Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı kalın kamera ve düz ekranla sızdırılıyor

TL;DR Xiaomi 14 Pro’nun görselleri sızdırıldı. Yeni amiral gemisinin selefinde gördüğümüz kavisli ekranı terk etmesi bekleniyor. Ayrıca dört adede kadar sensöre sahip tıknaz bir arka kamera modülüne sahip olduğuna inanılıyor. Xiaomi 14 serisinin önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor. Söylentiye göre Çinli telefon üreticisinin üç yeni amiral gemisini göreceğiz: Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro ve Xiaomi 14 […]

Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı kalın kamera ve düz ekranla sızdırılıyor

TL;DR

  • Xiaomi 14 Pro’nun görselleri sızdırıldı.
  • Yeni amiral gemisinin selefinde gördüğümüz kavisli ekranı terk etmesi bekleniyor.
  • Ayrıca dört adede kadar sensöre sahip tıknaz bir arka kamera modülüne sahip olduğuna inanılıyor.

Xiaomi 14 serisinin önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor. Söylentiye göre Çinli telefon üreticisinin üç yeni amiral gemisini göreceğiz: Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro ve Xiaomi 14 Ultra. Tahminciler 91Cep Telefonları ve OnLeaks olarak da bilinen Steve Hemmerstoffer, serinin orta modelinin görsellerini yayınladı.

Xiaomi 14 Pro’nun, ortasına yerleştirilmiş delikli selfie kamerasına sahip 6,6 inç AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Buradaki en büyük değişiklik, Xiaomi’nin 13 Pro’da gördüğümüz kavisli paneli modaya uygun bir düz ekran için terk etmiş gibi görünmesi. Akıllı telefon markalarının yeni tercihi düz ekranlar gibi görünüyor; Pixel 8 Pro gibi cihazlar da düz bir görünümü tercih ediyor.

Xiaomi 14Pro2

Sızan Xiaomi 14 Pro’nun gösterdiği bir diğer kaçırılmayacak değişiklik ise arka kamera modülü. Kesinlikle eskisinden daha tıknaz. Sızıntı yapanlar, telefonun 161,6 x 75,3 x 8,7 mm ölçülerinde olduğunu ve bunun da onu Xiaomi 13 Pro’dan biraz daha kalın hale getirdiğini belirtiyor. Ancak kamera modülü tek başına artık 13,1 mm yüksekliğe kadar çıkıyor. Kamera konfigürasyonuna gelince, rapor Xiaomi’nin arkaya dört adede kadar sensör ekleyebileceğini öne sürüyor. Önceki söylentiler telefonun 50MP birincil tetikleyici alabileceğini öne sürüyordu.

Xiaomi 14 Pro’nun söylentilere konu olan diğer özellikleri arasında 120Hz ekran yenileme hızı, henüz duyurulmamış Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yongası, 4.860mAh pil, 120W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj yer alıyor. Telefonun ayrıca suya ve toza dayanıklılık açısından IP derecesi alması bekleniyor.

Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı kalın kamera ve düz ekranla sızdırılıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow