. Eurogamer ayrıca haberin bu sabah acil belediye binası toplantısında çalışanlara iletildiğini de bildirdi.

QA ekibinin üyelerinin yanı sıra Team17 CEO’su Michael Pattison da istifa edecek. tarafından alınan bir açıklamaya göre VG247. Bu, yöneticilerin maliyet düşürücü tedbirlerden muaf tutulduğu diğer birçok işten çıkarmayla keskin bir tezat oluşturuyor. Açıklamanın tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.

Michael Pattison’un Team17’den ayrılmasına ilişkin raporlara yanıt olarak, Michael ile dostane bir şekilde yollarımızı ayırdığımızı doğrulayabiliriz. Ayrıca bugün Team17 Digital içerisinde ne yazık ki bir istişare dönemine girdiğimizi, Astragon ve Storytoys’un yeniden yapılanma planlarından etkilenmediğini doğrulayabiliriz.

Son işten çıkarma dalgası hakkında daha fazla bilgi için Sega’nın yaklaşan birkaç oyunu nasıl iptal ettiğini ve Epic’in 800’den fazla kişiyi nasıl işten çıkardığını okuyun.

[Source: Eurogamer, VG247]


Bu yılki devasa işten çıkarmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Teknory