12 Alfred Pennyworth oyuncusunun tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

GOTHAM: Sean Pertwee, GOTHAM’ın 28 Eylül Perşembe (20:00-21:01 ET/PT) FOX’ta yayınlanacak “The Fear Reaper” bölümünde. ©2017 Fox Broadcasting Co. Cr: Jeff Neumann/FOX. Batman, Alfred Pennyworth’tan daha sadık bir arkadaş bulamayacak ama bu rolü üstlenecek pek çok saygın aktörden hangisi en iyi performansı gösterdi? Batman’in sadık uşağı Alfred Pennyworth olmasaydı nerede olacağını hayal etmek zor. Kara […]

12 Alfred Pennyworth oyuncusunun tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

GOTHAM: Sean Pertwee, GOTHAM’ın 28 Eylül Perşembe (20:00-21:01 ET/PT) FOX’ta yayınlanacak “The Fear Reaper” bölümünde. ©2017 Fox Broadcasting Co. Cr: Jeff Neumann/FOX.

Batman, Alfred Pennyworth’tan daha sadık bir arkadaş bulamayacak ama bu rolü üstlenecek pek çok saygın aktörden hangisi en iyi performansı gösterdi?

Batman’in sadık uşağı Alfred Pennyworth olmasaydı nerede olacağını hayal etmek zor.

Kara Şövalye’nin arkadaşı ve sırdaşı olan Alfred, Gotham Şehri’nin ünlü Wayne ailesinin her daim hizmetkarıdır. Wayne ailesi, Thomas ve Martha’nın ölümü üzerine, Bat olacak olan oğulları Bruce için bir baba figürü haline gelir.

Hem kararlı hem sevgi dolu, zarif ve nazik olan Alfred, Bruce’a suçla mücadele hayatında yardım etti ve efendisinin herhangi bir şeye ihtiyacı olduğunda – ister değerli bir tavsiye ister arabaya servis edilmeyen bir sandviç olsun – her zaman yardıma hazırdı.

Alfred Pennyworth, 2023’te 80. yıl dönümünü kutluyor ve son birkaç yılda oldukça büyük bir dönüşüm geçirdiğini söylemek, yetersiz bir ifade olacaktır. Jack Bannon orijinal dizide o büyük ayakkabılara adım attı Pennyworth (aynı zamanda başlıklı Pennyworth: Batman’in Uşağının Kökenleri), üç ilgi çekici sezon boyunca devam eden Dünyanın En Büyük Dedektifi’ne hizmet etmeye başlamadan çok önce, karakterin yaşamının derinliklerine inen kökenlerinin cesur bir uyarlaması. Andy Serkis daha sonra Matt Reeves’in 2022 filminde karakter olarak rol aldı. Yarasaadam ve muhtemelen gelecek devam filminde de bu rolü tekrarlayacak Batman – Bölüm II.

Bununla birlikte ikonik rolü üstlenen ilk aktörler onlar değil. Yıllar boyunca, bir dizi saygın oyuncunun Alfred’e hayat vermek için o gösterişli yeleği giydiğini gördük. Alan Napier’den Michael Gough’a kadar her biri, zaten ikonik olan bu karaktere kendi benzersiz yorumunu kattı. Sevilen Batman Günü’nü kutlamaya devam ederken, ekrandaki Alfred’lerden hangisinin bunu en iyi şekilde yaptığına bir bakalım.

Not: Televizyonda ve video oyunlarında Alfred Pennyworth’u seslendirecek çok sayıda başka aktör olsa da bu listede bu rolü oynayacak en ünlü (ve en iyi) aktörler yer alacak.

Teknory