Android için Gmail yakında abonelikten çıkmayı kolaylaştırabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Android’de Gmail için şu anda bir “Abonelikten çık” düğmesi geliştirilmektedir. Düğme, tıpkı web sürümünde olduğu gibi e-postanın üst kısmında görünecektir. Ayrıca Google’ın tahmine dayalı bir geri gezinme işlevi üzerinde çalıştığı da keşfedildi. Ne yaparsak yapalım can sıkıcı pazarlama e-postaları her zaman gelen kutularımıza giriyor. Bu e-postaların alt kısmında genellikle […]

Android için Gmail yakında abonelikten çıkmayı kolaylaştırabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Android’de Gmail için şu anda bir “Abonelikten çık” düğmesi geliştirilmektedir.
  • Düğme, tıpkı web sürümünde olduğu gibi e-postanın üst kısmında görünecektir.
  • Ayrıca Google’ın tahmine dayalı bir geri gezinme işlevi üzerinde çalıştığı da keşfedildi.

Ne yaparsak yapalım can sıkıcı pazarlama e-postaları her zaman gelen kutularımıza giriyor. Bu e-postaların alt kısmında genellikle abonelikten çıkmanıza olanak tanıyan bağlantılar bulunsa da, aşağı kaydırma ve bağlantıya tıklama uygulaması sıkıcı olabilir. Neyse ki, Gmail’in yakında size zaman kazandırmak için dikkat çekici bir “Abonelikten Çık” düğmesi ekleyeceği anlaşılıyor.

2014 yılından bu yana, web üzerindeki Gmail’de çoğu pazarlama e-postasının üst kısmında görünen bir Abonelikten Çık düğmesi bulunmaktadır. Bu düğme, Gmail kullanıcılarının, şirketlerin ilgilenmedikleri tanıtım e-postalarını göndermelerini engellemeleri için daha kullanışlı bir yol olarak hizmet eder. Ancak bu düğme, Android’deki Gmail’de görünmüyor ancak yakında görünebilir.

İlk kez fark edilen TheSpAndroid uygulamanın daha yeni bir sürümünde, mobil cihazlar için Abonelikten Çık düğmesinin şu anda geliştirilme aşamasında olduğu görülüyor.

Yukarıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi, gönderenin adresinin sağında dokunulabilir bir Abonelikten Çıkma düğmesi bulunmaktadır. Uygulandığı takdirde, Gmail’in web sürümünde olduğu gibi çalışmalıdır. Ne yazık ki, Google’ın bu güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı konusunda kimsenin bir tahmini yok.

Abonelikten Çık düğmesine ek olarak, Google’ın aynı zamanda tahmine dayalı bir geri gezinme özelliği üzerinde de çalıştığı görülüyor. Ancak çıkış, bu özel özelliğin yalnızca Android 14’e sahip cihazlarda çalışacağını söylüyor.

Son zamanlarda Google’ın Yanıtla, Tümünü Yanıtla ve İlet düğmelerinin yerini alan yeni bir kullanıcı arayüzünü test ettiği görüldü. E-postalarda bu butonların yerine hızlı bir oluşturma kutusu bulunacak.

Android için Gmail yakında abonelikten çıkmayı kolaylaştırabilir

Teknory