Mahkumlar biten açıkladı: Loki, Keller’ı buldu mu?

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-12-10T12:00:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-12-09T16:32:53 Son on yılın en iyi gerilim filmlerinden biri olan Prisoners yeniden Netflix’te. İlk kez izlediyseniz ve sonunu bir an önce yakalamak istiyorsanız, hadi kısaca anlatalım. Denis Villeneuve tarafından yönetilen Prisoners, ilk olarak 2013’te vizyona girdi. Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard […]

Mahkumlar biten açıkladı: Loki, Keller’ı buldu mu?

Yayınlanan: 2022-12-10T12:00:00

Güncellenmiş: 2022-12-09T16:32:53

Son on yılın en iyi gerilim filmlerinden biri olan Prisoners yeniden Netflix’te. İlk kez izlediyseniz ve sonunu bir an önce yakalamak istiyorsanız, hadi kısaca anlatalım.

Denis Villeneuve tarafından yönetilen Prisoners, ilk olarak 2013’te vizyona girdi. Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard ve Melissa Leo gibi yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip.

Dedektif Loki (Gyllenhaal) onları yakalamak için yılanların, labirentlerin ve dehşetin izini sürerken, kızı ve arkadaşı Şükran Günü’nde kaçırıldıktan sonra Keller Dover’ın (Jackman) vahşete dönüşmesini konu alan, tırnak ısırtan, acımasız bir gerilim.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

film Netflix’e geri dönüyor ve hafta sonu binlerce kişi seyrediyorken, Prisoners’ın sonunu açıklamak için buradayız – Loki, Keller’ı canlı buldu mu?

Mahkumların sonu açıklandı

Alex’e (Dano) hayatının bir santim yakınına kadar işkence ettikten, onu hamur haline getirene kadar dövdükten ve kaynayan bir duşun altında kabarttıktan sonra, Joy’un keşfi Keller’ın kızının nerede olduğunu anlamasını sağlar: Holly’nin (Leo) evi, gördüğüne inandığı yer o.

Filmin başlarında onu rahatsız ederek, kapısını tamir etmeyi teklif etme bahanesiyle gelir. Ancak, ziyaretinin gerçek doğasını açıklamaya hazırlanırken, onu silah zoruyla tutuyor. Oğullarının ölümünden sonra kendisinin ve kocasının Hıristiyan ailelerin çocuklarını nasıl “Tanrı’ya karşı bir savaş” olarak kaçırdıklarını ve Alex’in onların ilk kaçırılmaları olduğunu anlatıyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Onu Anna’ya götürmez, bunun yerine onu bir şişe zehirli sıvı içmeye zorlar, ardından bacağından vurur ve arka bahçesinde eski bir arabanın altındaki bir çukura atar. Orada Anna’nın acil durum düdüğünü bulur.

Loki sonunda ona Alex’ten bahsetmek için Holly’s’e gelir, ancak merhum kocasının bir labirent kolye taktığı bir fotoğrafını fark ettikten sonra – Bob Taylor ( David Dastmalchian ) tarafından kendini vurmadan önce çizdiği labirentlerin aynısı – Anna’nın ortadan kaybolmasından onun sorumlu olduğunu anlar.

Evi arar ve Holly’yi Anna’ya zehir enjekte ederken bulur. Loki’nin şiddetli bir şekilde sıyrılması ve Holly’nin anında öldürülmesiyle karşılıklı ateş açarlar. Loki, Anna’yı hastaneye kaldırır ve orada tamamen iyileşir – ancak nerede olduğunu bilmediği için Keller’ı kurtarmaz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Daha sonra Grace (Bello), Anna ve Joy’u Loki ile tanışmaları için hastaneye getirir. Keller bulunursa tutuklanacağını biliyor ama onun kötü biri olmadığı konusunda ısrar ediyor. Daha sonra Loki’nin, bir adli tıp ekibinin gece işlerini bitirdiği Holly’nin evine döndüğünü görüyoruz.

Işıklar kapanırken, Loki arkasında hafif bir ıslık duyar. İlk başta görmezden gelir – ama sonra ıslığı duyar, hafif ama belirgindir. Arkasını dönüp bahçeye bakıyor ve film kararıyor.

Mahkumlar biten: Loki, Keller’ı canlı buldu mu?

Evet, Loki, Keller’ı canlı buldu. Bu, filmin senaristi Aaron Guzikowski tarafından onaylandı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

ile yapılan bir röportajda BuzzFeed, açıkladı: “Tuhaf bir şekilde, satın alındığında senaryoda böyleydi. Ve asla gerçekten değişmedi. Çekim yaparken, solmanın olduğu yerin biraz ötesine geçen bir versiyonunu çektik.

“Arabayı hareket ettirdiği ve aşağıda Hugh’u gördüğü bir versiyon var. Hiçbirimiz gerçekten bu versiyonu yapmak istemedik, ancak film bir araya getirildiğinde gerçekten ihtiyacı varmış gibi göründüğünden emin olmak istedik.

“Arabayı hareket ettiriyorlar. Aşağıda olduğunu görüyorlar. Çukurdan çıkarılacağını biliyorsun. Belirsiz olmayı daha çok seviyorum. Muhtemelen olacak olanın bu olduğunu varsaysan da, küçük bir ihtimal de olsa onu oradan çıkaramayacak olması hoşuma gidiyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bundan sonra ne olacağına gelince, Guzikowski, “Maalesef hapse gireceğini düşünüyorum” dedi.

“Son ironi – babası bir gardiyandı ve tüm film insanların iç hapishanelerinin, dış hapishanelerinin metaforları. Sonunda başına gelecek şeyin bu olduğuna inanıyorum: bir süre hapse girecekti.

Prisoners şimdi Netflix’te izlenebilir.

Teknory