Xbox oyunlarını doğrudan Discord’a nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır

Discord ve Microsoft, Xbox ile ilgili ortaklıklarında bir sonraki mantıklı adımı atıyor: Doğrudan konsollardan Discord sunucularına akış. Geçen yıl Discord ve Xbox, birleştirmek Böylece kullanıcılar en sevdikleri konsol oyunlarını oynarken doğrudan popüler sesli sohbet uygulamasında konuşabilirler. Salı günü, Discord ilan edildi oyuncular yakında Xbox Series X|S veya Xbox One oyunlarını doğrudan Discord sunucularına ve doğrudan […]

Xbox oyunlarını doğrudan Discord’a nasıl aktaracağınız aşağıda açıklanmıştır

Discord ve Microsoft, Xbox ile ilgili ortaklıklarında bir sonraki mantıklı adımı atıyor: Doğrudan konsollardan Discord sunucularına akış.

Geçen yıl Discord ve Xbox, birleştirmek Böylece kullanıcılar en sevdikleri konsol oyunlarını oynarken doğrudan popüler sesli sohbet uygulamasında konuşabilirler.

Salı günü, Discord ilan edildi oyuncular yakında Xbox Series X|S veya Xbox One oyunlarını doğrudan Discord sunucularına ve doğrudan mesaj çağrılarına aktarabilecekler. Nitro aboneleri ayrıca 1080p’de ve artırılmış kare hızlarında oyun yayını yapabilecekler.

Xbox oyun videolarını Discord’da yayınlamak için, kullanıcıların Kullanıcı Ayarları’na ve ardından Bağlantılar’a giderek Discord hesaplarını konsollarındaki Xbox hesaplarına bağlamaları yeterlidir.

Bundan sonra, kullanıcıların kumandalarında X’e dokunarak menüyü açmaları, Partiler ve Sohbetler sekmesine gitmeleri ve Discord seçeneğini ve ardından istedikleri sunucuyu seçmeleri yeterli olacaktır. Bundan sonra, kullanıcıların “Oyununu yayınla”ya tıklaması yeterlidir ve canlı oyun görüntüleri doğrudan Discord’a aktarılır.

Seçenek bugün Xbox Insiders üyeleri için kullanıma sunuluyor ve yakında diğer herkes için kullanıma sunulacak.

Teknory