Yeni Samsung Galaxy S23 Ultra Leak, Güncellenmiş Öne Bakan Kamera Sensörleri ve 4K Çözünürlük Öneriyor

İlginç bir şekilde, alıcılar için pek de uygun olmayabilecek birkaç sözde garip not indirimi var. Samsung’un, önceki modeldeki 40 megapiksel sensörden bir adım daha düşük olan Galaxy S23 Ultra’da 12 megapiksel özçekim kamerası kullanacağı iddia ediliyor. Galaxy S22 Ultra, daha fazla ışık verisi toplamak için bitişik dört pikseli yapay olarak daha büyük bir süper pikselde […]

Yeni Samsung Galaxy S23 Ultra Leak, Güncellenmiş Öne Bakan Kamera Sensörleri ve 4K Çözünürlük Öneriyor

İlginç bir şekilde, alıcılar için pek de uygun olmayabilecek birkaç sözde garip not indirimi var. Samsung’un, önceki modeldeki 40 megapiksel sensörden bir adım daha düşük olan Galaxy S23 Ultra’da 12 megapiksel özçekim kamerası kullanacağı iddia ediliyor. Galaxy S22 Ultra, daha fazla ışık verisi toplamak için bitişik dört pikseli yapay olarak daha büyük bir süper pikselde birleştirmek için piksel gruplama teknolojisine güvendi ve fotoğrafların özellikle zorlu ışık altında parlak ve doygun olmasını sağladı. 4’ü 1 arada piksel gruplamanın bir sonucu olarak, Galaxy S22 Ultra’nın özçekim kamerası varsayılan olarak 10 megapiksel fotoğraflar üretir. Galaxy S23 Ultra için 12 megapiksellik bir kameranın gündeme gelmesiyle, Samsung’un kamera merkezli amiral gemisinin özçekim yapma şeklini yeniden düşündüğü görülüyor.

Ayrıca arkadaki iki telefoto kameranın da değişmeden kalacağı görülüyor. Tıpkı Galaxy S22 Ultra gibi, halefinin de bir çift 10 megapiksel optik olarak stabilize edilmiş telefoto yakalayıcı sunacağı bildiriliyor. Birincisi sözde 3x optik yakınlaştırma aralığı sunarken, ikincisi sensör düzeneğinin mercek ayarlamaları yapması için daha fazla alan sağlayan periskop (katlanmış mercek) sistemi sayesinde 10x kayıpsız yakınlaştırma sunar. Galaxy S22 Ultra’da olduğu gibi, alıcıların Galaxy S23 Ultra’da yaklaşık 30x hibrit yakınlaştırma ve kabaca 100x dijital yakınlaştırma özelliği bekleyebilecekleri bildiriliyor. Telefon için iddia edilen basın materyallerine çoktan rastladık, neredeyse hiç değişmemiş bir tasarım ve Gorilla Glass Victus korumalı kasası altında Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC işlemcisini ortaya çıkardık.

Teknory