Lucid Air Touring testi: Asla unutmamanız gereken EV şarj aralığı faktörleri

Bu, Lucid Motors’un yeni ‘orta seviye’ lüks EV’si Lucid Air Touring’i test eden serimizin dördüncü bölümünün ikinci kısmı. Kapsamı buradan takip edin. Berkeley’den Nevada City’ye gitmek için yola çıktığımda Lucid Air’in vaat ettiği menzili tam olarak not etmedim. Tek bildiğim, menzilin iki kasaba arasındaki 140 millik mesafenin en az iki katı olduğu. Teorik olarak Tahoe […]

Lucid Air Touring testi: Asla unutmamanız gereken EV şarj aralığı faktörleri

Bu, Lucid Motors’un yeni ‘orta seviye’ lüks EV’si Lucid Air Touring’i test eden serimizin dördüncü bölümünün ikinci kısmı. Kapsamı buradan takip edin.

Berkeley’den Nevada City’ye gitmek için yola çıktığımda Lucid Air’in vaat ettiği menzili tam olarak not etmedim. Tek bildiğim, menzilin iki kasaba arasındaki 140 millik mesafenin en az iki katı olduğu. Teorik olarak Tahoe Gölü’ne kadar tek bir şarjla gidebilirdim.

Bununla birlikte, Fiat’ın kaldırabileceğiyle karşılaştırıldığında bu kadar geniş bir menzil, beni biraz ukala yapmış olabilir. Lucid Air’de otoyolda sürüş gerçekten onun tatlı noktası: araba mesafeyi ortadan kaldırıyor. Sanki önünüzdeki yolda bir nokta seçiyorsunuz, “Oraya gitmek isterdim” diye düşünüyorsunuz ve adeta ışınlanıyorsunuz.

Süspansiyon o kadar pürüzsüz, arabanın şekli o kadar aerodinamik, hızlanma o kadar zahmetsiz ve sessiz ki, gösterge paneli ekranının ortasında aniden ve beklenmedik bir şekilde beliren 90 mph değerine güvenmeyebilirsiniz. Hay aksi!

Bu, yokuş yukarı hızlanırken bile geçerlidir. Lucid Air, onları aşağı doğru hızlandırmaktan çok yukarı doğru hızlandırmayı sever. Yetmiyor! “Buna tepe mi diyorsun?” EV, erken ve sık sık soruyor gibiydi, hatta Bay Area’daki en dik yol(Yeni bir sekmede açılır). “Zar zor hissettim! Hadi, bana gerçek bir meydan okuma ver!”

Alacakaranlıkta tozlu: Lucid Air Touring, Sierra Nevada dağlarından dönüşünde
Kredi bilgileri: Chris Taylor / Mashable

Sorun şu ki, bu yolculuk bir pay tepenin. Nevada Şehri’ne 2.300 fitlik bir yükseklik kazancı. Tahmini menzildeki ani düşüşün nedeni korkusuz tepem miydi, yoksa o gün oradaki 35 derecelik sıcaklık pili mi kesti?

Tek bildiğim, Nevada Şehri’ne vardığımda, Lucid Air’in sadece 10 mil menzili kaldığını görünce şok oldum. Ve Nevada City’de hiç halka açık şarj istasyonu olmadığını öğrenince daha da şok oldum.

Tahoe’ya kadar gitmeye çalışsaydım, kutsal aziz Lucid Air, pili Tahoe’nun acımasız kışları tarafından tükenecek olan eski birinci nesil Prius’um kadar ölmüş olacaktı.

Lucid Air EV şarj deneyimi ve maliyeti

Mesajları ve arabanın bir diyagramını gösteren Lucid Air ekranı.

Bilinçli kabuslar: Anahtarlık arabada olmasına rağmen kayıt yapmıyor ve sıcaklık nedeniyle şarjı yavaşlıyor.
Kredi bilgileri: Chris Taylor / Mashable

Şans eseri, eski Altına Hücum kasabasında yaşayan arkadaşlarımdan bir bardak elektrik ödünç alabildim. Ve bir fincan burada kullanmak için doğru ölçü gibi geliyor. Normal şebeke şarj cihazını garajlarına taktığımda, araba bana pilin tamamını bu şekilde doldurmanın 177 saat süreceğini söyledi. Merak etme Lucid, içebildiğin kadar iç.

Bu kurulumun bana bir gecede sağladığı fazladan 40 mil ile yetindim: Grass Valley’deki bir şarj istasyonuna, bir süpermarketin ve birkaç saat kolayca öldürebileceğim bir yürüyüş yolunun hemen yanında olmam için fazlasıyla yeterli. Toplam doldurma maliyeti: 38,40 $.

AYRICA BAKINIZ:

Lucid Air Touring testi: En yeni lüks EV’de 10 gün

Kırk mil maalesef beni en yakın yere götürmek için yeterli değildi. Amerika’yı Elektriklendirin(Yeni bir sekmede açılır) Auburn’daki şarj istasyonu. Lucid, Air satın alımınızla üç yıl boyunca ücretsiz hızlı şarj alacağınız EA ile tatlı bir anlaşma yaptı. Kart gerekmez, uygulamaya dokunmak gerekmez: Taktığınızda Lucid Air otomatik olarak tanınır.

Daha sonra, Sierras’tan eve dönerken Auburn EA istasyonuna (tuhaf bir şekilde Motel 6’nın otoparkında bulunuyor) ve caddenin karşısındaki Starbucks’a uğrar, Lucid’in “elektronları” yutarken bir saat toplantılara katıldığımı görürdüm. hiper hızlı” 350 kilovat. Bu, Tesla Supercharger istasyonlarının en yüksek hızından 100 kW daha fazla.

Sonuç olarak, EA istasyonu her seferinde yaklaşık 20 mil menzil ekledi. dakika. Ve ABD’deki Tesla’nın aksine, tescilli bir konektörle bencillik yapmıyordu. Lucid sahipleri tercih edilen müşteriler olsa da, istasyon EV’si olan hemen hemen herkese açıktı.

Artık, Lucid Air Touring’i Kaliforniya’nın meşhur hain Donner Geçidi üzerinden ve Tahoe Gölü’ne kadar gerçek kış hızlarına sokmak için yeterli menzile sahiptim.

Menzil ve şarjı kapsayan 3. Bölüm 17 Şubat Cuma günü yayınlanacak. Kapsamı buradan takip edin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow