YouTube’un reklam engelleyici savaşı, dolandırıcılık reklamlarında yavaşlamaya ve artışa neden oluyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR YouTube, reklam engelleyici kullanan kişiler için platformu gerçekten yavaşlatıyor. Video yükleme süreleri beş dakikaya kadar arttı. Bu arada platform kötü, yanıltıcı reklamlarla dolu görünüyor. YouTube, reklam engelleyicilere karşı savaş açıyor ve son birkaç aydır platform, insanların bunları kullanmasını istemediğini açıkça belirtti. Artık kullanıcılara, reklam engelleyicilerin şirketin hizmet şartlarını ihlal […]

YouTube’un reklam engelleyici savaşı, dolandırıcılık reklamlarında yavaşlamaya ve artışa neden oluyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • YouTube, reklam engelleyici kullanan kişiler için platformu gerçekten yavaşlatıyor.
  • Video yükleme süreleri beş dakikaya kadar arttı.
  • Bu arada platform kötü, yanıltıcı reklamlarla dolu görünüyor.

YouTube, reklam engelleyicilere karşı savaş açıyor ve son birkaç aydır platform, insanların bunları kullanmasını istemediğini açıkça belirtti. Artık kullanıcılara, reklam engelleyicilerin şirketin hizmet şartlarını ihlal ettiğine dair bir uyarı veriyor ve kullanıcılara, reklamsız yaşamak istiyorlarsa YouTube Premium aboneliği almaktan başka seçenek bırakmıyor. YouTube’un kullanıcıları reklam engelleyicileri etkinleştirme konusunda caydırmasının bir başka yolu da platformu onlar için yavaşlatmaktır.

YouTube, reklam engelleyicileri kullanmaya devam eden kullanıcılar için yükleme sürelerini kasıtlı olarak yavaşlattığını kabul ederek Kasım ayında benzer bir uygulama yapmıştı. Şimdi ise reklam engelleyicilerden vazgeçmeyi hâlâ reddeden kullanıcıları yeni bir yavaşlama dalgası vuruyor gibi görünüyor.

Buna göre birçok Reddit konularıreklam engelleyici kullananlar YouTube’da çok fazla gecikme yaşıyor. Bazı kullanıcılar için farklı tarayıcılardaki video yükleme süreleri beş dakikaya kadar çıkmaktadır. Premium için ödeme yapan bazı kullanıcılar, reklam engelleyicileri başka amaçlarla etkinleştirdikleri için de gecikmeler yaşıyor. Öyle görünüyor ki YouTube, hizmet için ödeme yapmasına rağmen reklam engelleyicileri etkinleştirmiş olsa bile kullanıcıların performansını düşürecek.

Kullanıcılar için daha da sinir bozucu olan şey, reklam engelleyicilerin etkinleştirilmemesi veya Premium üyeliğin olmaması durumunda YouTube’un dolandırıcı reklamlarla dolup taşmasıdır. Bütün bir konu Reddit insanları mali açıdan dolandırmak için popüler YouTuber’ların ve ünlülerin kimliğine bürünen reklamlar da dahil olmak üzere, platformda gösterilen kötü reklam türlerini açıklar. Örneğin, böyle bir reklam Jennifer Aniston’ın izleyicilere 10 dolara MacBook Pro teklif ettiği derin, sahte bir video oynatılıyor.

“Görünüşe göre kaldırılıyorlar, ancak reklamları yapan kişiler aynı reklamı yaymaya devam etmek için farklı hesaplar ve e-postalar kullanıyorlar ve YouTube’un bu konuda bir şey yapacağından şüpheliyim çünkü hangi reklamların gittiğini gerçek bir kişinin kontrol etmediğinden oldukça eminim.” kendi siteleri,” dedi bir kullanıcı.

Dolandırıcılık reklamlarının yanı sıra, YouTube kullanıcıları son zamanlarda platformda porno reklamlar da görmeye başladı. Platform onaylanırken Android Otoritesi Politikalarına aykırı reklamlar yayınlayan hesaplara karşı harekete geçtiğini, kötü reklamların YouTube’da hâlâ yaygın olduğunu ve reklam engelleyici yasağı nedeniyle kullanıcıların bunları artık her zamankinden daha fazla görmeye başladığını söyledi.

Google’ın YouTube’da yanıltıcı reklamların yayılmasını engellemek için daha katı önlemler almayı planlayıp planlamadığını zaman gösterecek. Bazı yanıtlar için şirketle iletişime geçeceğiz ve kullanıcılara, gerçek olamayacak kadar iyi görünen veya gerçekçi olmayan hediyeler veya başka kazançlar vaat eden YouTube reklamlarına tıklamamalarını tavsiye edeceğiz.

YouTube’un reklam engelleyici savaşı, dolandırıcılık reklamlarında yavaşlamaya ve artışa neden oluyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow