Apple AR gözlükleri üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor ancak yakın zamanda beklemeyin

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Apple’ın kendi artırılmış gerçeklik gözlüklerini geliştirme çabalarını “yenilediği” bildirildi. Ne yazık ki en yakın zamanda 2027’de hazır olacaklar gibi görünüyor. Son yıllarda birçok şirket, ekran, akıllı özellikler veya başka hileler içeren artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri sundu. Görünüşe göre Apple bu segmente girme çabalarını hızlandırıyor ancak çok uzun bir bekleyiş […]

Apple AR gözlükleri üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor ancak yakın zamanda beklemeyin

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple’ın kendi artırılmış gerçeklik gözlüklerini geliştirme çabalarını “yenilediği” bildirildi.
  • Ne yazık ki en yakın zamanda 2027’de hazır olacaklar gibi görünüyor.

Son yıllarda birçok şirket, ekran, akıllı özellikler veya başka hileler içeren artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri sundu. Görünüşe göre Apple bu segmente girme çabalarını hızlandırıyor ancak çok uzun bir bekleyiş içinde olabiliriz.

Bloomberg‘den Mark Gurman kendi raporunda bildirdi Açılış bülteni Apple’ın kendi AR gözlüklerini geliştirme çabalarını “yenilediği”. Gazeteci, bunların gün boyu giyilebilecek “hafif” gözlükler olacağını da sözlerine ekledi.

“Her ne kadar 2027 civarında bir lansman tarihi tartışılsa da, Apple’da konuştuğum hiç kimse gözlüklerin birkaç yıl içinde hazır olacağına inanmıyor” diye uyardı.

AR gözlüklerini neden istiyorsunuz?

Bu muhtemelen bazı yönlerden Vision Pro kulaklığından daha zorlu bir teknik zorluk olacaktır. AR gözlükleri genellikle ince ve hafif bir tasarım gerektirir; dolayısıyla bu, çok daha küçük bileşenler gerektirir.

Her halükarda Meta, XReal (sayfanın üst kısmında görülüyor) ve Rokid gibi şirketlerin tümü akıllı gözlükleriyle büyük ses getirdi. XReal ve Rokid, medya oynatma ve oyun oynama için yerleşik ekranlara sahip multimedya odaklı gözlükler sunuyor. Aslında bu markaların her ikisi de daha geniş, sürükleyici bir görünüm için bir telefonu, bilgisayarı veya oyun konsolunu gözlüğe bağlamanıza olanak tanır.

Bu arada Meta’nın 300 dolarlık Ray-Ban Meta gözlükleri bir ekrana sahip değil ancak kamera, yerleşik hoparlörler, canlı yayın özellikleri ve Meta AI desteği gibi özellikler sunuyor.

Her halükarda Apple AR gözlüklerini ilk kez duymuyoruz. Bloomberg Daha önce ürünü ele almıştık ve Apple’ın cihazı süresiz olarak ertelemeye karar vermesinden önce ürünün başlangıçta 2023’te ve ardından 2025’te piyasaya sürülmesinin planlandığını iddia ediyordu. O halde belki 2027 lansmanı için de nefesinizi tutmayın.

Bir ipucu var mı? Bizimle konuş! Çalışanlarımıza news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için övgü alabilirsiniz, bu sizin seçiminiz.

Apple AR gözlükleri üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor ancak yakın zamanda beklemeyin

Teknory