11 Catwoman aktrisinin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Amerikalı aktris Michelle Pfeiffer, Tim Bruton’un yönettiği Batman Geri Dönüyor filminin setinde. (Fotoğraf: Warner Bros. Pictures/Sunset Boulevard/Corbis, Getty Images aracılığıyla) Pek çok aktris bu efsanevi pençeleri keskinleştirdi ama sayısız Batman filmi ve şovunda Kedi Kadın’ı en iyi kim canlandırdı? Bu başarıyı bulduğunu iddia edebilecek çok fazla çizgi roman karakteri yok. kedi Kadın sahip olmak. Femme […]

11 Catwoman aktrisinin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Amerikalı aktris Michelle Pfeiffer, Tim Bruton’un yönettiği Batman Geri Dönüyor filminin setinde. (Fotoğraf: Warner Bros. Pictures/Sunset Boulevard/Corbis, Getty Images aracılığıyla)

Pek çok aktris bu efsanevi pençeleri keskinleştirdi ama sayısız Batman filmi ve şovunda Kedi Kadın’ı en iyi kim canlandırdı?

Bu başarıyı bulduğunu iddia edebilecek çok fazla çizgi roman karakteri yok. kedi Kadın sahip olmak. Femme fatale, uzun süreli aşkı Kara Şövalye’ye katılarak bir popüler kültür ikonu haline geldi – ve bunun büyük kısmı karakterin inanılmaz çizgi roman hikayelerine bağlı olsa da, onun büyük sahnelerde göründüğünü inkar etmek zor. ve küçük ekranlar bunu etkilemedi.

Belki de herhangi bir çizgi romanda ortaya çıkan en ikonik kadın karakter, o zamandan beri beş canlı aksiyon filminde (bir tanesinin başrolünü üstlendiği), üç canlı aksiyon TV programında, sayısız animasyon şovunda ve tonlarca videoda yer aldı. oyunlar. Bu mirasın en son bölümü 2022’de Zoë Kravitz’in Matt Reeves’in yönettiği filmde rol almasıyla geldi. YarasaadamRobert Pattinson’ın Kara Şövalyesi ile birlikte.

Ancak Kravitz bunu yapan ilk kişi değildi (ve karakterin mirası göz önüne alındığında muhtemelen sonuncusu da olmayacak). Bunu aklımızda tutarak, yetenekli aktrisin Selina Kyle canlandırmasının önceki canlı aksiyon Kedi Kadınları arasında nerede yer aldığını görelim. Evet, Batman Günü’nü kutlamaya devam ederken, bu ölümcül kediyi hayata geçirmek için diğer tüm ikonik aktrislere bakmak üzere miyav hafıza şeridinde bir yolculuğa çıkıyoruz.

Not: Catwoman’ı animasyon TV şovlarında ve video oyunlarında seslendirecek birden fazla aktris olsa da, bu listede onu seslendiren en ikonik aktris hariç olmak üzere on bir canlı aksiyon yinelemesi ele alınacak.

Teknory