300.000 $ değerinde Magic: The Gathering kartları bu hafta sonu Gen Con’da çalındı

Indianapolis Metropolitan Polis Departmanı, aralarında 300.000 $ değerinde ticaret kartları bulunan iki hırsızı tespit etmek için halktan yardım istiyor. Sihir: Buluşma paketleri, bu hafta sonu Gen Con’da. IMPD dedektifleri, gösterinin halka açılmasından bir gün önce, 2 Ağustos’ta bir palet ticari kartla kaçtıkları bildirilen iki zanlının fotoğraflarını yayınladı. Polis raporuna göre, soyguncular bir palet krikosu ile […]

300.000 $ değerinde Magic: The Gathering kartları bu hafta sonu Gen Con’da çalındı

Indianapolis Metropolitan Polis Departmanı, aralarında 300.000 $ değerinde ticaret kartları bulunan iki hırsızı tespit etmek için halktan yardım istiyor. Sihir: Buluşma paketleri, bu hafta sonu Gen Con’da.

IMPD dedektifleri, gösterinin halka açılmasından bir gün önce, 2 Ağustos’ta bir palet ticari kartla kaçtıkları bildirilen iki zanlının fotoğraflarını yayınladı.

Polis raporuna göre, soyguncular bir palet krikosu ile donatılmışlardı ve gün ortasında bir palet kartla dışarı çıkmış gibi görünüyorlardı.

Ravenburger – piyasaya sürülen Disney Lorcana hafta sonu etkinlikte takas kartı oyunu – hayranlara, hırsızlığın merakla beklenen kart stokunu etkilemediği konusunda hızlı bir şekilde güvence verdi.

Daha fazla gör

Polis, “2 Ağustos 2023 Çarşamba günü, Indianapolis şehir merkezinde. İlgili kişilerin bir transpalet aldıkları, bir palet oyun kartını çıkardıkları ve onları bilinmeyen bir yere taşıdıkları bildirildi” dedi (teşekkürler, zar kırıcı).

“İddia edilen hırsızlık, şehir merkezindeki etkinliklerin açılışından önce ve satıcılar çeşitli zamanlarda teşhirlerini kurarken gerçekleşti.”

Belki de hırsızlar, türünün tek örneğini satan Kanadalı Brook Trafton gibi şans getirmeyi umuyordur. Yüzüklerin Efendisi Büyüsü: Buluşma Müzisyen Post Malone’a şaşırtıcı bir 2 milyon dolarlık kart.

Trafton, “çocukluk hayalini”, sıfır durumdaki ender kartı keşfettiğinde gerçekleştirdiğini söyledi. TCG’nin Yüzüklerin Efendisi set – bu yılın başlarında. Magic: The Gathering koleksiyoncusu Post Malone, benzersiz karta bir göz atmak için onunla temasa geçti, kartı ona satmayı beklemiyordu – ancak Malone, koleksiyon için Trafton’a 2 milyon dolar teklif ettiğinde, Trafton “çok ağladığını” itiraf ediyor. çok” ve kartı bırak.

O sırada “Çok büyülüydü. Yalan söylemeyeceğim. Biraz ağladım. Çok ağladım” dedi.

Sihir: Buluşma yaratıcısı Richard Garfield yeni bir oyun stüdyosu kurdu Hearthstone, World of Warcraft ve Halo’dan kıdemli geliştiricilerle birlikte.

Teknory