Yapay zeka arkadaşlığı, CES 2024’ün en önemli 5 trendinden biri: O kadar yalnız mıyız?

Anlaşıldığı üzere, bir farklı Yapay zeka türü, CES 2024: Yapay Zeka Arkadaşlığı’nda büyük bir sıçrama yaptı. Üretken ve tahmine dayalı yapay zeka bekliyorduk ancak bu bizi çıkmaza soktu. Gerçekten bu kadar yalnız mıyız? Satıcıların bize insan olmayan arkadaşlıklar sağlamaya çalışması, şu şeylerle dolu bir dünyada ne kadar da kötüleşti: insanlar? Ve gördüğüm tek tuhaf eğilim […]

Yapay zeka arkadaşlığı, CES 2024’ün en önemli 5 trendinden biri: O kadar yalnız mıyız?

Anlaşıldığı üzere, bir farklı Yapay zeka türü, CES 2024: Yapay Zeka Arkadaşlığı’nda büyük bir sıçrama yaptı. Üretken ve tahmine dayalı yapay zeka bekliyorduk ancak bu bizi çıkmaza soktu.

Gerçekten bu kadar yalnız mıyız? Satıcıların bize insan olmayan arkadaşlıklar sağlamaya çalışması, şu şeylerle dolu bir dünyada ne kadar da kötüleşti: insanlar? Ve gördüğüm tek tuhaf eğilim bu değil. İşte dünyaca ünlü Las Vegas vitrininde gördüğüm ilk beş trend.

AYRICA BAKINIZ:

Samsung’un yeniden tasarlanan Ballie’si hayallerinizdeki küresel dostumdur

1. Yapay zeka arkadaşlığı

Başlangıçta da belirttiğim gibi, CES 2024’te gördüğüm en popüler trend, diğer tüm teknolojilerden daha çok yapay zeka ortaklığıydı.

Mashable’dan Matt Binder, Mirokai ile etkileşime giriyor
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Örneğin, Samsung’un kısmen kullanıcıları şirkette tutmak için tasarlanan yeni yuvarlanan sarı topu Ballie’ye bir bakın. Ayrıca tıp sektöründe yalnız hastalar için kullanım alanı olan, Mirokai adında, animeden ilham alan bir robota da göz attım. Ve son olarak, ChatGPT’ye bir yüz veren tuhaf bir 3 boyutlu yapı olan WeHead var.

WeHead CES 2024'te

WeHead, Pepcom’da pek çok kişinin dikkatini çekti.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Lanet olsun, Lenovo’nun CES paketinde bile dizüstü bilgisayarınızın kapağına takılabilen bir robot arkadaşı konsepti sergilendi.

Ballie, Samsung CES 2024'te boy gösterecek


Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Merak etmeden duramıyorum, satıcılar biz insanların başına bela olan bir çeşit arkadaşlık boşluğunu doldurmaya mı çalışıyorlar?

2. Giyilebilir yüzükler

CES 2024’te yer alan Oura yüzüğü, kompakt giyilebilir alanda yükselen bir yıldız. Ancak bu yıl, bir grup satıcı Oura’nın tahtı için yarışıyor gibi görünüyor.

RingConn'un Akıllı Yüzüğü CES 2024'te

Rinconn’un Akıllı Yüzüğü CES 2024’te
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

“Vücudunuzu anladığını ve sağlığınızı en üst düzeye çıkardığını” iddia eden RinConn’un Smart Ring’inden, seçtiğiniz bir performans saatiyle eşleştirilebilen spor odaklı giyilebilir Amazfit Heli Ring’e kadar, yüzükler bu yıl CES’i devralacak gibi görünüyor Garmin gibi akıllı saatleri geride bırakıyor.

3. Hava hareketleri

Mashable’dan Cecily Mauran, basına yönelik bir CES 2024 ön gösterisi olan Unveiled’de akıllı bir aynayı inceledi ve onun dikkatini çeken şey yalnızca sağlık yararları değil, aynı zamanda etkileşimli işlevleri oldu.

CES 2024'te akıllı ayna

Cecily Mauran akıllı bir aynayla etkileşime giriyor
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Harika akıllı aynadaki kullanıcı arayüzünde gezinmek için hava hareketlerini kullanabilirsiniz. Mudra bandı, CES 2024’te gördüğümüz bir diğer çarpıcı teknoloji ürünü. Hava hareketlerini kullanarak tüm iDevices’leriniz arasında gezinmenize de olanak tanıyor.

4. Uyku teknolojisi

Ben de dahil olmak üzere birçok yetişkin uyku sorunu yaşıyor. İyi bir gece uykusu çekmek için kişinin zihnini susturmak göründüğünden çok daha zordur. Bu nedenle, birkaç satıcının bu sorunu teknolojiyle çözmeye çalıştığını gördüm. Bunlardan biri, CES 2024’ten birkaç ay önce inceleme fırsatı bulduğum Frenz Brainband. (Uykusuzluğuma yardımcı olup olmadığını öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.)

Çılgınlık Beyin Bandı

Mashable’dan Kimberly Gedeon Frenz Brainband’ı takıyor.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Alnın çevresine takılması amaçlanan bu lastiksi taç, en uygun, kişiselleştirilmiş uyku için hangi çift kulaklı vuruşların ve ses koçluğunun kullanılacağını belirlemek için yapay zekayı kullanıyor.

myWaves CES 2024'te

myWaves’in uyumanıza yardımcı olabileceği bildiriliyor
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Ayrıca sizin için kişiselleştirilmiş, uykuya neden olan ses dalgalarını geri beslemek için kullanmadan önce delta dalgalarınızı okuyabilen bir cihaz olan myWaves’e de rastladım.

5. Akıllı gözlüklerle canlı altyazı

Dünyanın en hafif tam renkli AR gözlükleri olarak ilan edilen TCL’nin RayNeo X2 Lite gözlükleri, doğru AR, gerçek dünya ortamının üstüne etkileşimli, dijital katmanlar uyguluyor.

Mashable'dan Cecily Mauran, TCL RayNeo X2 Lite gözlüklerini test ediyor

Mashable’dan Cecily Mauran, TCL RayNeo X2 Lite gözlüklerini test ediyor
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Sesinizle yapay zeka destekli bir avatarla etkileşime geçebilir, sanal bir menüyle etkileşim kurmak için dokunma hareketlerini kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ancak RayNeo X2 Lite gözlüklerden başlayarak fark ettiğim bir trend, canlı altyazıdır. Bu ilginç gözlükler ayrıca dilleri çevirebilir ve size söylenen her şeye canlı altyazı ekleyebilir. senin anadil. (Örneğin, RayNeo X2 Lite gözlüklerle yaptığımız demoda temsilci Korece konuşuyordu ve kelimelerin – gözümüzün önünde – İngilizceye çevrildiğini görebiliyorduk.

XanderGlasses CES 2024'te

XanderGlasses, kullanıcının söyleneni “görmesine” olanak tanır.
Kredi bilgileri: Xander

Ancak RayNeo X2 Lite gözlükleri bunu yapabilen tek gözlük değil. XanderGlasses ayrıca CES 2024’te de boy gösterdi. X2 Lite’ın aksine XanderGlasses erişilebilirlik pazarını hedefliyor. İşitme güçlüğü çeken kullanıcılar için üretilmiştir. XanderGlasses, kullanıcılara kayan kelimelerden oluşan satırlar sunarak, kendileriyle konuşan diğer kişileri anlamak için görsel duyularına (yani okuma) güvenmelerine olanak tanır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow