2023’te görebileceğimiz katlanabilir cihazlar

Katlanabilir cihazların bir moda olduğuna inanabilirsiniz, ancak teknoloji şirketleri aynı fikirde görünmüyor. Yeni bir yılın baharına doğru hızla ilerlerken, 2023’te görmeyi bekleyebileceğimiz katlanabilir cihazların envanterini çıkarmanın zamanı geldi. Dışarıda pek çok uzak konsept ve benzeri var, ancak bugün şu cihazlara odaklanıyoruz: aslında bu yıl tüketicilerin eline geçebilir. Samsung, Google ve hatta belki de Apple gibi […]

2023’te görebileceğimiz katlanabilir cihazlar

Katlanabilir cihazların bir moda olduğuna inanabilirsiniz, ancak teknoloji şirketleri aynı fikirde görünmüyor.

Yeni bir yılın baharına doğru hızla ilerlerken, 2023’te görmeyi bekleyebileceğimiz katlanabilir cihazların envanterini çıkarmanın zamanı geldi. Dışarıda pek çok uzak konsept ve benzeri var, ancak bugün şu cihazlara odaklanıyoruz: aslında bu yıl tüketicilerin eline geçebilir. Samsung, Google ve hatta belki de Apple gibi şirketlerin hepsi yeni katlanabilir cihazlara bağlandı.

AYRICA BAKINIZ:

OnePlus bu yıl ilk katlanabilir telefonunu piyasaya sürecek

Daha fazla zaman kaybetmeden, gerçekçi bir şekilde 2023’te görmeyi bekleyebileceğiniz büyük katlanabilir cihazları burada bulabilirsiniz.

Oppo N2 Flip’i Bul

İlk katlanabilir ürünümüz, aslında dünyanın çoğu yerinde halihazırda satışta olan bir ürün. Çinli teknoloji devi Oppo piyasaya sürdü N2 Flip’i Bul(yeni bir sekmede açılır) phone Şubat ayında “küresel olarak”, ancak “küresel olarak” Kuzey Amerika’yı kapsamıyor. Ne yazık ki, bu telefonun henüz Amerika’ya geleceğine dair bir işaret yok.

Yine de oldukça havalı görünüyor. Bu bir kapaklı tarzı katlanabilir Samsung Galaxy Z Flip, telefon kapalıyken size bildirimleri ve diğer şeyleri göstermek için dış tarafında 3,26 inçlik oldukça büyük bir kapak ekranı vardır. Find N2’yi açtığınızda 6,8 inç, 120 Hz ekranı göreceksiniz.

Ne yazık ki, şimdilik Kuzey Amerika’da yapabileceğimiz tek şey oturup satın alamadığımız bir telefona bakmak.

Motorola Razr

2020 Razr havalı görünüyordu ancak bazı büyük sorunları vardı.
Kredi bilgileri: Zlata Ivleva/Mashable

Şimdi biraz spekülatif bir bölgedeyiz. Motorola sadece bu hafta onayladı CNBC(yeni bir sekmede açılır) 2023’te katlanabilir Razr’ın yeni bir versiyonunu piyasaya süreceğini söyledi.

Ve hepsi bu kadar. Telefonun seleflerine göre nasıl gelişeceğine dair başka bir detay verilmedi. motorola Razr’ı güncelledi geçen yıl daha büyük bir ekrana sahipti, ancak bu sürüm yalnızca Avrupa ve Çin’de piyasaya sürüldü. bu ilk katlanabilir Razr inceleme birimimiz, telefonu her katladığınızda hızla tamamen hoş olmayan bir ses çıkarmaya başladığından, o zamanlar büyük bir hayal kırıklığıydı.

Yeni Razr hakkında da çiğnenecek çok fazla güvenilir sızıntı yok. Üretken sızıntı Evan Blass(yeni bir sekmede açılır) (tarafından fark edildiği gibi TechRadar(yeni bir sekmede açılır)) Şubat ayında, yeni Razr’ın telefonun neredeyse tüm dış yüzünü kaplayan bir dış ekrana sahip olacağını ve bunun öncekinden büyük bir adım olacağını bildirdi. Kapaklı katlanabilir ürünlerdeki dış ekranlar, kullanışlılık açısından potansiyellerini tam olarak karşılamadı, bu nedenle daha fazla boyut her zaman memnuniyetle karşılanır.

Umarım yeni Razr, seleflerinin tuzaklarından kaçınır ve bu sefer gerçekten eyaletlere gelir. Son güncelleme Ağustos 2022’de gerçekleştiğinden, yeni Razr için benzer bir zaman dilimi beklemek mantıklı olabilir.

oneplus

OnePlus, Motorola ile aynı teknede, bir telefonun geleceğini biliyoruz, ancak bu konuda hiçbir şey bilmiyoruz.

Oppo’nun yan kuruluşu bu hafta başlarında onaylandı ilk katlanabilirini 2023’te piyasaya süreceğini, ancak başka herhangi bir somut ayrıntıyı paylaşmayı reddetti. Şirket, telefonun şık ve hızlı olmasını istediğini söyledi, ancak çoğu telefon şirketinin ürünleri hakkında aynı şeyi söyleyeceğini tahmin ediyorum.

Bunun için sadece bekleyip görmemiz gerekecek. Ne yazık ki, OnePlus’ı ne zaman katlanabilir halde göreceğimizi henüz bilmiyoruz. 2023’ün ikinci yarısına kadar beklemesi gerekebilir.

Samsung Galaxy katlanabilir

Çok daha emin olabileceğimiz bir şey, Samsung’un katlanabilir oyun taahhüdü. Ne de olsa, yalnızca birden fazla katlanabilir cihaz piyasaya sürmekle kalmayıp, kullanımları oldukça iyi hale gelene kadar bunları yıllık olarak yükseltmeye devam eden tek şirketlerden biri oldu.

AYRICA BAKINIZ:

Samsung Galaxy Z Fold 4, tabletleri geçmişte bırakıyor

Son yıllar Galaxy Z Katlama 4 (bu küçük bir tablete benzeyen) ve Z Çevirme 4 (bu kapaklı olan) ikisi de telefon pazarında kendi nişlerini bulan kaliteli cihazlardı. Bu yılın sonlarında, büyük olasılıkla Ağustos ayı civarında, her iki telefon için de güncellemeler bekleyebiliriz.

Sızıntılar, Z Flip 5 için daha büyük bir dış kapak ekranına ve geliştirilmiş iç kırışıklığa işaret ediyor. Bunun dışında, her iki telefonda da makul bir şekilde kamera ve işlemci iyileştirmeleri beklenebilir.

Ama bekleyin, dahası var! Samsung (iddiaya göre) henüz bitmedi. Samsung’un birkaç yıldır katlanabilir bir tablet üzerinde çalıştığı söyleniyor ve bir sızıntı ortaya çıktı. 9to5Google(yeni bir sekmede açılır) geçen yılın sonlarında 2023’ün ilk yarısında çıkabileceği öne sürülmüştü. Belki bu ağustos ayında Samsung katlanabilir ailesinde üçüncü bir cihaz olacak.

Piksel Katlama?

Şimdi listenin “bunu o kadar uzun zamandır duyuyoruz ki gerçekten bu yıl çıkması gerekiyor” kısmındayız. İlki Google’ın söylentileri Piksel Katlama cihaz.

Önce dedikodular ortalıkta dolaşmaya başladı. 2021’de geri döndü Google’ın katlanabilir bir Piksel araştırdığını, ancak Google bunu henüz resmi olarak açıklamadı. Geçen sene, Ön Sayfa Teknolojisi(yeni bir sekmede açılır) telefonun tasarımını gösterdiği iddia edilen sızdırılmış görüntüleri paylaştı. Kapalıyken kabaca normal bir akıllı telefon şeklini aldığı ve açıkken daha çok küçük bir tablet gibi göründüğü için Galaxy Z Fold’a benziyor. Ayrıca 1.800 dolara mal olabilir.

Ek raporlama 9to5Google(yeni bir sekmede açılır) Z Fold 4’ten daha ağır olacağını ancak daha büyük bir bataryaya sahip olacağını öne sürüyor. Bu söylentilere inanılacak olursa, Mayıs ayında Google I/O’da Pixel Fold’u görebiliriz. son zamanlarda New York Times(yeni bir sekmede açılır) rapor ayrıca Pixel Fold’un bu yıl çıkabileceği fikrini de destekledi, bu yüzden dikkatli olun millet.

Elma?

Yenilikçi teknoloji söz konusu olduğunda, herkesin gözü her zaman Apple’dadır. Cupertino halkı katlanabilir ekranları ne zaman benimseyecek ve bu fikre nasıl damgasını vuracaklar?

Henüz kesin olarak bilmiyoruz, ancak söylentiler Apple’ın üzerinde çalıştığını gösteriyor. en azından şu anda bir katlanabilir cihaz. Saygın analistler Ming-Chi Kuo(yeni bir sekmede açılır) Apple’ın katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığını iddia ettiler, ancak gerçekten ortaya çıkması 2025’in çok uzak bir geleceği olabilir. Bir çeşit hibrit telefon/tablet de olabilir.

Veya Apple hem katlanabilir bir iPhone hem de katlanabilir bir iPad yapabilir. Kuo’nun sahip olduğu ayrı belirtilmiş(yeni bir sekmede açılır) katlanabilir bir iPad üzerinde çalışılıyor olabilir, ancak 2023 lansmanı kesin değil. Bunu görmemiz 2024’ün başları olabilir.

Yine de, Apple fanatikleri, katlanabilir bir cihazın muhtemelen yolda.

Microsoft katlanabilir mi?

Microsoft Surface Duo2

Yeni Surface Duo, sonuçta o kadar “ikili” olmayabilir.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Son olarak, Microsoft görünüşe göre kendi katlanabilir bir cihazı üzerinde çalışıyor. Daha spesifik olarak, önceki bir cihazı alıyor. değildi katlanabilir ve katlanabilir hale getirir.

Windows Merkezi(yeni bir sekmede açılır) Ocak ayında, Surface Duo cihaz hattının bir sonraki evriminin, 180 derecelik bir menteşe ve cihazın dışında daha küçük başka bir ekrana sahip gerçek bir katlanabilir ekrana sahip olacağını bildirdi. Önceki yinelemeler Yüzey

ikili Galaxy Z Fold gibi bir şeye benzer şekilde çalıştı, ancak aslında katlanan bir ekran yerine aralarında biraz boşluk bulunan tamamen ayrı iki ekran vardı.

Ve şimdi kötü haber: Microsoft’un bu yeni katlanabilir sürümü hayata geçirmek için başka bir iki ekranlı telefon planlarını rafa kaldırdığı bildirildi, bu da 2024’e kadar gün ışığını görmeyebileceği anlamına geliyor. Umutlarınız yüksek, Windows kafalılar.

Teknory