2023’ün en iyi elektrikli diş fırçası (İngiltere)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. En başından, halihazırda bir elektrikli diş fırçanız olduğunu varsayalım. Olması gereken modern eşyalardan biri. Bunu yapmazsanız, siz ve gıcırdayanlarınızın gerçekten zamana ayak uydurmanız gerekir. Çünkü cidden: Bir fırçayı kendi elleriyle yukarı ve aşağı, ileri geri hareket ettirecek enerjiye kim […]

2023’ün en iyi elektrikli diş fırçası (İngiltere)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

En başından, halihazırda bir elektrikli diş fırçanız olduğunu varsayalım. Olması gereken modern eşyalardan biri. Bunu yapmazsanız, siz ve gıcırdayanlarınızın gerçekten zamana ayak uydurmanız gerekir. Çünkü cidden: Bir fırçayı kendi elleriyle yukarı ve aşağı, ileri geri hareket ettirecek enerjiye kim sahip? Artık mağara adamı değiliz beyler.

Elektrikli diş fırçası kullanmanın büyük faydalarından bahsetmiyorum bile. Son çalışmalar(yeni bir sekmede açılır) elektrikli diş fırçası kullanan kişilerin daha sağlıklı diş etlerine ve daha az diş çürüğüne sahip olduğunu doğrular. Bu, özellikle her iki yönde dönen ve daha da fazla plak süpüren “salınımlı” kafalara sahip elektrikli diş fırçaları için geçerlidir.

Zaten bir elektrikli diş fırçanız varsa, bu cihazların çok uzun bir yol kat ettiğini bileceksiniz. Modern elektrikli diş fırçalarında birden çok temizleme modu, Bluetooth bağlantısı, basınç sensörleri ve çok daha fazlası bulunur. Bu da yenisine yükseltmeyi daha da zorlaştırır. Size yardımcı olmak için, tazelemek için bazı bilgiler burada.

İyi bir elektrikli diş fırçası yapan nedir?

Gerçekten detaylandırabiliriz ama dikkat edilmesi gereken bazı çok temel şeyler var:

Aksiyon Salınım (bir yönde ve tekrar geri dönme), darbe (dişlere karşı ileri ve geri hareket etme) ve döndürme (aslında dönen kıllar) gibi farklı hareketler sağlayan farklı diş fırçası türleri vardır.

Pil ömrü Neyse ki, çoğu elektrikli diş fırçası bir şarj tabanıyla birlikte gelir, ancak bazıları normal pillerle çalışır (hepsi diş fırçasının ne kadar süslü olduğuna bağlıdır). Ancak yine de pil sürelerini kontrol edin. Birkaç haftalık güç iyidir.

Yedek kafalar — Diş fırçanızın başlığının değiştirilmesi gerekecek. Bu sadece diş hekimlerinin onayladığı bir yaşam gerçeği. Bazı diş fırçaları, yardımcı olan birkaç kafa ile gelir. Değilse, kolayca bulunabilen yedek kafaları olan modelleri arayın.

Yeni bir model için alışveriş yaparken bunları aklınızda bulundurun.

Diş fırçası başlığınızı ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

Genel tavsiye, her üç ayda bir değiştirmektir, ancak daha spesifik kural, kılların ne zaman aşındığını söyler. Bazı fırça başlıklarında, başlığın ne zaman değiştirileceğini size bildirmek için renk değiştiren kıllar bulunur. Oral-B ve Philips gibi markalar birçok farklı diş fırçası modeli sunarken, başlıklar herkese uyan tek bedendir.

En önemli elektrikli diş fırçası özellikleri nelerdir?

Temel bilgilerin yanı sıra, dikkate alınması gereken daha birçok özel özellik vardır. İşte bilmeye değer bazı bilgiler:

Uygulama bağlantısı — En gelişmiş diş fırçaları, akıllı telefonunuz aracılığıyla bir uygulamaya bağlanarak diş fırçalama işleminizle ilgili gerçek zamanlı geri bildirim ve tavsiyeler verir. Bu diş fırçaları ayrıca burç stilinize uyum sağlayan yapay zekaya sahip olabilir.

Basınç sensörü — Diş etlerinize ve diş minenize zarar verebilecek şekilde çok sert bastırıyorsanız, basınç sensörleri sizi uyaracaktır. Oral-B, dişlerinizi çok sert fırçaladığınızda sizi uyarmak için yanan SmartRing’inde bu özelliği içerir.

İki dakikalık zamanlayıcı — Tam olarak göründüğü gibi, önerilen iki dakika boyunca temizlik yaptığınızda bu sizi uyarır. Bazı zamanlayıcılar ayrıca her 30 saniyede bir durarak ağzınızın her bir “çeyrek”ini eşit şekilde temizlemenize yardımcı olur.

En iyi elektrikli diş fırçası hangisi?

Şu anda piyasada, teknoloji ve kişisel bakım alanındaki en büyük isimlerden bazılarına ait çok çeşitli en kaliteli elektrikli diş fırçaları bulunmaktadır. Sizin için mükemmel olan diş fırçasına yükseltme yapabilmeniz için bazı en iyi markaların en iyi cihazlarını size getirmek için bu seçimde yolumuza devam ettik.

Bunlar 2023 için en iyi elektrikli diş fırçalarıdır.

Teknory