Yalnızca 64 bit akıllı telefonlara tamamen hazır değilsiniz

Robert Triggs / Android Otoritesi Google, sessizce Pixel 7 cihazlarının aslında yalnızca 64 bitlik ilk Android akıllı telefonlar olduğunu açıkladı. Bu telefonların içindeki Tensor G2 işlemcisi gerçekten de 32 bit işlemleri destekliyor ancak şirket, yazılımda 32 bit desteğini devre dışı bırakma kararı aldı. Ancak üçüncü taraf geliştiriciler, bu ayın başlarında Pixel 7 serisine 32 bit […]

Yalnızca 64 bit akıllı telefonlara tamamen hazır değilsiniz

Robert Triggs / Android Otoritesi

Google, sessizce Pixel 7 cihazlarının aslında yalnızca 64 bitlik ilk Android akıllı telefonlar olduğunu açıkladı. Bu telefonların içindeki Tensor G2 işlemcisi gerçekten de 32 bit işlemleri destekliyor ancak şirket, yazılımda 32 bit desteğini devre dışı bırakma kararı aldı.

Ancak üçüncü taraf geliştiriciler, bu ayın başlarında Pixel 7 serisine 32 bit desteği getirmenin resmi olmayan yollarını ortaya çıkardı. İlk etapta 32 bit uygulama desteğine sahip olmayı kaç kişinin umursadığını merak ettik. Bu yüzden haber hikayemizin içinde bir anket yayınladık.

Telefonunuzun 32 bit desteği olmamasını önemsiyor musunuz?Sonuçlar

Bu ankette 1.100’den biraz fazla oy sayıldı ve en popüler seçeneğin “Hayır, umrumda değil” olduğu ortaya çıktı. Bu, oyların ~% 47’sini oluşturdu.

Bu arada, ankete katılan okuyucuların neredeyse %31’i 64 bit desteğin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Son olarak, yanıt verenlerin ~%22’si 32 bit uygulama desteğini önemsediklerini ancak bunun olmazsa olmaz olmadığını söyledi. Bu okuyucuların birkaç eski uygulaması, terk edilmiş oyunları veya 64 bit sürümleri sunmayan yandan yüklenmiş uygulamaları olduğunu tahmin ediyoruz.

Bununla birlikte, ankete katılan okuyucuların neredeyse %53’ünün, belirli bir kapasitede 32 bit uygulama desteğini önemsediklerini söylemesi ilginçtir. Neyse ki onlar için 2023’ün amiral gemisi Android işlemcileri hala 32 bit desteği sunuyor.


Yalnızca 64 bit akıllı telefonlara tamamen hazır değilsiniz

Teknory