WWDC 2023’te 4 büyük Apple söylentisi doğrulandı ve 4 tanesinin gerçekleşmesini hâlâ çok isteriz

Apple, çalışmaları hakkında herkesin bildiği gibi gizlidir. Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, bir bilgisayarda karma gerçeklik kulaklığının söylentileri sorulduğunda tam bir cehalet numarası yaptı. 2021 röportajı(yeni bir sekmede açılır). Apple söylentilerinin doğru olduğu ortaya çıktığında her şeyi daha da tatmin edici kılan da budur. Apple CEO’su Tim Cook, WWDC 2023’te “bir şey daha” […]

WWDC 2023’te 4 büyük Apple söylentisi doğrulandı ve 4 tanesinin gerçekleşmesini hâlâ çok isteriz

Apple, çalışmaları hakkında herkesin bildiği gibi gizlidir.

Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, bir bilgisayarda karma gerçeklik kulaklığının söylentileri sorulduğunda tam bir cehalet numarası yaptı. 2021 röportajı(yeni bir sekmede açılır). Apple söylentilerinin doğru olduğu ortaya çıktığında her şeyi daha da tatmin edici kılan da budur. Apple CEO’su Tim Cook, WWDC 2023’te “bir şey daha” için sahneye geri döndüğünde, XR kulaklığı Vision Pro’nun duyurulmak üzere olduğuna bahse girebilirdiniz.

AYRICA BAKINIZ:

Apple, WWDC’deki AI tuzağından kaçınır

Yine de, Apple’ın geçen yıl iPhone 14 Pro için kamera çentiğini kaldırmak yerine Dinamik Ada’yı tanıtmak gibi geçmişte yaptığı, eğri top atma geçmişi var. Güvenilir Apple sızıntılarını ortaya çıkarmak tam zamanlı bir iştir ve kolay değildir. En güvenilir kaynaklar bile bazen ayrıntıların zamanlaması veya yorumlanması konusunda yanılabilir.

İşte WWDC 2023 için en büyük tahminlerden biri olan ve olmayanlar.

1. Vizyon Uzmanı

Birkaç yıl WWDC’de bir XR kulaklık duyurusu bekledikten sonra 2023, sonunda Apple’ın bunu yaptığı yıl oldu. Yaklaşık bir yıl boyunca, Apple uzmanları Mark Gurman ve Ming-Chi Kuo’dan düzenli olarak ayrıntılı sızıntılar duyduk ve bir rapor Bilgi(yeni bir sekmede açılır), Vision Pro’nun ve geçici zaman çizelgesinin gerçek varlığını neredeyse doğruladı. En büyük sürpriz, Vision Pro değil Reality Pro olduğu söylenen kulaklığın adıydı.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Vision Pro inanılmaz derecede pahalı, ancak düşündüğünüz nedenden dolayı değil

Uzmanlar ayrıca fiyatın 2.000 ila 3.000 ABD Doları arasında olacağını düşündüler, ancak Apple, fiyatı 3.500 ABD Doları olarak fiyatlandırarak herkesi şaşırttı. Bunun dışında Vision Pro’nun tasarımı ve yetenekleri hakkında sızdırılan ayrıntılar oldukça yerindeydi. Bunu test eden şanslı birkaç kişi güzel etkilenmiş(yeni bir sekmede açılır).

2. Beklemede

Mayıs ayı sonlarında Gürman bildirildi(yeni bir sekmede açılır) iPhone yapmak için bir iOS 17 özelliği işlev yatay olarak yönlendirildiğinde bir akıllı ev ekranı gibi. Bunun Beklemede olduğu ortaya çıktı. Yeni özellik, geçen yıl iOS 16 ile tanıtılan Always-On kilit ekranına dayanıyor ve hızla erişilebilen bir arayüzde zamanı, programları ve diğer bildirimleri ve widget’ları gösteriyor. StandBy, geliştirici beta sürümüyle artık kullanılabilir.

3. Dergi

bir nisan rapor(yeni bir sekmede açılır) itibaren Wall Street Gazetesi iOS 17 ile yeni Journal uygulamasının lansmanını doğru bir şekilde tahmin etti. Beklendiği gibi, Journal, düşünceleri günlüğe kaydetmek ve iPhone’unuzdan fotoğraflar ve egzersizler gibi diğer verileri çeken yeni girişler için öneriler sağlamak için dijital bir yerdir. Apple, Journal’ın temel işlevlerinin ötesinde çok fazla ayrıntı paylaşmadı ancak belgeler internete sızdı. Günlük bunu Birinci Gün rakibi olarak ancak iPhone verilerinize daha derin erişimle açıkladı. Journal’ın “bu yılın sonlarında” geleceği söyleniyor, bu nedenle daha fazla ayrıntının gelmesini bekleyebiliriz.

4. Sağlık uygulamasındaki güncellemeler

Sağlık uygulaması, Gürman’ın tahmin ettiği gibi bazı güncellemeler aldı. Apple nihayet kullanıcılara bir iPad’de Sağlık uygulamasını veriyor.

Hem iPadOS 17 hem de iOS 17, ruh halinizi ve duygularınızı izleyen bir Sağlık uygulaması güncellemesi alıyor çünkü “adını koy, evcilleştir” ruh sağlığı terapisinin önemli bir parçası. Yeni Sağlık uygulaması özellikleri, geliştirici beta sürümünde mevcuttur.

WWDC 2023’te bu yıl için hala umduğumuz açıklanmayan neler var?

İki saatlik çalışma süresine rağmen Apple, Vision Pro’nun açılışına ulaşmak için Mac ve OS duyurularını hızlandırdı. Apple’ın bu söylentilerden bazılarını daha sonraki bir güncellemede, Eylül etkinliğinde veya herhangi bir zamanda yayınlamayı planlayıp planlamadığı belli değil. Geliştirici beta yayında, bu nedenle kullanıcılar etkinlikte yer almayan özellikleri şimdiden keşfediyor.

Çok fazla yenilenmemiş bir Kontrol Merkezi

Halihazırda geliştirici beta sürümünü test eden kullanıcılara göre, bunun bir küçük ekleme(yeni bir sekmede açılır) bir Apple Watch anahtarının bir vardı söylenti(yeni bir sekmede açılır) anonim bir kaynağa göre toplam bir Kontrol Merkezi revizyonunun MacSöylentiler forum, ancak gelecekteki bir iOS 17 güncellemesi gelmedikçe, bu söylenti sadece bir söylentidir.

Wallet veya Dynamic Island güncellemelerinden söz edilmiyor

WWDC 2023 sırasında Cüzdan uygulamasına yönelik söylentilere göre güncellemeler ve Dynamic Island için ek özelliklerden hiç bahsedilmedi. İlk iOS 17 test kullanıcıları, bildirimlerin destek amaçlı iPhone 14 Pro özelliğiyle entegre olmadığını keşfettiklerinde hayal kırıklığına uğradılar.

Ya yan yükleme?

Şaşırtıcı bir şekilde, üçüncü taraf uygulama mağazalarının 2024 yılına kadar indirilebilmesini gerektiren Avrupa mevzuatının zaman çizelgesi göz önüne alındığında güçlü bir söylenti olan yandan yüklemeden söz edilmedi. son dakika uygulaması(yeni bir sekmede açılır) gelecek yıl son teslim tarihinden önce.

gurme ayrıca bir AI sağlık koçunun gelişini de tahmin etti, ancak bunun daha uzun vadeli bir proje olduğuna dair bir sorumluluk reddi beyanı verdi.

WWDC 2023, bu yılki Apple güncellemelerinde muhtemelen son söz olmayacak. Yeni başlayanlar için, geliştirici beta sürümünde hala keşfedilecek çok şey var. Yıl boyunca kullanıma sunulan yazılım güncellemeleri, daha önce Apple kullanıcılarına keşfetmeleri için önemli yeni özellikler sunmuştu.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow