Apple’ın App Store’daki fiyatları değişmek üzere

Apple App Store’da ücretli bir uygulama için en düşük fiyatın 0,99 ABD doları olduğunu fark ettiniz mi? Bunun nedeni, Apple’ın geleneksel olarak uygulamalarını App Store aracılığıyla satan geliştiricilere, yol boyunca nispeten az artışla 0,99 ABD Doları ile başlayan ve 1.000 ABD Doları ile biten birkaç fiyatlandırma seçeneği sunmasıdır. Bu artık değişiyor. Salı günü, Apple ilan […]

Apple’ın App Store’daki fiyatları değişmek üzere

Apple App Store’da ücretli bir uygulama için en düşük fiyatın 0,99 ABD doları olduğunu fark ettiniz mi? Bunun nedeni, Apple’ın geleneksel olarak uygulamalarını App Store aracılığıyla satan geliştiricilere, yol boyunca nispeten az artışla 0,99 ABD Doları ile başlayan ve 1.000 ABD Doları ile biten birkaç fiyatlandırma seçeneği sunmasıdır.

Bu artık değişiyor. Salı günü, Apple ilan edildi geliştiriciler için mevcut 700 ek fiyat noktası ile “App Store’un ilk piyasaya sürülmesinden bu yana fiyatlandırma yeteneklerinde en kapsamlı yükseltme” dediği şey. Şirket ayrıca farklı ülke ve bölgelerde fiyat belirlemeyi kolaylaştıracak yeni fiyatlandırma araçlarını da kullanıma sunuyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Car projesi bazı barikatlara çarptı

Uygulama fiyatları artık 0,29 ABD Doları’ndan başlayıp 10.000 ABD Doları’na (istek üzerine) çıkabiliyor ve çok daha fazla artan aralıkla sunuluyor. Örneğin, uygulama geliştiricileri artık her 0,10 ABD Doları ile 10 ABD Doları arasında ve her 0,50 ABD Doları ile 10 ABD Doları ile 50 ABD Doları arasında bir fiyat belirleyebilir. Ayrıca, doların bir sent altında fiyatlandırmak yerine yuvarlak dolar fiyatlandırması belirleyebilecekler (örneğin, 4,99 ABD doları ve 9,99 ABD doları yerine artık 5 ABD doları veya 10 ABD doları olan bir uygulama mümkün olacak). Toplamda, geliştiriciler artık uygulamaları için 900 fiyat noktası arasından seçim yapabilecek.

Apple App Store’un ABD sürümündeki uygulamalar için yeni fiyat katmanları.
Kredi bilgileri: elma

Değişiklikler, otomatik yenilenebilir aboneliklere sahip uygulamalar için zaten yayında ve önümüzdeki baharda diğer tüm uygulamalar ve uygulama içi satın alımlar için kullanıma sunulacak.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Apple iPhone 14 Pro Serisi ile Uygulamalı


Değişiklikler muhtemelen bir toplu dava davası anlaşması Apple, 2021’de, şirketin geliştiriciler için fiyat noktalarını genişleteceğini ve geliştiricilerin iOS uygulamaları dışındaki kullanıcılarla satın alma seçeneklerini paylaşmasına izin vereceğini söylediğinde geliştiricilerle yaptı. Geliştiriciler, uygulamalarına en uygun olduğunu düşündükleri fiyatı seçme konusunda daha fazla esnekliğe sahip olacağından, bu son kullanıcılar için de iyi bir haber olmalıdır.

Teknory