Yayın Anahtarı Nedir ve Nasıl Kullanırsınız?

OBS gibi üçüncü taraf araçlarla uyumlu tüm yayın platformları size bir yayın anahtarı atar. Akış anahtarı, temel olarak programın akış hizmetine ekranınızın video ve ses beslemelerini nereye göndereceğini söyleme şeklidir. Genellikle yayın anahtarları, seçtiğiniz akış sitenizin profil bölümünde gömülüdür. Twitch’te, İçerik Oluşturucu Panosundaki “Ayarlar” menüsündeki “Yayın” seçeneklerine giderek yayın anahtarınızı bulabilirsiniz. YouTube Canlı’da, akış ayarlarınıza […]

Yayın Anahtarı Nedir ve Nasıl Kullanırsınız?

OBS gibi üçüncü taraf araçlarla uyumlu tüm yayın platformları size bir yayın anahtarı atar. Akış anahtarı, temel olarak programın akış hizmetine ekranınızın video ve ses beslemelerini nereye göndereceğini söyleme şeklidir. Genellikle yayın anahtarları, seçtiğiniz akış sitenizin profil bölümünde gömülüdür.

Twitch’te, İçerik Oluşturucu Panosundaki “Ayarlar” menüsündeki “Yayın” seçeneklerine giderek yayın anahtarınızı bulabilirsiniz.

YouTube Canlı’da, akış ayarlarınıza erişmek için “Oluştur” düğmesini tıklayın ve “Canlı yayına geç”i seçin. “Yayın Ayarları” sekmesinin altında, yayın anahtarınızı, yayın anahtarını ifşa etmeden sıfırlama ve kopyalama seçeneğiyle birlikte göreceksiniz. Yayın anahtarını kopyalamak için “Kopyala”ya tıklayabilir veya manuel olarak kopyalamak için yayın anahtarının görünürlüğünü göz simgesiyle değiştirebilirsiniz.

Instagram’da, canlı yayın anahtarınıza erişmek için bir masaüstü bilgisayar kullanmanız gerekir. Şuraya giderek başlayın: instagram Giriş yaptıktan sonra, Gönderi ekle düğmesini tıklayın ve açılır menüden “Canlı” seçeneğini tıklayın. Canlı video açılır penceresinde Herkese Açık veya Alıştırma’yı seçin ve “İleri”yi tıklayın. Bir sonraki ekranda yayın anahtarınız ve yayın URL’si gösterilir. Unutulmamalıdır ki Instagram Canlı yayın anahtarları tek kullanımlıktır ve her seferinde yeni bir tane oluşturmanız gerekecektir.

Bu, daha büyük akış sitelerini kapsamalıdır, ancak farklı bir siteye yayın yapıyorsanız yayın anahtarını muhtemelen profilinizde veya canlı yayınınızın kurulum sürecinde bulabilirsiniz.

Teknory