YouTube’da İzlenen Saatlerinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

En popüler video paylaşım platformu olan YouTube, her dakika yüzlerce saatlik video yükleniyor. İzlenecek bu kadar çok şey varken, tutkulu olduğunuz konularda saatlerce videolar bulmanız kaçınılmazdır. YouTube’un hayatınızda sahip olduğunuz tek şey olmadığını düşünürsek, içeriği incelemek için ne kadar zaman harcadığınızın farkında olmakta fayda var. “İzlenen süre” özelliği sayesinde uygulama üzerinde görsel eğlenceyi keşfetmek için […]

YouTube’da İzlenen Saatlerinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

En popüler video paylaşım platformu olan YouTube, her dakika yüzlerce saatlik video yükleniyor. İzlenecek bu kadar çok şey varken, tutkulu olduğunuz konularda saatlerce videolar bulmanız kaçınılmazdır.

YouTube’un hayatınızda sahip olduğunuz tek şey olmadığını düşünürsek, içeriği incelemek için ne kadar zaman harcadığınızın farkında olmakta fayda var. “İzlenen süre” özelliği sayesinde uygulama üzerinde görsel eğlenceyi keşfetmek için ne kadar zaman harcadığınızı görebilirsiniz.

Android ve iOS akıllı telefonlar için YouTube uygulamasında mevcut olsa da, bu özelliğe uygulamanın tablet sürümünden erişilemez. İzleme Süresi ayrıca platformun web sürümünde bulunamaz. Ve bu noktada, etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğinden emin değil.

Devam etmeden önce lütfen akıllı telefonunuzda YouTube uygulamasının en son güncellemesine sahip olduğunuzdan emin olun. iOS veya Android uygulama.

Zamanı kontrol et

YouTube videolarında ne kadar zaman harcadığınızı görmek için şu üç adımı izleyin:

  1. “Youtube” akıllı telefonunuzdaki uygulama.
  2. Şuna dokunun: “Hesap” sağ üstteki simge (profil resminiz).
  3. Seçme “Zaman izlendi.”

Yukarıdaki adımları izleyerek bugün, dün ve son yedi gün için izlenme sürenizi görebilirsiniz. Diğer bir yararlı istatistik, her gün YouTube’u izleyerek çok fazla zaman geçirip geçirmediğinizi gösterebilen günlük ortalamanızdır.

YouTube Music veya YouTube TV kullanıyorsanız bu süreler “İzlenme Süresi” özelliğine dahil edilmez. Bu sınırlamanın yanı sıra, dev TV’niz ve o tabletler dahil olmak üzere video içeriğine erişmek için kullandığınız diğer tüm YouTube ürünlerinden izlenme süreleri hesaplanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

YouTube’un izlenme sürenizi hesaplamasına izin vermek için hesabınızda oturum açmış olmanız gerekirardından izlediğiniz her şey, İzlenen Zaman özelliğinin merkezi veritabanı olan İzleme Geçmişinizde tutulur. İzleme geçmişinizden bir videoyu silerseniz, izleme sürenizden sayılmaz.

Ayrıca, Chrome’un Gizli modunda veya diğer tarayıcılardaki benzer bir özellikte kaydedilen tüm görüntülemeler de sayılmaz. Bu trafik, bu tür özelliklerin sağladığı gizlilik ayarları nedeniyle izleme geçmişinize kaydedilmez.

“İzlenme Süresi” özelliğini kullanırken göz önünde bulundurulması gereken bir nokta, YouTube’un Otomatik Oynatma seçeneğinin her videoyu otomatik olarak oynatmasıdır. Bu özelliği açtıysanız ve hiçbir şey izlemiyorken YouTube’u oynatıyor durumda bırakırsanız, görüntülemeler yine de toplam izlenme sürenize dahil edilir.

Son olarak Google, “İzlenen Süre” özelliğinde bilinen bir soruna dikkat çekiyor. Doğru bildirilmeyen bilgisayarınızda izlenen süreyi etkiler.

Youtube

Daha fazla seçenek

Yukarıda belirtilen istatistiklerin yanı sıra bu özellik, izlenme sürenizi optimize etmenize yardımcı olabilecek birkaç başka araç da içerir.

Mola Vermeyi Hatırlat

“Mola Ver” seçeneği, videoları izlerken görünecek bir hatırlatıcı ayarlamanıza olanak tanır. Zamanı geldiğinde videoyu sizin için otomatik olarak duraklatır.

Elbette, platformun yararına olmayacağı için sizi YouTube izlemeyi bırakmaya zorlamaz. Hatırlatıcı bir bildirim olarak göründüğünden, onu kapattığınızda veya videoyu oynatmaya devam ettiğinizde kaybolur.

Bu özellik, yalnızca akıllı telefonunuzda YouTube izlerken süreyi sayan bir zamanlayıcı kullanır. Bir videoyu duraklatır veya kapatırsanız, zamanlayıcıyı da dondurur. Buna karşılık, YouTube uygulamasını her kapattığınızda, oturumu kapattığınızda, cihaz değiştirdiğinizde veya videoyu 30 dakikadan fazla duraklattığınızda zamanlayıcı sıfırlanır. Zamanlayıcı, çevrimdışı videolar veya akıllı telefonunuzdan başka bir cihaza yayınlama için çalışmaz.

Uyku Zamanı Geldiğinde Bana Hatırlat

“Uyku Zamanı Hatırlatıcısı” özelliği, video izlemeyi bırakıp yatağa gitmeniz için size hatırlatılmasını istediğiniz saatleri tam olarak seçmenizi sağlar. Ayarı “açık” konumuna getirdiğinizde, hatırlatıcı için bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı seçmeniz istenecektir. Size bildirimde bulunduğunda hatırlatıcıyı erteleyebilir (10 dakika boyunca) veya tamamen kapatabilirsiniz.

Ayrıca uyku vaktinin geldiğini size bildirmeden önce izlediğiniz video bitene kadar bekleyecek şekilde hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz. üzerindeki kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir. “Ben bitirene kadar bekle…” yürürlüğe girmesi için.

Sonraki Videoyu Otomatik Oynat Açık/Kapalı

Bir videoyu bitirdiğinizde, otomatik olarak başka bir video oynatılır. YouTube, bir sonraki videonun oynatılacağını seçerken bu önerileri izleme geçmişinize dayandırır.

Bir mobil ağa bağlıysa, 30 dakika işlem yapılmadığında Otomatik oynatma duracaktır. Wi-Fi bağlantıları için sınır dört saattir. Bu sınırlamalar hem mobil internetinizi çok fazla harcamanıza hem de bilgisayarınızın saatlerce çalışmasına engel olur.

İzlenme Sürenizi Kontrol Altında Tutun

YouTube’da görüntülenecek çok fazla içeriğe sahip olan İzleme Süresi özelliği oldukça iyi bir ektir. Her gün videolara ne kadar zaman harcadığınızı izlemenize yardımcı olur. Yanlışlıkla pişirme ipuçlarına veya içten yanmalı motorun nasıl çalıştığını izlemeye kendinizi kaptırırsanız, uygulamanın size durdurma düğmesine basma zamanının geldiğini hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

Bu özelliği faydalı buluyor musunuz? Her gün YouTube’da ne kadar zaman geçirdiğinizin farkında mıydınız?

Teknory