2023 Yılında Sadece 1 Büyük Bütçeli Film Gerçekten Kâr Getirdi

Özet Yalnızca Galaksinin Koruyucuları Vol. 2023’te vizyona giren 14 büyük bütçeli filmden 3’ü kar elde etti. Çoğunun ortalamanın üzerinde getiri sağlamasına rağmen, büyük bütçeli filmler modern sinema ortamında zorluk çekiyor. Barbie ve Oppenheimer gibi daha küçük bütçeli filmlerin başarısı, Hollywood’un büyük bütçe stratejileri konusundaki geleneksel anlayışını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini gösteriyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE […]

2023 Yılında Sadece 1 Büyük Bütçeli Film Gerçekten Kâr Getirdi

Özet

 • Yalnızca Galaksinin Koruyucuları Vol. 2023’te vizyona giren 14 büyük bütçeli filmden 3’ü kar elde etti.
 • Çoğunun ortalamanın üzerinde getiri sağlamasına rağmen, büyük bütçeli filmler modern sinema ortamında zorluk çekiyor.
 • Barbie ve Oppenheimer gibi daha küçük bütçeli filmlerin başarısı, Hollywood’un büyük bütçe stratejileri konusundaki geleneksel anlayışını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini gösteriyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 2023’ten itibaren gerçekten kâr elde eden tek büyük bütçeli film. Bu yıl açıklanan büyük destek direklerinin çoğu, COVID-19 gecikmeleri ve enflasyonun birleşimi nedeniyle bütçelerinin balonlaştığını gördü. Sonuç olarak, 2023’te vizyona giren toplam 14 filmin yapım maliyeti 200 milyon dolar veya daha fazla oldu. Hızlı X, Indiana Jones ve Kaderin Kadranı, Küçük Denizkızı, Görev: İmkansız – Ölü Hesaplaşma Birinci Bölüm, Harikalar, Flaş, Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantamania, Elementsel, Çiçek Ayı’nın KatilleriVe Transformers: Canavarların Yükselişi.

2023 yılında vizyona giren ve bütçesi 200 milyon dolar ve üzerinde olan 14 filmden; Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 bu sene şu ana kadar kar elde eden tek kişi or, göre Bağımsız Tel. James Gunn’ın yazıp yönettiği ve üçlemenin üçüncü ve son filmi olarak pazarlanan Marvel filmi, 250 milyon dolar bütçeyle gişede 845 milyon dolar hasılat yaparak yılın en çok hasılat yapan dördüncü filmi oldu.

İlgili
Guardians of the Galaxy 3’ün Yapım Maliyeti Ne Kadardı ve Gişede Başarılı mıydı?

Galaksinin Koruyucularını Vol. 3 film bütçesi ve bunun Marvel Studios’un Marvel Sinematik Evreni için gişe başarısı olup olmadığı.


Büyük Bütçeli Filmler Neden Kâr Etmekte Zorlanıyor?

Leonardo DiCaprio, Killers of the Flower Moon'daki Ernest Burkhart rolünde gülümsüyor.

2023’te 200 milyon dolar veya daha fazla maliyete sahip yalnızca bir filmin kâra dönüşmüş olması, filmlerin çoğu ortalamanın üzerinde getiri elde etmesine rağmen, büyük bütçeli filmlerin modern tiyatro ortamında ne kadar zorlanmaya başladığının altını çiziyor. Bu, tüm stüdyolarda tutarlıdır, ancak bunlar çoğunlukla devam filmleri ve yeniden yapımlarla sınırlıdır. Martin Scorsese’nin Çiçek Ayı’nın Katilleri listedeki az sayıdaki franchise dışı filmden biri, ancak muhtemelen gişede 200 milyon dolarlık bütçesini telafi edemeyecek.

2023’ün en çok hasılat yapan üç filmi: Barbie, Süper Mario Kardeşler FilmiVe Oppenheimer – her birinin maliyeti 150 milyon doların altındaBu kesinlikle küçük bir bütçe değil, modern tiyatro ortamında kâr elde etmeye çok daha yardımcı olan bir bütçe. Bu üç film aynı zamanda mevcut bir film serisinin parçası değildi ve Barbie Ve OppenheimerSeyircinin gerçek ilgisi üzerine inşa edilen “Barbenheimer” fenomeni, her iki filmin de gişe getirilerine fayda sağladı.

Sırasında Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 2023’te kâr elde eden tek büyük bütçeli film, Marvel’ın bu yıl çıkan diğer iki filmi, Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantamania Ve Harikalardengeyi sağlamak için mücadele ettiler. Büyük bütçe stratejisi, mevcut haliyle ve daha küçük bütçeli stratejilerle açıkça mücadele etmeye başlıyor. Barbie Ve Oppenheimer Çok daha fazla başarı yakalayan Hollywood’un, büyük kayıplarla sonuçlanmaya başlayan geleneksel kanıyı yeniden düşünmesi gerekiyor.

Kaynak: Bağımsız Tel

 • Guardians Cilt 3 sb posteri
  Galaksinin Koruyucuları Vol. 3

  Yayın tarihi:
  2023-05-05

  Müdür:
  James Gunn

  Döküm:
  Dave Bautista, Karen Gillan, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Pom Klementieff, Vin Diesel, Elizabeth Debicki, ​Chris Pratt2

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  1 SA 56 Dakika

  Türler:
  Macera, Bilim Kurgu, Aksiyon

  Yazarlar:
  James Gunn

  Özet:
  James Gunn’ın üçlemesinin üçüncü ve son filmi Guardians of the Galaxy Vol. 3, 2014’te başlayan destanı tamamlayacak. Thor ile kendi maceralarına ve bir Noel macerasına atılan Muhafızlar, galaktik koruyucular rolüne yerleştiler. Ancak evren ve ekibinin belirli bir üyesi, şimdiye kadarki en güçlü düşmanları Adam Warlock’un tehdidi altındadır. film aynı zamanda Rocket Racoon’a da odaklanacak ve karakterin kökenlerini çalışma süresi boyunca detaylandıracak. Galaksinin Koruyucuları Vol. 3, 5 Mayıs 2023’te sinemalarda gösterime girecek.

  Bütçe:
  250 Milyon Dolar

  Stüdyo(lar):
  hayret

  Distribütör(ler):
  Disney

  Devamı:
  galaksinin gardiyanları

  ön bölüm(ler):
  Galaksinin Koruyucuları Vol. 2

  Bayilik(ler):
  galaksinin gardiyanları

Teknory