Android’de Konumunuzu Nasıl Değiştirirsiniz?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Android’de konumunuzu nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makalede, adlı güçlü bir VPN uygulaması örneğini kullanarak konumunuzu başka bir şehre veya ülkeye nasıl değiştireceğinize ilişkin adım adım talimatları paylaşıyoruz. ExpressVPN. Çevrimiçi içerik sağlayıcılar, siber saldırıları veya yetkisiz kullanımı […]

Android’de Konumunuzu Nasıl Değiştirirsiniz?

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Android’de konumunuzu nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makalede, adlı güçlü bir VPN uygulaması örneğini kullanarak konumunuzu başka bir şehre veya ülkeye nasıl değiştireceğinize ilişkin adım adım talimatları paylaşıyoruz. ExpressVPN.

Çevrimiçi içerik sağlayıcılar, siber saldırıları veya yetkisiz kullanımı önlemek için teklifleri belirli konumlarla daha sık kısıtlıyor. Bu mantıklı gelse de birçok sıradan kullanıcı için bir rahatsızlık yaratıyor. Ancak Android telefonunuzdaki sunucu konumunu değiştirerek bunu aşmanın bir yolu var.

Bir Android Telefonda Konumunuzu Nasıl Değiştirirsiniz?

İster kısıtlanmış içeriğe erişmeye çalışın, ister çevrimiçi güvenliğinizi artırmak isteyin, Android telefonunuzun konumunu değiştirmenin yolu budur. Bunu yapmak için herhangi bir çevrimiçi VPN sağlayıcısını kullanabilirsiniz. Bu yazıda kullanacağımız ExpressVPN.

Bu premium VPN sağlayıcısı, neredeyse 100 ülkede 160’tan fazla sunucu konumuna sahiptir ve kullanımı kolay bir Android uygulamasına sahiptir. Ayrıca, VPN’leri piyasadaki en hızlı olanlardan bazılarıdır. 30 günlük para iade garantisi var, yani hizmetten memnun kalmazsanız veya yalnızca kısa bir süre kullanmanız gerekiyorsa tam para iadesi alabilirsiniz.

 1. adresinden bir hesap için kaydolun ExpressVPN.
 2. Telefonunuzdan ExpressVPN uygulamasını açın.
 3. Henüz bir hesabınız yoksa, hesabınızı ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 4. Akıllı Konum özelliğini kullanmak için uygulamanın ana ekranındaki büyük “Açık” düğmesine dokunun.
 5. Başka bir konuma geçmek isterseniz, “Açık” düğmesinin altındaki “Diğer” simgesine basın.
 6. Gerçek sitenize göre en uygun hızı elde etmek için önerilen konumlardan herhangi birini seçin.

Aklınızda belirli bir alan varsa, uygulamanın arayüzünün sağ üst köşesindeki arama çubuğunu kullanarak arayabilirsiniz. “Favoriler”e eklemek için sağa kaydırın ve “Önerilenler” ve “Tümü” seçenekleri arasında görünecek “Favoriler” sekmesinden istediğiniz zaman erişin.

Ana Ekran Konum Kısayolları

Sizin için iyi çalışan bağlantıları bulduğunuzda, uygulamayı her başlattığınızda sorunsuz bağlantı için ana ekrandaki kısayolları kullanabilirsiniz. Örneğin, en son kullanılan konuma geçmek için “Son Bağlantı” düğmesine veya en iyi hızlara sahip bir ağa bağlanmak için “Akıllı Konum” sekmesine dokunun.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

Android Cihazınızda Ülkenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Diyelim ki beğendiğiniz bir TV programı buldunuz veya bu harika ürünü başka bir ülkeden sipariş etmek istiyorsunuz. Web sitesini Android telefonunuzda açmaya çalışırsınız, ancak size erişiminiz olmadığını söyleyen bir hata bulursunuz. Görünüşe göre bu günlerde giderek daha fazla sayıda web sitesi içeriklerine yalnızca bölge kısıtlamalı erişim sunuyor.

Neyse ki, bunun bir yolu var. Kullanabilirsiniz ExpressVPN telefonunuzun konumunu başka bir ülkeye değiştirmek için. New Orleans dairenizde rahatça uzanırken Güney Kore ile sınırlı içeriği izlemek ister misiniz? Sorun değil, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

 1. için kaydolun ExpressVPN hesap
 2. Öğle yemeği ExpressVPN Android cihazınızda.
 3. Zaten bir hesabınız yoksa, yeni bir tane oluşturun.
 4. “Tüm konumlar” sekmesine gidin.
 5. Bölgelere göre sıralanmış konumların bir listesini göreceksiniz: “Asya Pasifik”, “Amerika”, “Avrupa” ve “Orta Doğu ve Afrika”. Ülke listesini görmek için alana dokunun.
 6. İstediğiniz ülkeyi seçin. Örneğin, bir Güney Kore konumuna bağlanmak için “Asya Pasifik”e ve ardından “Güney Kore”ye dokunun. Sistem, şu anda mümkün olan en yüksek internet hızını sağlamak için sizi en uygun bağlantıya bağlayacaktır.
 7. Belirli bir konumu seçmek için ülkeyi genişletin.

Alternatif olarak, sayfanızın sağ üst köşesindeki arama çubuğunu da kullanabilirsiniz. ExpressVPN belirli ülke konumlarını aramak için uygulama. Beğendiğiniz konumu bulduğunuzda, sağa kaydırarak “Favoriler”e ekleyin. Örneğin, Fransa’nın başkentinde bulunan sunucu konumlarının bir listesini almak için “Paris” yazabilirsiniz.

“Favoriler”e bir konum eklerseniz, “Önerilenler” ve “Tümü” seçenekleri arasında yeni bir sekmenin göründüğünü göreceksiniz. En sevdiğiniz yerleri bulabileceğiniz yer burasıdır.

Ana Ekran Konum Kısayolları

ExpressVPN, son kullandığınız veya favori ağlarınıza sorunsuzca bağlanmak için kullanabileceğiniz birkaç kısayola sahiptir. Kısayollar, geçerli konumunuzu gösteren sekmenin altında görünecektir. “Akıllı Konum” ve “Son Konum” sekmelerini içerirler. İstediğiniz seçeneğe dokunarak bunlardan herhangi birine hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Ek SSS

Android Telefonunuzun Konumunu Neden Değiştirmelisiniz?

Kullanıcıların telefonlarındaki konumu değiştirmelerinin en yaygın nedeni, bölge kısıtlamalı içeriğe erişmektir. Belki yurt dışında yaşıyorsunuz ve ABD banka bilgilerinize veya Netflix kitaplığınıza erişmek istiyorsunuz. Bazı kullanıcılar mahremiyetlerinden endişe duyarak IP adres ayrıntılarını gizlemek isterken, diğerleri daha ucuz uçak bileti bulmak için VPN kullanıyor.

Herhangi Bir İçeriğe Erişin ve Korunmaya Devam Edin

Çevrimiçi gezinirken Android telefonunuzun konumunu değiştirmenin birçok avantajı vardır. Çevrimiçi deneyiminiz yalnızca daha güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda artık belirli bir ülkeyle sınırlı değildir.

ExpressVPN aynı zamanda kısıtlamaları nasıl aşabileceğinizin ve çevrimiçi güvenliğinizi nasıl artırabileceğinizin mükemmel bir örneğidir. Konumunuzu başka bir şehre veya ülkeye değiştirmek isteyip istemediğinize göre, bu makaledeki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Neden telefonunuzun konumunu değiştirmek istediniz? Bir Android cihazda konumunuzu değiştirmek için başka herhangi bir yöntemle karşılaştınız mı? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Teknory