2022’deki en iyi kahve makinesi (İngiltere)

Kahve makinesine mi ihtiyacınız var? Kahveyi seviyorsan, bu bir soru bile değil. Bu gerçekten bir “hangi model?” Evet, kahve severler cidden seviyor ama doğru makineyi alın ve ona da aşık olacağınızı garanti ediyoruz. Peki, hangi kahve makinesi sizin için doğru? Nihai soru bu. Yeni bir kahve makinesi almak kolay değil. Kahve içmek bir eğlenceden daha […]

2022’deki en iyi kahve makinesi (İngiltere)

Kahve makinesine mi ihtiyacınız var? Kahveyi seviyorsan, bu bir soru bile değil. Bu gerçekten bir “hangi model?” Evet, kahve severler cidden seviyor ama doğru makineyi alın ve ona da aşık olacağınızı garanti ediyoruz. Peki, hangi kahve makinesi sizin için doğru? Nihai soru bu.

Yeni bir kahve makinesi almak kolay değil. Kahve içmek bir eğlenceden daha fazlasıdır. Belirli zevklerin bütün bir alt kültürü. Hızlı bir google verin. Kahve içmeye adanmış web sitelerinin sayısı, gözlerinizi çift shot espresso gibi döndürecek. Bilinçli bir karar vermeden önce kafanızı karıştıracak çok şey var. Bu nedenle, bilinmesi gereken bazı bilgilerle size yardımcı olmak için buradayız.

Kahve makineleri ne tür kahve yapar?

Çeşitli stiller ve işlevler arasında kahve makineleri, içmek istediğiniz hemen hemen her türlü kahveyi yapacaktır – espresso, cappuccino, americano, lungo, latte veya sade siyah. İşin püf noktası, tam istediğiniz gibi kahve yapabilen bir makine seçmektir.

Farklı kahve makinesi türleri nelerdir?

Zevkiniz veya yaşam tarzınız ne olursa olsun, sizin için bir kahve makinesi var:

Kapsül makineleri — Bazen kapsül makineleri olarak adlandırılan bu makineler, bir düğmeye basarak espresso, lungo veya ristretto kahve yapan otomatik mekanizmalardır. Mükemmel ölçülerde öğütülmüş kahve çekirdekleri ile paketlenmiş kapsüller kullanırlar. Lezzetli kahve için sadece kapsülü makineye takın ve düğmeye basın. Bu makineler kompakt, ekonomik ve kullanımı kolaydır. Kapsül satın almak, devam eden maliyetler anlamına gelebilir, ancak çok çeşitli tatlar, karışımlar ve güçlü yönler mevcuttur.

Çekirdekten bardağa makineler — Kahvelerini biraz daha özgün hissetmek isteyenler için çekirdekten fincana makinesi, mutfakta kendi baristanıza sahip olmak gibidir. Çekirdeklerinizi öğütücüye atın ve ayarlarınızı yapın. Mükemmel bir fincan kahve yapmak için çekirdekleri sıcak suyla püskürterek çalışır. Bunlar genellikle daha büyük, daha pahalı modellerdir.

Yarı otomatik makineler —Yarı otomatik, yukarıdaki modeller arasında bir yerdedir. Size kahve yapma süreci üzerinde biraz kontrol sağlar. Kahveyi öğütmek, doldurmak ve sıkıştırmak size kalmış. Ancak düğmeye bir kez bastığınızda, basınç ve sıcaklıkla ilgilenir. Ayrıca su akışı üzerinde biraz kontrole sahip olabilirsiniz.

Alışveriş yaparken bu makineleri aklınızda bulundurun ve sizin için çalışan bir şeye giden yolda gezinebilmelisiniz.

bar basıncı nedir?

Jargonu öğrenmeye değer, yoksa kısa sürede kahve temelli bilim için kör olursunuz. Bar, metrik bir basınç birimidir – yani kahve çekirdekleri üzerine uyguladığınız basınç miktarını ölçmenin bir yolu. Basınç ne kadar yüksek olursa, kahve o kadar hızlı çıkarılır. Ciddi fasulye kafaları (AKA kahve uzmanları), örneğin, espresso için 9 barın optimum basınç olduğunu söyleyecektir. Bazı makineler 19’a kadar çıksa da.

Süt köpürtücü nedir?

Bunlar oldukça açıklayıcıdır. Daha otantik kahve dükkanı tadı için kahvenize ekleyebileceğiniz, sadece birkaç saniye içinde sütü köpüren küçük bir bonus mekanizma. Espresso ve lungo’dan cappuccino ve americano’ya kadar her tür kahveye eklenebilir. Basit, evet. Ama soru şu ki, yeni kahve makineniz bir süt köpürtücü ile mi geliyor yoksa ayrı olarak mı satın almanız gerekiyor? Makineler bunun yerine bir buhar çubuğuyla gelebilir. Bunlar daha geleneksel bir seçenektir. Sütü ayrı bir sürahiye ekleyin ve ardından sütünüzü köpürtmek için buharı kullanın.

En iyi kahve makinesi nedir?

Bu soruyu size ve zevkinize bırakacağız. Mutfağınıza ve yaşam tarzınıza en uygun olandan bahsetmiyorum bile. Tek yaptığımız, internette yolumuzu bulmak ve göz önünde bulundurmanız için en iyi seçeneklerden bazılarını filtrelemek.

Bunlar 2022’deki en iyi kahve makineleri.

Teknory