2023’te öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayarlar: MacBook, Microsoft ve daha fazla popüler seçim

Nasıl test ettik Ne kadar pil ömrüne ihtiyacım var? Bir dersin yarısında dizüstü bilgisayarınızın pilinin bitmeye başlamasından veya ders çalışmak için öğrenci birliğine gittiğinizde tüm elektrik prizlerinin dolu olduğunu görmekten daha kötü bir şey yoktur. Uzun pil ömrü öğrenciler için çok önemlidir, bu nedenle günün büyük bir kısmını (hatta bütün gece kütüphanede olanlar için gece […]

2023’te öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayarlar: MacBook, Microsoft ve daha fazla popüler seçim


Nasıl test ettik

Ne kadar pil ömrüne ihtiyacım var?

Bir dersin yarısında dizüstü bilgisayarınızın pilinin bitmeye başlamasından veya ders çalışmak için öğrenci birliğine gittiğinizde tüm elektrik prizlerinin dolu olduğunu görmekten daha kötü bir şey yoktur. Uzun pil ömrü öğrenciler için çok önemlidir, bu nedenle günün büyük bir kısmını (hatta bütün gece kütüphanede olanlar için gece boyunca) kullanabilen bir pilin olması çok önemlidir.

Çoğu üretici, pil ömrünü “ortalama pil ömrü” veya “X saate kadar” olarak listeler, ancak bunun büyük ölçüde dizüstü bilgisayarla gerçekte ne yaptığınıza bağlı olduğunu unutmayın. Yalnızca Word’de bir makale yazıyorsanız veya biraz Netflix akışı yapıyorsanız, pilinizin 3B animasyonlu modeller oluşturmaya göre biraz daha uzun süre bitmesi muhtemeldir. Bugünlerde öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayarların çoğu, sekiz saatten 20 saate kadar pil ömrüne sahip.

Dizüstü bilgisayarımın ağırlığı ne kadar olmalı?

Bir dizüstü bilgisayarda isteyeceğiniz en son şey, taşımak yerine yanınızda taşımak zorunda olmanızdır ve kampüste dersler arasında geçen tam gün bilgisayar ne kadar hafifse o kadar iyidir. (Bu, elbette, süper güçlendirilmiş bir makineye ihtiyacınız yoksa – ihtiyacınız olan performans her zaman önce gelmelidir.) Bir ila iki pound aralığında bir şey idealdir ve daha önce ağırlığı kontrol ettiğinizden emin olun. satın alırsınız – bazı bilgisayarlar altı pound’a yakın olabilir. Bize güvenin: Sırtınız size teşekkür edecek. Şaşırtıcı bir şekilde, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar bazen normal dizüstü bilgisayarlardan daha ağır olabilir, bu nedenle bu kararı verirken (üzgünüm) doğru özelliklere baktığınızdan emin olun.

Bir öğrenci dizüstü bilgisayarının ne kadar RAM’e ihtiyacı vardır?

Genel olarak, bir öğrenci dizüstü bilgisayarının ihtiyaç duyduğu RAM miktarı, kullanacağınız yazılıma bağlı olacaktır. Bilgi işlem temellerini çalıştırma söz konusu olduğunda minimum düzeyde, 4 GB dizüstü bilgisayar RAM’i yeterli olmalıdır. Ancak, dizüstü bilgisayarınızın hızlı çalışmasını veya aynı anda birden fazla zorlu görevi yerine getirebilmesini istiyorsanız, dizüstü bilgisayarınızı sekiz ila 16 GB RAM’e sahip bir modele yükseltmeyi düşünmelisiniz.

Bir öğrenci dizüstü bilgisayarının maliyeti ne kadar olmalıdır?

Dizüstü bilgisayarlar bugünlerde oldukça temel bir okul kaynağı olsa da, bu, birinci sınıf bir makineye birkaç bin dolar verecek para olduğu anlamına gelmiyor. Ve bir öğrenci bütçesinde, fiyat noktasının bir satın alma işlemi yapması veya bozması ihtimali yüksektir. Bununla birlikte, bir yıl sonra üzerinize sıçacak bir dizüstü bilgisayar da istemezsiniz.

Ancak bugünlerde dizüstü bilgisayarlar, süper temel Chromebook’lardan son derece şık özel makinelere kadar çok çeşitli fiyatlara sahip olduğundan, piyasada pek çok seçenek var. Aslında, seçeneklerin sayısı bazen bunaltıcı olabilir, bu yüzden zor işi sizin için yaptık (zaten şu anda düşünecek yeterince şeyiniz var).

hayır, yapmazsın ihtiyaç MacBook Pro

Evet, MacBook Pro’lar bir tür statü sembolüdür ve her zaman havalı olacak olsalar da, PC kullanıcılarının havasız, gerizekalı temsilcisi solmaya başlıyor. Dell, Lenovo, Acer ve diğer şirketler, Dell XPS, Acer Aspire, HP Chromebook ve daha fazlası gibi yüksek performanslı ve daha önce Mac’lerin gıpta ile bakıldığı yüksek performanslı işler için üretilmiş modeller buluyor. Ayrıca genellikle daha ucuzdurlar ve evet, bazıları MacBook Profesyonelleri kadar havalı. Bunu bir kolej dizüstü bilgisayarı için bir PC almaktan ödün vermek olarak düşünmeyin – bunu seçeneklerinizi genişletmek olarak düşünün. Artık bazı bilgisayarlarda, tıpkı iMessage ekosisteminde olduğu gibi, cep telefonu ile bilgisayar tabanlı mesajlaşma programları arasında entegre olan mesajlaşma bile var. Artı, üstün pil ömrü onları bir ders boyunca taşırken kim gülecek?

Teknory