Açlık Oyunları filmlerinin 5’i de en kötüden en iyiye doğru sıralanmıştır (The Ballad of Songbirds and Snakes dahil)

Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı’nda Lucy Gray Baird rolünde Rachel Zegler ve Coriolanus Snow rolünde Tom Blyth. Fotoğraf Kredisi: Murray Close Açlık Oyunları filmler bu sonbaharda serinin beşinci filminin galasından önce sinemalara geri döndü. Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı, 17 Kasım 2023’te gösterime giren serideki beş filmden dördünü de sıraladık. Açlık […]

Açlık Oyunları filmlerinin 5’i de en kötüden en iyiye doğru sıralanmıştır (The Ballad of Songbirds and Snakes dahil)

Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı’nda Lucy Gray Baird rolünde Rachel Zegler ve Coriolanus Snow rolünde Tom Blyth. Fotoğraf Kredisi: Murray Close

Açlık Oyunları filmler bu sonbaharda serinin beşinci filminin galasından önce sinemalara geri döndü. Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı, 17 Kasım 2023’te gösterime giren serideki beş filmden dördünü de sıraladık. Açlık Oyunları en kötüsünden en iyisine filmler.

Açlık Oyunları Filmler Suzanne Collins’in çok satan aynı isimli üçlemesinden uyarlanıyor. büyük bir hayranıyım Açlık Oyunları üçleme. Collins, Katniss’in hikayesini anlatmakta ve Panem dünyasını hayata geçirmekte inanılmaz bir iş çıkarıyor. Artık beş tane olan filmlerin hayranı değilim. Bu konuda paylaşacak bazı düşüncelerim var ama şimdilik saklıyorum.

film dizisinde Jennifer Lawrence, Capitol’ün eğlencesi için Panem’deki diğer gençlere karşı Açlık Oyunları olarak bilinen ölümüne mücadelede kız kardeşinin yerini almaya gönüllü olan, Panem’in 12. Bölgesi’nden genç bir kadın olan Katniss Everdeen’i canlandırıyor. Katniss’in fedakarlığı ve ruhu, dizi boyunca Capitol ile araları daha da bozulan Panem halkını neşelendiriyor. Lawrence’a katıldı

Sıralamaya başlamadan önce aşağıdakilerin listesini de bulabilirsiniz: Açlık Oyunları Filmleri, bunları aktarabileceğiniz yerle birlikte sıralayın.

  • Açlık Oyunları (2012)
  • Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (2013)
  • Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, Bölüm 1 (2014)
  • Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, Bölüm 2 (2015)
  • Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Türküsü (17 Kasım 2023)

Bu yılın başında dördü de Açlık Oyunları filmler Netflix’te izlenebiliyordu, ancak artık durum böyle değil. Maalesef, Açlık Oyunları Eylül 2023’te filmler hiçbir abonelik yayın hizmetinde izlenemeyecektir. Kiralayabilir veya satın alabilirsiniz Açlık Oyunları, Ateşi Yakalamak, Alaycı Hay Bölüm 1, Ve Alaycı Kuş Bölüm 2 Amazon Video, AppleTV ve daha fazlasını içeren SVOD hizmetlerinde.

Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Prömiyeri 17 Kasım 2023’te sinemalarda yapıldı. 2023’ün sonuna kadar hâlâ dünya çapında sinemalarda. Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı Peacock’ta olacak.

Açlık Oyunları filmleri

Jennifer Lawrence (“Katniss Everdeen”) Lionsgate Home Entertainment’ın THE HUNGER GAMES: MOCKINGJAY PART 2 filminde başrolde.. Fotoğraf Kredisi: Murray Close/Lionsgate

5. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, 1. Kısım

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Sam Claflin, Jena Malone, Mahershala Ali, Elden Henson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Stanley Tucci ve Donald Sutherland, Willow Shields ve Natalie Dormer

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, Bölüm 1 üçlemenin üçüncü kitabı Alaycı Kuş’un hikayesini anlatıyor. İlk gösterimi 21 Kasım 2014’te yapıldı. film, ikinci filmdeki olayların hemen sonrasını konu alıyor. Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak.

Katniss’in oku arenayı kırdıktan sonra isyancı güçler birdenbire saldırıp bir takım Galipleri kurtarabilir, ancak bazılarını kurtaramazlar. Peeta, Annie (arenada değildi) ve Johanna Kongre Binası’na götürülürken Katniss, Finnick, Plutarch Heavensby ve diğerleri, 13. Bölge ile Capitol arasındaki savaşı sürdürmek için 13. Bölge’ye götürülür.

film daha sonra Katniss’in devrimdeki rolü etrafında dönerken ekip aynı zamanda Peeta’yı ve Başkan Snow tarafından esir alınan diğerlerini kurtarmanın bir yolunu bulmaya çalışır.

Kişisel olarak, bunu yapmak için biraz film büyüsü yapmaları gerektiğini düşünüyorum. alaycı kuş bir film. Bazı olay örgüsünü atlayabilir, işleri hızlandırabilir ve hikayeyi ileriye taşımak için bir şeyler yapabilir. Kitabı ve hikayeyi iki filme ayırmanın iki filme de bir faydası olmadı. Her iki filmde de bazı sıkıcı anlar var ve bu kadar zaman kaybetmek hikayeye zarar veriyordu. Açlık Oyunları yarışmaları sırasında arenada çekilen iki filmden sonra format değişiyordu ve her şeyi yavaşlatmak bir hataydı.

Devam edelim Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, Bölüm 2.

Teknory