Amazon’da PayPal nasıl kullanılır?

E-ticaret devi Amazon, Apple Pay, Visa hediye kartları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemlerini desteklemesiyle tanınır. PayPal, çevrimiçi alışveriş dünyasında mükemmel bir ödeme yöntemi olarak geniş çapta tercih edildiğinden, birçok kullanıcı Amazon’da alışveriş yapmak için nasıl kullanılabileceğini merak ediyor. Kullanıcılar, Amazon’da alışveriş yapmak için doğrudan PayPal’ı kullanamasa da, bunun yerine kullanabileceğiniz birkaç […]

Amazon’da PayPal nasıl kullanılır?

E-ticaret devi Amazon, Apple Pay, Visa hediye kartları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemlerini desteklemesiyle tanınır. PayPal, çevrimiçi alışveriş dünyasında mükemmel bir ödeme yöntemi olarak geniş çapta tercih edildiğinden, birçok kullanıcı Amazon’da alışveriş yapmak için nasıl kullanılabileceğini merak ediyor.

Kullanıcılar, Amazon’da alışveriş yapmak için doğrudan PayPal’ı kullanamasa da, bunun yerine kullanabileceğiniz birkaç geçici çözüm vardır. İşte birkaç seçenek.

PayPal Banka Kartı

PayPal kullanıcıları bir PayPal Banka Kartı(yeni bir sekmede açılır), daha önce bir Amazon hesabına banka kartı olarak eklenebilen PayPal Nakit Kartı olarak biliniyordu. Kullanıcı bir satın alma işlemi yapmak için her kullandığında kişinin PayPal bakiyesinden para çeker. Ayrıca Mastercard kabul ettikleri sürece her yerde çevrimiçi ve mağazalarda kullanılabilir.

Amazon Hesabınıza PayPal Debit Card’ı şu şekilde ekleyebilirsiniz:

Neye ihtiyacın var
  • PayPal Banka Kartı

  • internet bağlantısı

  • Amazon

Adım 1: PayPal nakit kartınızı Amazon hesabınıza eklemek için Amazon web sitesine gidin.

Adım 2: Açılış sayfasının sağ üst kısmındaki Hesap ve Listeler’e tıklayın.


Kredi bilgileri: Amazon Web Sitesi

3. Adım: Yeni Hesabınız web sayfası açıldığında Ödemelerinizi seçin.

amazon 2


Kredi bilgileri: Amazon Web Sitesi

Adım 4: Cüzdan sekmesine gidin ve Ödeme yöntemi ekle’ye tıklayın.

amazon 4


Kredi bilgileri: Amazon Web Sitesi

5. Adım: Kart bilgilerinizi girin ve Amazon’da PayPal Banka Kartınızı kullanmaya başlamak için doğrulayın.

amazon 5


Kredi bilgileri: Amazon Web Sitesi

PayPal Kredi Kartı

PayPal ayrıca Mastercard ile işbirliği içinde iki kredi kartı sunar: PayPal Para İadesi Mastercard(yeni bir sekmede açılır) ve PayPal Ekstraları Mastercard(yeni bir sekmede açılır). Bu kredi kartları, yalnızca PayPal hesap sahiplerine sunulur ve normal kredi kartlarına benzer şekilde işlev görür. Hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazalarda alışveriş yapmak için kullanılabilirler. Ancak, bu kartları kullanırken PayPal bakiyenizi doğrudan satın alma işlemlerinizin maliyetini karşılamak için kullanmadığınıza dikkat etmek önemlidir.

Amazon Hediye Kartı

Amazon’dan ürün satın almak için PayPal’ı kullanmak istiyorsanız, basit bir yol, PayPal hesabınızı kullanarak Amazon hediye kartları satın almaktır. Bu hediye kartlarını aşağıdaki gibi web sitelerinden satın alabilirsiniz. eHediyeci(yeni bir sekmede açılır) Ve En iyi satın alım (yeni bir sekmede açılır)ve PayPal bakiyenizle ödeme yapın. Hediye kartını aldıktan sonra, diğer ödeme yöntemlerinde olduğu gibi Amazon’da alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Teknory