2023’ün en iyi ev güvenlik sistemleri: SimpliSafe, Vivint ve daha fazlası

COVID-19 salgınının yüksekliği, herkesin içeride daha fazla zaman geçirmesiyle ev güvenlik sistemlerine olan ilginin artmasına neden oldu ve erken sayılar(Yeni bir sekmede açılır) pazarın önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak karmaşık sektör jargonu, muğlak fiyatlandırma, rekabet halindeki teknolojiler ve ciddi veri gizliliği endişeleriyle ilgili devam eden haberler, ortalama bir tüketicinin kolayca gözünü korkutabilir. […]

2023’ün en iyi ev güvenlik sistemleri: SimpliSafe, Vivint ve daha fazlası

COVID-19 salgınının yüksekliği, herkesin içeride daha fazla zaman geçirmesiyle ev güvenlik sistemlerine olan ilginin artmasına neden oldu ve erken sayılar(Yeni bir sekmede açılır) pazarın önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak karmaşık sektör jargonu, muğlak fiyatlandırma, rekabet halindeki teknolojiler ve ciddi veri gizliliği endişeleriyle ilgili devam eden haberler, ortalama bir tüketicinin kolayca gözünü korkutabilir.

İşte bir ev güvenlik sistemi satın alırken bilmeniz gereken her şeyin bir özeti. (Spoiler: Kaçınmanız gereken tek şirket Ring değil.)

Ev güvenlik sistemi tam olarak nedir?

Ev güvenlik sistemi, genellikle görsel gözetim, hareket algılama, sesli alarmlar ve sistem uyarılarının bir kombinasyonunu kullanarak evinizi korumak için birlikte çalışan bir grup cihazdır. Ortalama bir ev güvenlik sistemi tipik olarak bir veya iki kamera, kızılötesi enerjiyi algılayabilen bazı hareket sensörleri, bir avuç siren (sensörlerde ve kameralarda veya bağımsız cihazlarda yerleşik) ve tüm donanımı senkronize eden bir ana merkez içerir. İkincisini bir tuş takımı veya anahtarlık kullanarak veya eşlik eden bir mobil uygulama ile manuel olarak kontrol edeceksiniz.

Oradan, çoğu ev güvenlik şirketi, daha fazla koruma için size sisteminizi alakart aksesuarlarla detaylandırma seçeneği sunacaktır. Popüler eklentiler şunları içerir:

  • A cam kırılma sensörü Bu, kırık camın ses frekanslarını veya titreşimlerini algıladığında sistemi uyarır.

  • Çevresel sensörler su sızıntılarını, dumanı ve karbon monoksiti tespit edebilen.

  • A panik butonu acil durumlarda kolluk kuvvetlerini hızlı bir şekilde uyarır.

  • Bahçe işaretleri ve çıkartmalar davetsiz misafirleri özendirmek için görsel (ve ucuz) caydırıcılar olarak hizmet eden.

Çoğu ev güvenlik şirketi bugünlerde ev otomasyonu işinde de bulunuyor; bu, kurulumunuzu akıllı asistanlar kullanarak kontrol edebileceğiniz ve akıllı kilitler, ampuller ve termostatlar gibi diğer cihazlara bağlayabileceğiniz anlamına geliyor. Gerçekten süslü olmak istiyorsanız, birkaç marka “Eğer Bu O Zaman” için destek sunar veya IFTTT(Yeni bir sekmede açılır)internet özellikli cihazlar ve uygulamalar için bağlanmanıza ve komutlar oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir web tabanlı hizmet.

Bir ev güvenlik sistemini kendiniz kurabilir misiniz?

Çoğu ev güvenlik şirketi, müşterilerine, genellikle bir cihazı takmak (veya içine biraz pil takmak), evinizin WiFi sistemine bağlamak ve hub ve/veya hub ile eşleştirmek kadar basit olan ücretsiz Kendin Yap kurulumu seçeneği sunar. veya akıllı telefonunuz. SimpliSafe(Yeni bir sekmede açılır) (1 numaralı seçimimiz), müşterilerinin yüzde 97’sinin bu yolu kullandığını söylüyor.

Daha karmaşık kurulumlar için (ve özellikle teknolojiden anlayan bizler için), profesyonel kurulum genellikle yaklaşık 100 dolardan başlar.

Bir ev güvenlik sistemini kendiniz izleyebilir misiniz?

Birçok ev güvenlik şirketi, kullanıcılarına ücretsiz olarak kendi kendini izleme seçeneği sunar, ancak 7/24 nöbet tutamayacağınız için bu kısmı profesyonellere bırakmak isteyebilirsiniz. İş olur, uyku olur, art arda izleme Halefiyet Olursa, yeni yavru köpeğinizle köpek parkına gitmeniz olur – bütün gün telefonunuza bakmıyorsanız bir uyarıyı kaçırmanız kolaydır. Acil bir durumda, bunu sizin için bir uzman yapmıyorsa, kolluk kuvvetleriyle iletişime geçip geçmemeye karar vermek de size kalmış, ki bu oldukça büyük bir soru.

Çoğu durumda, bir izleme planına kaydolursanız, sisteminizin mobil uygulamasından da daha fazla yararlanırsınız. SimpliSafe’i tekrar örnek olarak kullanacağız: Hizmeti, kameralarınızın canlı video akışı, bir sistem zaman çizelgesi ve uygulamadan bazı cihaz ayarlarını değiştirme seçeneği ile standart olarak gelir, ama bu kadar. Su sızıntısı uyarıları, tehlikeli sıcaklık tespiti ve hatta push bildirimleri gibi ek özellikler, izleme planlarının arkasında kilitlidir.(Yeni bir sekmede açılır), ayda 18 dolardan başlayan fiyatlarla. (Çoğu şirketin teklifleri, değeri ne olursa olsun, 20 ila 25 ABD Doları civarındadır.)

En iyi ev güvenlik sistemi nedir?

Aşağıda, 2023’te önerdiğimiz dört ev güvenlik sisteminin bir özetini bulacaksınız.

Teknory