Xbox One dönemi sona erdi, Microsoft artık yalnızca Series X/S’ye odaklandı

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Microsoft, Xbox One için birinci taraf oyunlar yapmayı bırakacak. Microsoft artık dikkatini yalnızca Xbox Series X/S’ye odaklayacak. Bazı dahili ekipler, mevcut oyunlar için güncellemeler ve içerikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçen Pazar Microsoft vitrini sırasında, Xbox One’a gelecek oyunlardan hiç bahsedilmediğini fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, Microsoft’un nihayet son nesilden […]

Xbox One dönemi sona erdi, Microsoft artık yalnızca Series X/S’ye odaklandı

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Microsoft, Xbox One için birinci taraf oyunlar yapmayı bırakacak.
  • Microsoft artık dikkatini yalnızca Xbox Series X/S’ye odaklayacak.
  • Bazı dahili ekipler, mevcut oyunlar için güncellemeler ve içerikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Geçen Pazar Microsoft vitrini sırasında, Xbox One’a gelecek oyunlardan hiç bahsedilmediğini fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, Microsoft’un nihayet son nesilden devam ediyor olmasıdır.

Pek sürpriz olmaması gereken bir hareketle Microsoft, Xbox One’dan ayrılıyor. Redmond merkezli firma şimdi dikkatini yalnızca Xbox Series X/S’yi desteklemeye kaydırıyor. Xbox Game Studio Şefi Matt Booty, bir röportaj sırasında bunu doğruladı. eksenler.

Hem Xbox hem de PlayStation, eski donanımlarında yeni birinci taraf oyunları yayınlayarak eski platformlarının ömrünü uzatmayı seçti. Ancak, Microsoft buna bir son veriyor gibi görünüyor. Booty’ye göre, son nesil konsollar için oyunlar üzerinde çalışan dahili Xbox Game Studios ekibi yok. Booty, mevcut nesle atıfta bulunarak “9. Nesil’e geçtik” diyor.

Microsoft yoluna devam etse de, Xbox One’ı tamamen terk etmiyor. Booty, şirketin hala Minecraft gibi devam eden oyunları desteklediğini söylüyor. Ayrıca Booty, bulut akış teknolojisi sayesinde yeni birinci taraf oyunların hala Xbox One’da oynanabilir olduğuna dikkat çekiyor. Booty, “Desteği bu şekilde sürdüreceğiz” dedi.

İlk piyasaya sunulduğundan beri, Xbox One’ın yaşam döngüsü en hafif tabirle çalkantılı oldu. Şirket, Xbox One X ve Game Pass’in piyasaya sürülmesinden sonra rotasını bir şekilde düzeltmeyi başarsa da, sistem muhtemelen Kinect ve TV akışına kafa karıştırıcı yoğun odaklanma gibi yanlış adımlarıyla daha iyi hatırlanacak.

Xbox One dönemi sona erdi, Microsoft artık yalnızca Series X/S’ye odaklandı

Teknory