Yeni Android Auto UI, herkese açık bir beta olarak sunuluyor

TL; DR Yeni Android Auto kullanıcı arayüzü şimdi genel beta test kullanıcılarına sunuluyor. Tamamen yeni bir görünüme, daha kolay kontrollere ve daha iyi bir bölünmüş ekrana sahiptir. Ne yazık ki, herkese açık beta listesi dolu, bu yüzden daha önce katılmadıysanız göremezsiniz. Mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde Google, Android Auto güncellemesinin bir tanıtımını yaptı. Bilgi-eğlence sistemi […]

Yeni Android Auto UI, herkese açık bir beta olarak sunuluyor

TL; DR

  • Yeni Android Auto kullanıcı arayüzü şimdi genel beta test kullanıcılarına sunuluyor.
  • Tamamen yeni bir görünüme, daha kolay kontrollere ve daha iyi bir bölünmüş ekrana sahiptir.
  • Ne yazık ki, herkese açık beta listesi dolu, bu yüzden daha önce katılmadıysanız göremezsiniz.

Mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde Google, Android Auto güncellemesinin bir tanıtımını yaptı. Bilgi-eğlence sistemi yeni bir görünüme ve yeni özelliklere kavuşacaktı. O sırada şirket, yaz sonuna kadar ineceğine söz verdi.

Ne yazık ki, yaz yeni Android Auto hakkında hiçbir şey söylemeden geldi ve geçti. Ancak bugün, Google nihayet güncellemeyi bırakıyor – bir nevi. Şimdilik, yalnızca genel beta test kullanıcıları yeniden tasarıma erişebilecek. Eğer Google Play Store’daki Android Auto listesi, herkese açık beta listesinin dolduğunu fark edeceksiniz. Bu, betaya henüz kaydolmadıysanız, bunu henüz denemeyeceğiniz anlamına gelir.

Google, bu güncellemenin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağının ne zaman başlayacağına dair herhangi bir belirti vermedi. Ancak, ne bekleyebileceğimizi daha iyi görmemizi sağladı.

Yeni Android Auto görünümü

Genel olarak, Android Auto için yeni kullanıcı arayüzü daha temiz, daha düzenli ve ilgili bilgileri daha iyi gösteriyor. Bölünmüş tarama da daha etkilidir. Google’ın vurguladığı büyük değişiklikler şunlardır:

  • Haritanız artık yeni gösterge panosunda iyileştirilmiş boyut/erişilebilirlik ile sürücüye daha yakın olacak.
  • Pano ortam kartı tamamen yeni bir görünüme sahip ve şimdi dinamik olarak büyüyor ve küçülüyor.
  • Artık haritanın tüm Android Auto alanını doldurmasını sağlayarak kullanıcılara büyük ekranlarda düzen seçmeleri için daha fazla seçenek sunabilirsiniz.
  • Tek dokunuşla son uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için rayda yeni bir uygulama yuvası var.
  • Sistemin daha fazla parçası, Material You ve modernleştirilmiş UI bileşenleri ve düzenlerini benimsemek için güncellendi.
  • Google Asistan’ın müzik ve medya önerilerine artık gösterge tablosu medya kartının tek bir dokunuşuyla erişilebilir.
  • Eski durum simgeleri ve bildirim merkezi zili, ray üzerinde okunmamış mesajların sayısını içeren, ayrıştırılması kolay, dokunulabilir bir alanda birleştirildi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow