9 ana komutanın tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Resimde: Paramount+ orijinal dizisi STAR TREK: DISCOVERY’de Burnham rolünde Sonequa Martin-Green. Fotoğraf Cr: Marni Grossman/Paramount+ © 2021 CBS Interactive. Her hakkı saklıdır. Hiç bir Star Trek bölümünü izlediniz ve Yıldız Filosunda birinci subay olmanın gerçekte ne anlama geldiğini düşündünüz mü? Yalnız değilsin. Cazibeleriyle bizi kendine bağlayanlardan bizi biraz daha az memnun bırakanlara kadar, Star Trek’in […]

9 ana komutanın tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Resimde: Paramount+ orijinal dizisi STAR TREK: DISCOVERY’de Burnham rolünde Sonequa Martin-Green. Fotoğraf Cr: Marni Grossman/Paramount+ © 2021 CBS Interactive. Her hakkı saklıdır.

Hiç bir Star Trek bölümünü izlediniz ve Yıldız Filosunda birinci subay olmanın gerçekte ne anlama geldiğini düşündünüz mü? Yalnız değilsin.

Cazibeleriyle bizi kendine bağlayanlardan bizi biraz daha az memnun bırakanlara kadar, Star Trek’in ilk subaylarını, yıldız gemileri ve muhtemelen her yerdeki arkadaş çevreleri (benimki dahil) arasında tartışmalara yol açacak bir listede sıraladım. İster mantığa dayalı kararların hayranı olun, ister bilinmeyene tutkulu yürekli atılımlar yapın, Star Trek’in sürekli genişleyen dünyasında her türlü duruma uygun bir Birinci Subay vardır.

Kendinizi köprüde, bilinmeyen bir uzaylı varlıkla karşı karşıya kaldığınızda veya zorlu bir yıldızlararası anlaşma üzerinde pazarlık yaptığınızı hayal ettiyseniz, yardımcı pilotun rolünün ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Onlar kayadır, kaptanın sağ koludur ve bazen de gemiyi yaklaşmakta olan felaketten uzaklaştıran aklın (ya da tutkunun) sesidirler. Kaptanlarına meydan okuyor ve onları destekliyorlar, mürettebatlarıyla ilgileniyorlar ve tehlike karşısında dik duruyorlar; tüm bunları yaparken de o şık Yıldız Filosu üniformalarını giyiyorlar.

Bu sıralamanın derinliklerine inerken şunu unutmayın: Kendi kişisel favorilerimiz olsa da, her birinci subay masaya benzersiz bir yetenek katar.

Bunları sıralayalım mı? Yap o zaman.

Not: Yıllar boyunca Star Trek’te pek çok birinci subay yer almış olsa da, bu liste, çeşitli TV şovlarında bu unvanı taşıyan birincil ve en unutulmaz karakterlerin sıralamasına bakacaktır. franchise’da

Teknory