Xbox, destek sorularınızı yanıtlayacak bir AI sohbet robotu alabilir

Joe Hindi / Android Otoritesi TL;DR Microsoft, Xbox için yapay zekalı bir sohbet robotu üzerinde çalışıyor. Chatbot, Xbox kullanıcıları için destek görevlerini otomatikleştirmek için kullanılan sanal bir destek aracısı olacak. Yapay zeka destekli Yardımcı Pilotlar da Xbox’ta güvenlik ve denetleme görevlerinde yer alabilir. Microsoft, ürünlerinde yapay zekanın potansiyel kullanımlarını keşfetmeye devam ederken Xbox da tartışmanın […]

Xbox, destek sorularınızı yanıtlayacak bir AI sohbet robotu alabilir

Joe Hindi / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft, Xbox için yapay zekalı bir sohbet robotu üzerinde çalışıyor.
  • Chatbot, Xbox kullanıcıları için destek görevlerini otomatikleştirmek için kullanılan sanal bir destek aracısı olacak.
  • Yapay zeka destekli Yardımcı Pilotlar da Xbox’ta güvenlik ve denetleme görevlerinde yer alabilir.

Microsoft, ürünlerinde yapay zekanın potansiyel kullanımlarını keşfetmeye devam ederken Xbox da tartışmanın dışında kalmıyor. Yeni bir rapor, şirketin oyuncuların destek sorularını yanıtlayacak bir yapay zeka sohbet robotu üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Buna göre SınırMicrosoft, şu anda Xbox platformu için bir AI sohbet robotunu test ettiğini doğruladı. Konuya yakın kaynaklar, bu chatbot’un Xbox kullanıcıları için destek görevlerini otomatikleştirmek amacıyla oluşturulduğunu söyledi.

Bu sohbet robotunun Xbox ağına ve ekosistem destek belgelerine bağlanarak kullanıcının sahip olabileceği destek sorularını yanıtlamasına olanak sağlayacağı söyleniyor. Firmanın yakın zamanda test havuzunu genişlettiği bildirildi; bu, bu “Xbox Sanal Destek Temsilcisi”nin bir gün tüm Xbox müşterileri için destek sorgularını devralacağına işaret edebilir.

Destek sorularını yanıtlamanın yanı sıra, botun başka görevleri de yerine getirebileceği görülüyor. Raporda yapay zekanın Microsoft’un destek web sitesinden oyun iadelerini işlemek için de kullanılabileceği belirtiliyor.

Xbox’ta oyun yapay zekası genel müdürü Haiyan Zhang şunları söyledi: Sınır:

Xbox Destek konularını sesli veya yazılı olarak sorgulayabilen, animasyonlu bir karakterin dahili bir prototipi olan Xbox Destek Sanal Aracısını test ediyoruz. Prototip, oyuncuların mevcut Xbox Destek sayfalarından bilgi alarak doğal dili kullanarak destek konularında yardım almasını kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor.

Şu anda Microsoft’un prototip aracıyı Minecraft Realms için sorulan destek sorularına karşı dahili olarak test ettiği söyleniyor. Görünüşe göre Zhang, bu chatbot’un ne zaman halka sunulmasını bekleyebileceğimizi söylemedi.

Bu sohbet robotu, şirketin Xbox platformuna yapay zeka eklemeyi planladığı tek yol değil. Yayın, teknoloji devinin güvenlik ve denetleme görevleri için yapay zeka destekli Yardımcı Pilotlar geliştirmeyi de düşündüğünü söylüyor. Bu asistanlar içerik denetlemeyi yönetecek ve yaptırım ve itiraz sürecine yardımcı olacak.

Bu projelerin dışında, Microsoft’un Xbox’a yönelik yapay zeka istismarlarının çoğu geliştirici tarafına odaklandı. Geçen yılın sonlarında Microsoft’un AI NPC yaratıcısı Inworld AI ile ortaklığa girdiğini öğrendik. Ayrıca şirketin, Sony’nin PlayStation Spektral Süper Çözünürlük (PSSR) teknolojisiyle rekabet edebilmek için yapay zeka destekli görüntü yükseltmenin kendi sürümü üzerinde çalışabileceğine inanılıyor.

Bir ipucu var mı? Bizimle konuş! Çalışanlarımıza news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için övgü alabilirsiniz, bu sizin seçiminiz.

Xbox, destek sorularınızı yanıtlayacak bir AI sohbet robotu alabilir

Teknory