Android veya iPhone’da Alarmlar Nasıl İptal Edilir?

iPhone’unuzda Sağlık uygulamasını kullanıyorsanız, “uyku programı” adı verilen bir şeyin parçası olarak bir alarm ayarlayabilirsiniz. Uyku programı özelliğini kullanıyorsanız, Uyku Programı ayarını kapatarak tüm alarmlarınızı tek seferde iptal edebilirsiniz. Bununla birlikte, belirli bir gün için ayarlanan yalnızca bir alarmı iptal etme ve bir alarmı uyku programınızdan kalıcı olarak silme seçeneği de vardır. Sağlık uygulamasına dokunun. […]

Android veya iPhone’da Alarmlar Nasıl İptal Edilir?

iPhone’unuzda Sağlık uygulamasını kullanıyorsanız, “uyku programı” adı verilen bir şeyin parçası olarak bir alarm ayarlayabilirsiniz. Uyku programı özelliğini kullanıyorsanız, Uyku Programı ayarını kapatarak tüm alarmlarınızı tek seferde iptal edebilirsiniz. Bununla birlikte, belirli bir gün için ayarlanan yalnızca bir alarmı iptal etme ve bir alarmı uyku programınızdan kalıcı olarak silme seçeneği de vardır.

  1. Sağlık uygulamasına dokunun.
  2. Sağ alt köşedeki “Gözat”a dokunun.
  3. Uyku seçeneğine dokunun.
  4. Programınız altında, “Tam Program ve Seçenekler” menüsüne dokunun.

Bu menüde artık birden fazla seçeneğiniz var. En hızlısı, siz tekrar açana kadar tüm alarmlarınızı iptal etmek için Uyku Programı’nın yanındaki geçiş düğmesine dokunmanızdır. Bununla birlikte, yalnızca bir alarmı geçici olarak iptal etmek istiyorsanız, şunları yapmanız gerekir:

  1. İptal etmek istediğiniz alarmın bulunduğu uyku programını bulun.
  2. Zamanlamanın yanındaki Düzenle seçeneğine dokunun.
  3. “Alarmı Kapat”a dokunun.
  4. Bitti’ye dokunun.

Gelecekte alarmı tekrar açmak için aynı adımları takip edebilirsiniz. İşleri daha da karmaşık hale getiren şey, yalnızca ertesi sabah için ayarlanan Uyandırma Alarmını iptal etme seçeneğine de sahip olmanızdır; bu noktadan sonra söz konusu alarm normal saatinde devam edecektir. Bunu, Programınız için Düzenle seçeneğine, ardından “Alarmı Kapat”a ve ardından Bitti’ye dokunarak yapabilirsiniz.

Söz konusu alarma normal Saat uygulamasından da, Alarm’a ve ardından Değiştir’e dokunarak da erişebilirsiniz. Halihazırda ayarlanmış etkin bir Uyandırma Alarmınız olduğunu varsayarsak, Alarm Seçenekleri ve ardından Alarm altında kapatma seçeneğini göreceksiniz.

Teknory