Apple Watch Series 9Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve şu ana kadar bildiğimiz her şey

Ryan Haines / Android Otoritesi Apple Watch, 2023’e akıllı saat dünyasının kralı olarak giriyor ve yenilenen Watch SE ve yepyeni Ultra modeliyle, seri bu tacı bir süre daha elinde tutabilir gibi görünüyor. Series 8, giyilebilir dünyayı ateşe vermedi ve bu iki yeni gelene ikinci planda kaldı. Bu, Seri 9’a ayak uydurmak için yapacak çok şey […]

Apple Watch Series 9Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve şu ana kadar bildiğimiz her şey

Apple Watch, 2023’e akıllı saat dünyasının kralı olarak giriyor ve yenilenen Watch SE ve yepyeni Ultra modeliyle, seri bu tacı bir süre daha elinde tutabilir gibi görünüyor. Series 8, giyilebilir dünyayı ateşe vermedi ve bu iki yeni gelene ikinci planda kaldı. Bu, Seri 9’a ayak uydurmak için yapacak çok şey bırakıyor. Peki bir sonraki modelden ne bekleyebiliriz? En son Apple Watch Series 9 söylentileri ve bilgilerinin yanı sıra görmek istediğimiz yeni özellikler için istek listemiz için okumaya devam edin.

Apple Watch Series 9 olacak mı?

Kullanıcının bileğindeki bir Apple Watch Series 8, uygulama ekranını görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Apple, 2015’ten beri her yıl yeni bir Watch modeli piyasaya sürdü ve 2023’ün bunun aniden sona ereceği yıl olacağından şüpheliyiz. Bu yıl muhtemelen bir Apple Watch Ultra 2 ile birlikte yeni bir Apple Watch Serisi olacağı neredeyse kesin, ancak cihazın adı konusunda net bir fikir birliği yok.

Mantık, bir sonraki Apple Watch’un Watch Series 8’den sonra Series 9 etiketini taşıyacağını söylüyor, ancak Apple uygun gördüğünde sıralı cihaz adlandırma düzenini değiştirmeye istekli olduğunu gösterdi. Fransız sitesindeki bir söylentiye göre iPhoneSoft (üzerinden MacSöylentiler) bir tedarikçiye yakın bir kaynağa atıfta bulunarak, bir sonraki Apple Watch, Apple Watch X olarak adlandırılabilir.

Apple’ın iPhone 9 lakabını iPhone X lehine terk ettiğini hatırlayabilirsiniz, ancak bu seçim, akıllı telefonun 10. yılını kutlayan Apple’a kalmıştı. Apple Watch serisinin bu kilometre taşını 2025’e kadar kutlamayacağını belirtmekte fayda var. Ayrıca watchOS 10’un muhtemelen bir sonraki akıllı saat işletim sistemi sürümü olacağını da belirtmekte fayda var, ancak Apple’ın sadece işletim sistemine yetişmek için bir numarayı atlaması pek olası görünmüyor. adlandırma şeması

Apple Watch Series 9 çıkış tarihi nedir?

Bir <a href=dizi Apple Watch, bir Series 7, Series 8, SE 2022 ve Ultra modelini içerir” src=”https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2022/12/Apple-Watch-Stack-scaled.jpg”/>

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

İşte cevaplaması çok daha kolay bir soru. İlk Apple Watch Nisan’da piyasaya sürülürken ve Series 7 Ekim ortasında satışa çıkarken, diğer tüm Apple Watch’lar Eylül ortasında şirketin sonbahar etkinliği sırasında piyasaya sürüldü.

Kesin tarihe gelince, Apple salı veya çarşamba günleri etkinlik düzenlemeyi tercih ediyor. Bu amaçla, muhtemelen bu yılki etkinliğin 12 Eylül Salı veya 13 Eylül 2023 Çarşamba tarihlerinde gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz. Yine de kalıcı kalemi kapın. İşler değişebilir.

Apple Watch Series 9 hangi özelliklere sahip olacak?

apple watch serisi 8 sensörü

Ryan Haines / Android Otoritesi

Apple Watch, Series 6’dan bu yana pek değişmedi. Series 7 ile Series 8 arasındaki fark daha da dar. Hiç şüphe yok ki, Seri 9’da bazı önemli değişiklikler olacak.

Kapsamlı donanım değişiklikleri bekliyor muyuz? Apple, muhtemelen Apple S9 olarak adlandırılan yeni bir yonga seti tanıtmalı. Ancak, S7 ile S8 arasındaki farkın çok küçük olduğunu belirtmekte fayda var. S9’un çipinin aynı şeyi yapma şansı var.

Araştırma firması Omdia Apple’ın Apple Watch modellerine MicroLED panelleri getirmek için çalıştığını iddia ediyor, ancak bu ekranların Series 9 için zamanında gelmesi pek olası değil. Özellikle, söz konusu panelin standardı atlayarak bir sonraki Ultra modelinde görücüye çıkabileceğine inanılıyor. Seri hattı.

Apple Watch Serisi bazı önemli değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

Tasarıma gelince, Apple’ın Series 7 ve Series 8 arasındaki büyük değişikliği, artık bir Apple Watch Ultra’ya özel olan titanyum kasa seçeneğini bırakmasıydı. Apple, cihazının iç ambalajını geliştirebilir, daha sert safir camı tanıtabilir veya ekran boyutlarını değiştirebilir, ancak çok farklı bir Series 9 tasarımı bekleyebileceğimize dair çok az kanıt var.

Kondisyon izleme cephesinde, Series 8, adet ve doğurganlık izlemeyi ve uyku izlemeyi iyileştiren bir dizi sıcaklık sensörü kazandı. Series 9’un bu özelliği korumasını ve umarız kullanıcıları olası hastalıklara karşı uyarma özelliğini geliştirmesini bekliyoruz. Nisan 2022 tarihli bir makaleye göre, Series 9’da pek çok yeni sağlık izleme özelliğinin piyasaya sürülmesini beklemiyoruz. BloombergMark Gürmantansiyon takibi Apple’ın kapsamı içinde ama ancak 2024’te gelebilir. Ayrıca non-invaziv kan şekeri takibi üzerinde çalışıldığına inanıyoruz, ancak teknolojinin ne zaman hazır olacağına dair net bir gösterge yok.

Son olarak yazılımdan bahsedelim. watchOS 9, Series 8’in yeni özelliğinin parlaklığına tartışmasız en büyük katkıyı yaptı ve watchOS 10’un Series 9 ile benzer bir rol oynamasını bekliyoruz. Daha fazla yazılımın ağzından çıkması için Haziran’daki WWDC’yi beklememiz gerekecek.

Apple Watch Series 9 fiyatı ne olacak?

apple watch series 8 ve apple watch series 7 ön

Ryan Haines / Android Otoritesi

Series 3’ten bu yana her Apple Watch Series modelinin fiyatı 399 dolardan başlıyor. Bu fiyat, yerini aldığı Seri 2’ye göre yalnızca 30 dolarlık bir artıştı. Bu dikkate değer bir tutarlılık. Geçen yıl, Apple, bu fiyatı ayarlamak yerine, ana hattını desteklemek için daha kaliteli bir Ultra modeli ve daha ucuz bir Apple Watch SE alternatifi piyasaya sürdü. Tarih dikte ederse, muhtemelen bir Apple Watch Series 9 fiyat artışından çok endişelenmemeliyiz, ancak bunun emsali yok değil.

Apple Watch Series 9: Ne görmek istiyoruz?

Pil alanına gerçek yatırım

Apple Watch Pil Ömrü

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Görünüşe göre Apple, Düşük Güç Modu ile yazılım pil tasarrufunu elinden geldiği kadar ileri götürdü; şimdi pil donanımına yatırım yapma zamanı. Apple Watch Series serisinin uzun ömürlülüğü, çağdaşlarının gerisinde kalıyor. Series 8 testlerimizde belirtilen 18 saatten daha etkileyici bir pil ömrü deneyimlemiş olsak da, yine de bir günden biraz daha fazlası, şarj sürelerini planlamak anlamına geliyor. Yeni 45 dakikalık şarj hızı memnuniyetle karşılanır, ancak güne %100’ün altında başlamak, uykunuzu takip etme zamanı geldiğinde sizi dezavantajlı duruma düşürür ve ardından ertesi sabah boyunca sizi uyarır. Apple’ın Samsung Galaxy Watch 5 ile uyumlu olarak iki gün hedefini görmeyi çok isteriz.

watchOS 10 ile özelleştirme için daha fazla alan

bilekte apple watch series 8 modüler yüz

Ryan Haines / Android Otoritesi

Modüler Yüz

iOS, iPhone için ne kadar önemliyse, watchOS de Apple Watch deneyimi için o kadar önemli hale geldi. watchOS 9, Düşük Güç modundan antrenman iyileştirmelerine kadar pek çok yeni özelliği kullanıma sundu. Ancak, özelleştirmeleri özleyenler için anlamlı iyileştirmeler getiremedi. Evet, yeni resmi saat yüzlerimiz var ama tamamen farklı bir şey istiyorsanız başka seçenek yok. Üçüncü taraf saat yüzlerine sahip bir akıllı saat istiyorsanız başka bir yere bakmanız gerekecek. Kullanıcıların sıfırdan kendi yüzlerini oluşturmaları için resmi bir uygulama sunsa bile, watchOS 10’un kişiselleştirme seçenekleri için kapıyı bu kadar az açmasına aldırmayacağız.

Bir cilt sıcaklığı sensöründen daha fazlası

apple watch serisi 8 sıcaklık sensörü

Akıllı saat deneyimine yeni anlamlı sensörler eklemek kolay değil. Apple Watch Series 8’in yeni cilt sıcaklığı sensörü tam da bunu yaparak giyilebilir cihazı adet gören kişiler için daha bilgilendirici bir araç haline getiriyor. Bununla birlikte, önceki iki nesil arasındaki tek büyük değişiklik bu ve Apple’dan Series 9 için daha fazlasını istiyoruz. Apple pile veya genel tasarıma dokunmazsa, sağlık nedenleriyle yükseltme yapmak için daha iyi bir neden olabilir.

Bazı Ultra özelliklerinin filtrelenmesi

Bir kullanıcı, Apple Watch Ultra'sında Eylem düğmesini vurguluyor.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Son olarak Apple Watch Ultra’dan bahsedelim. Her yıl yeni bir Ultra modeli görüp görmeyeceğimiz belli değil ama bu cihazda tanıtılan özellikler ilgimizi çekti. Tabii ki, bunların çoğu özellikle maceracı insanlar için tasarlanmıştır (su derinliği sensörünü, acil durum sirenini ve geri izleme özelliklerini düşünün). Bununla birlikte, bazı Ultra özelliklerinin Seri hattına kadar indiğini görmekten çekinmeyiz. Örneğin, şu Eylem düğmesine ne dersiniz? Üçüncü bir programlanabilir itici, aktif Series 9 sahipleri için son derece yararlı olacaktır. Apple, Ultra’nın özelliklerinin söz konusu modele özel olduğu konusunda ısrar etti, ancak birkaç istisna yapabilir.


Bildiğimiz ve Apple Watch Series 9’dan görmek istediklerimiz bu kadar. Haber döngüsünün henüz başındayız, bu nedenle Apple’ın sonbahar etkinliği yaklaştıkça daha fazla ayrıntının filtrelenmesini bekleyin. Hangi özelliklerin bunu başaracağını umuyorsunuz? Aşağıdaki ankete oy vererek bize bildirin.

Apple Watch Series 9Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve şu ana kadar bildiğimiz her şey

Teknory