Android Telefonunuzun Depolama Alanı Dolu Olduğunda Ne Yapmalı?

Telefonunuzun depolama alanının bir kısmını geri kazanmanın ilk adımı, küçük bir bahar temizliği yapmaktır. Muhtemelen ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız birçok dosyanız vardır ve bunlardan kurtulmak yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Buradaki ana suçlular genellikle videolar, fotoğraflar ve indirilen dosyalardır. Android fotoğrafları aslında oldukça büyük dosyalar olabileceğinden, fotoğraflarla (ekran görüntüleri dahil) başlayın. Videolar tamamen başka bir […]

Android Telefonunuzun Depolama Alanı Dolu Olduğunda Ne Yapmalı?

Telefonunuzun depolama alanının bir kısmını geri kazanmanın ilk adımı, küçük bir bahar temizliği yapmaktır. Muhtemelen ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız birçok dosyanız vardır ve bunlardan kurtulmak yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Buradaki ana suçlular genellikle videolar, fotoğraflar ve indirilen dosyalardır. Android fotoğrafları aslında oldukça büyük dosyalar olabileceğinden, fotoğraflarla (ekran görüntüleri dahil) başlayın. Videolar tamamen başka bir şeydir. Bunları sık sık telefonunuza kaydederseniz, depolama alanınız kısa sürede tükenecektir.

Gereksiz fotoğrafları Android cihazınızdan kaldırmanın en iyi yolu Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmaktır. Ancak, telefonunuzun şu anda çalışmakta olduğu herhangi bir temel fotoğraf uygulamasını da kullanabilirsiniz. Yöntem aynıdır: uygulamayı çalıştırın, kaldırmak istediğiniz fotoğrafa veya videoya dokunup basılı tutun ve ardından üst kısımdaki Sil’e basın. Tek bir fotoğraf seçtikten sonra, istediğiniz kadar fotoğrafa dokunabilir ve onları da silebilirsiniz. Her seferinde dokunup basılı tutmanız gerekmeyecek.

Daha yeni telefonlar (Android 11 ve üzeri), yedekleme ve eşitleme özelliği etkinleştirilmedikçe fotoğrafları silindikten sonra 30 gün boyunca çöp kutusunda tutacaktır; bu durumda sayı 60 güne çıkar. Çöp kutusunu boşaltmak için Google Fotoğraflar’ın altındaki Kitaplık’a, ardından Çöp Kutusu’na, Daha Fazla’ya ve Çöp Kutusu’nu Boşalt’a dokunun. Öğeleri kalıcı olarak silmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda evet deyin. Alternatif olarak, içeriği Google bulut depolama alanınıza yükleyebilir, ardından bunları cihazınızdan silebilirsiniz, böylece videoları ve resimleri kalıcı olarak kaybetmeden yer açabilirsiniz.

Teknory