Android Cihazınızda Uygulama Depolama Alanını Nasıl Temizlersiniz?

Android telefonunuzda hızlı bir şekilde depolama alanı boşaltmak için uygulamaları ve ilişkili tüm verileri kaldırmayı düşünün. Uygulamaları kaldırmak, çok sık kullanmadığınız programlar için en mantıklı olanıdır. Bunu düzenli olarak kullandığınız bir şeyle yapmak istemeyebilirsiniz. Tutmayı tercih ettiğiniz uygulamalardan biri çalışmaya başlarsa, yalnızca iki seçeneğiniz önbellek dosyalarını silmek veya depolanan verilerini kaldırmaktır. İkisi arasındaki fark nedir? […]

Android Cihazınızda Uygulama Depolama Alanını Nasıl Temizlersiniz?

Android telefonunuzda hızlı bir şekilde depolama alanı boşaltmak için uygulamaları ve ilişkili tüm verileri kaldırmayı düşünün. Uygulamaları kaldırmak, çok sık kullanmadığınız programlar için en mantıklı olanıdır. Bunu düzenli olarak kullandığınız bir şeyle yapmak istemeyebilirsiniz. Tutmayı tercih ettiğiniz uygulamalardan biri çalışmaya başlarsa, yalnızca iki seçeneğiniz önbellek dosyalarını silmek veya depolanan verilerini kaldırmaktır.

İkisi arasındaki fark nedir? Bir uygulamanın önbelleği, uygulama kullanıcı tarafından başlatılana kadar geçici dosyaların yaşadığı yerdir. Önbellek dosyaları, söz konusu uygulamanın daha hızlı yüklenmesine ve önceki ayarları “hatırlamasına” neden olur. Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek genellikle hatalı çalışan uygulamalar için etkilidir ve çok fazla telefon kaynağı gerektirmez. Bunu yaptıktan sonra, uygulama önbelleği sıfırdan yeniden oluşturulduğundan yeniden yavaş başlasa da, uygulama bir sonraki başlatışınızda normalde olduğu gibi çalışmalıdır. Ancak, işlemi yaparsanız ve uğraştığınız hatayı düzeltmezseniz, uygulamanın depolanan verilerini kaldırmanız gerekebilir.

Daha aşırı bir yöntem olarak kabul edilen bir uygulamanın veri deposunu temizlemek, ona bağlı tüm bilgilerin kalıcı olarak kaldırılması anlamına gelir. Bu, tüm oturum açma bilgilerini, ayarları, tercihleri ​​ve uygulama bozulduğunda yapmış olabileceğiniz bir görevde kaydedilen ilerlemeyi içerir. Bunu yaptığınızda, aslında uygulamayı orijinal durumuna siliyorsunuz. Yalnızca uygulama önbelleğini temizlemenin aksine, uygulamanın depolama alanını temizledikten sonra istediğiniz değişiklikleri yeniden uygulamak için yeniden oturum açmanız ve ayarları gözden geçirmeniz gerekebilir.

Teknory