2023’te uçmak için en iyi gürültü önleyici kulaklıklar (İngiltere)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’deki izleyiciler için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. Uçuşun beraberinde getirdiği gürültüyü hepimiz biliriz: motorlar, takırtılar, bebekler, diğer insanların kulaklıklarından sızan müzik ve kabine sinen o tuhaf uğultu. İhtiyacınız olan şey, yalnızca harika ses veren ve akıllı özellikler sunan değil, aynı zamanda etrafınızdaki dünyayı da engelleyebilecek bir çift […]

2023’te uçmak için en iyi gürültü önleyici kulaklıklar (İngiltere)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’deki izleyiciler için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

Uçuşun beraberinde getirdiği gürültüyü hepimiz biliriz: motorlar, takırtılar, bebekler, diğer insanların kulaklıklarından sızan müzik ve kabine sinen o tuhaf uğultu. İhtiyacınız olan şey, yalnızca harika ses veren ve akıllı özellikler sunan değil, aynı zamanda etrafınızdaki dünyayı da engelleyebilecek bir çift kulaklıktır. Uçuşta tamamen rahatlamaya giden hızlı bir yoldur.

Ancak bir çift kulaklık satın almak hiçbir zaman kolay değildir. Aralarından seçim yapabileceğiniz her türlü özellik ve tasarım vardır. “Şüphe verici derecede ucuz” ile “göz yaşartıcı derecede pahalı” arasında değişen bir fiyat skalasından bahsetmiyorum bile. İşinizi bilmiyorsanız, nereden başlayacağınızı bilmek bile zordur. İşte biz burada devreye giriyoruz.

Genel olarak en iyi kulaklıkları, en iyi gürültü önleyici kulaklıkları ve en iyi kablosuz kulaklıkları zaten topladık. Ancak daha konforlu bir uçuş geçirmenize yardımcı olmak için hava yolculuğu için en iyi seçeneklere ilk kez bakıyoruz. Seçiminizi yapmadan önce bu bilinmesi gereken bilgilere göz atın.

Bir çift kulaklığı uçmak için iyi yapan şey nedir?

Kulaklıklar, özelleştirilebilir sesten sesli asistan bağlantısına kadar her türlü özellikle birlikte gelir. Ancak Bluetooth bağlantısı, pil ömrü ve gürültü engelleme gibi özellikle uçuş için iyi olan bazı özellikler var.

Seyahat için kablolu mu yoksa kablosuz kulaklık mı daha iyi?

Günlük yaşamda – tıpkı sahadaki yaşamda olduğu gibi – bu kişisel tercihlere bağlıdır. Çoğu müzik tutkunu, kablolu kulaklıkların daha iyi ses sağladığını, kablosuz kulaklıkların ise daha akıllı teknolojilerle dolu olduğunu söyleyecektir. Uçuş sırasında Bluetooth kablosuz kulaklıklar muhtemelen daha pratiktir. Cihazınıza bağlı kalmadan bacaklarınızı kabinin etrafında uzatabilirsiniz. Geleneksel kulaklık jaklarının uçak içi eğlence sistemleriyle uyumsuz olduğu gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Bluetooth ile gidip kendi akıllı cihazınıza bağlanmanız daha iyi olur.

Kulaklık pilleri ne kadar dayanır?

Bunların hepsi modele bağlıdır. Eğer bir uçuşa çıkıyorsanız, özellikle de uzun mesafeye gidiyorsanız, o zaman iyi pil ömrüne sahip bir set istemeniz mantıklıdır. Kulak üstü kulaklıklar, kulaklıklardan çok daha iyi pillere sahiptir. Yaklaşık 30 saat oldukça saygın bir pil ömrüdür ancak 50 saate kadar da her şeyi bulabilirsiniz. Kulak içi kulaklıklar ve kulakiçi kulaklıkların pilleri boyutları nedeniyle daha zayıftır (örneğin, bu listedeki bir çift kulaklık yalnızca dört saat boyunca kullanılabilir) ancak genellikle pil ömrünü birkaç saat daha uzatan bir şarj kutusuyla birlikte gelirler.

Gürültü engelleme nedir?

Aktif gürültü engelleme (ANC), harici sesi engelleyen akıllı bir teknolojidir. Gelen gürültüyü algılayan ve ardından bu gürültüyü iptal etmek için anti-ses dalgaları oluşturan mini mikrofonlar kullanır. Bazı kulaklıklarda, çevrenize akıllıca uyum sağlayan “uyarlanabilir” gürültü engelleme veya diğer insanların sesleri gibi belirli harici gürültü türlerine izin veren ortam modları gibi ANC çeşitleri bulunur; böylece birisinin konuşmaya başladığını bilirsiniz.

Uçmak için en iyi kulaklıklar nelerdir?

Düzgün bir şekilde katlanabilen kulaklıklardan ergonomik kulak içi kulaklıklara kadar her gezgin için en iyi kulaklığı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla Amazon’un geniş gürültü önleyici kulaklık yelpazesini araştırdık. Bu listede herkes için bir şeyler var.

Bunlar 2023’te uçmak için en iyi kulaklıklar.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow