Android Auto artık telefon simgelerinizi yansıtabiliyor (Samsung telefonunuz varsa)

Adam Birney / Android Otoritesi TL;DR Android Auto, Galaxy telefonunuz varsa artık Samsung’un simgelerini ve simge şeklini yansıtıyor. Ayrıca Android Auto’nun diğer üreticilerin telefonlarını kullanırken simge şekillerini kopyaladığı görülüyor. Android Auto, dünya çapındaki çeşitli otomobiller için tercih edilen telefon yansıtma çözümüdür ve Google yakın zamanda yardımcı uygulamanın yeni bir beta sürümünü yayınladı. Bu güncellemenin küçük […]

Android Auto artık telefon simgelerinizi yansıtabiliyor (Samsung telefonunuz varsa)

Adam Birney / Android Otoritesi

TL;DR

  • Android Auto, Galaxy telefonunuz varsa artık Samsung’un simgelerini ve simge şeklini yansıtıyor.
  • Ayrıca Android Auto’nun diğer üreticilerin telefonlarını kullanırken simge şekillerini kopyaladığı görülüyor.

Android Auto, dünya çapındaki çeşitli otomobiller için tercih edilen telefon yansıtma çözümüdür ve Google yakın zamanda yardımcı uygulamanın yeni bir beta sürümünü yayınladı. Bu güncellemenin küçük ama hoş bir özelliğe sahip olduğu ortaya çıktı.

9to5Google Samsung Galaxy telefonunuz varsa, Android Auto’nun son sürümlerinin artık Samsung’un simgelerini ve sincap simge şeklini yansıttığını fark ettiniz. Simgelerdeki değişiklik, Mesajlar uygulaması ve Telefon uygulamasının yanı sıra sinyal gücü ve pil simgeleri için de geçerlidir. Sağ görüntüdeki yeni simgelerle birlikte aşağıdaki ekran görüntülerindeki değişikliklere göz atın.

Çıkış, simge şekillerinin diğer Android OEM’lerin eşleştirilmiş telefonları için de geçerli olduğunu, dolayısıyla örneğin bir OPPO cihazını eşleştirirseniz Android Auto’da kare simge şekilleri elde edeceğinizi belirtti. Ancak yeni simgeler yalnızca Samsung telefonlarda çalışıyordu.

Bu, genel planda küçük bir değişiklik ama yine de şık bir kişiselleştirme dokunuşu. Bu nedenle Android Auto’nun diğer OEM’lerin uygulama simgelerini de benimsemesini umuyoruz. Bu, son haftalarda yapılan tek Android Auto eklentisi değil, çünkü platform için Google Haritalar artık park yerinizi de kaydetmenize izin veriyor.

Android Auto artık telefon simgelerinizi yansıtabiliyor (Samsung telefonunuz varsa)

Teknory