Sam Bankman-Fried, Olası İadesi Öncesinde Bahamalar’da Tutuklandı

Başsavcılık Ofisi ve Hukuk İşleri Bakanlığı (Bahamalar) tarafından yapılan açıklamada, Bahamalar Kraliyet Polis Gücünün Bankman-Fried’i Amerika Birleşik Devletleri’nde suç duyurusunda bulunulduğu kendisine bildirildikten sonra tutukladığına dikkat çekiliyor. ABD hükümetinin yakında Bankman-Frieid’in iadesini gerçekleştirmesi bekleniyor. Şimdilik, düşmüş FTX şefi Bahamalar’ın İade Yasası uyarınca gözaltında tutulacak. Daha da önemlisi, açıklama, yerel makamların ABD’den gelen resmi iade talebini […]

Sam Bankman-Fried, Olası İadesi Öncesinde Bahamalar’da Tutuklandı

Başsavcılık Ofisi ve Hukuk İşleri Bakanlığı (Bahamalar) tarafından yapılan açıklamada, Bahamalar Kraliyet Polis Gücünün Bankman-Fried’i Amerika Birleşik Devletleri’nde suç duyurusunda bulunulduğu kendisine bildirildikten sonra tutukladığına dikkat çekiliyor. ABD hükümetinin yakında Bankman-Frieid’in iadesini gerçekleştirmesi bekleniyor. Şimdilik, düşmüş FTX şefi Bahamalar’ın İade Yasası uyarınca gözaltında tutulacak. Daha da önemlisi, açıklama, yerel makamların ABD’den gelen resmi iade talebini “derhal” kabul etme niyetinde olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

ile konuşan kaynaklara göre New York Times, Bankman-Fried kara para aklama, elektronik dolandırıcılık ve elektronik dolandırıcılık komplosu, güvenlik dolandırıcılığı ve menkul kıymetler dolandırıcılığı komplosu ile suçlandı. İddianame yarın, 13 Aralık’ta açıklanacak. Bankman-Fried birkaç gün önce asla dolandırıcılık yapmaya çalışmadığını ve tüm FTX çöküşünün gözetim sonucu olduğunu iddia etti. Bu arada, tarafından aktarılan hukuk uzmanlarına göre CNBC, Bankman-Fried, potansiyel tutuklanmasının ardından isteyerek banka havalesi veya banka dolandırıcılığı yaptığını mahkemede kanıtlayabilirse ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir. FTX ayrıca, kardeş şirket Alameda Research’ün bilançolarında ağırlıklı olarak yer alan kendi FTT jetonunu kullanarak piyasa manipülasyonu suçlamalarıyla da karşı karşıya.

Teknory